En Yeni Dekoratif Perde Modelleri ve Perde Seçimi

1
349
dekoratif-perde-modelleri
dekoratif-perde-modelleri

Dekorasyonda unutulmaması gerekenler arasında odalarınızda kullanacağınız perdeler gelmektedir. Bu noktada birçok firma ihtiyaçları karşılamak adına her yıl yeni ve dekoratif perde modelleri ile piyasayı hareketlendiriyor.

Bu markalar içerisinde son model perde modellerinde yine Taç, Pierre Cardin, Brillant ve Vivaldi ön plana çıkıyor.

Bu yazımızda sizlere bu markaların çıkardıkları modellerle evlerimizi nasıl süsleyeceğimizi anlatmaya çalışacağız.

Daha önce kaleme aldığım perdeler hakkında bilmeniz gerekenler yazımı okuyarak perde seçiminizi doğru bir şekilde yapabilirsiniz.

Dekoratif perde modelleri

Dekoratif perde modelleri arasında ahşap, stor, cam balkon, jaluzi, Japon ve stor modelleri tercih ediliyor. Özellikle son dönemlerde zebra stor perdeler ve Japon perde modelleri en çok tercih edilenler arasında.

Ev dekorasyonunda klasik çizgiler tercih edenler, nakışlı klasik, Osmanlı pullusu modellerine yönelirken, modern dekorasyonda evlerini tasarlayanlar ise, rustik, pop art ve katlamalı perdeleri evlerinde kullanıyor.

Son moda perde modelleri

Perde seçimi için odanın özellikleri oldukça önemli oluyor. Mesela, bu noktada çocuklarımızı da unutmamamız gerekiyor, onların hayal dünyasına renk katacak olan Pepe ve Hello kitty gibi çizgi kahramanlarını seçmek doğru olacaktır.

Genç odalarına gelecek olursak tercihiniz renkli modellerden yana olmalı. Ofisler de ise son dönemde stor ve zebra modeller kullanılmaktadır.

Çocuk odası dekoratif perde modelleri

Size tavsiyemiz her odayı kendi içinde değerlendirmenizden yana. Çünkü her odanın doğası ayrı olmakla birlikte katacağınız hava da ayrı olacaktır.

Son dönemde gezdiğimiz ve gördüğümüz ev dekorasyonlarında kullanılan perde ve tüller, oldukça renkli modellerden seçilmiş durumda; bu noktada pembe, beyaz, sarı ve mavi gibi popüler renkler evinize muhteşem bir hava katacaktır.

Salon perde modelleri

Oturma odası ve yatak odası için farklı, mutfak ve balkon için bambaşka modeller seçmeniz evinizi daha dekoratif ve rengârenk döşemenize olanak tanıyacaktır.

Bazı çiftler ev dekorasyonunda spor mobilyalar tercih ettikleri için seçecekleri perde modelleri için de spor çizgi ve renkleri aramaktadır, bu noktada markalar hemen imdadına yetişmektedirler.

Mutfak perdeleri

Çünkü firmaların sundukları dekoratif perde modelleri içerisinde spor perde ve tüller de yer almaktadır. İKEA, Tekzen ve Koçtaş gibi yapı mağazalarında ipli, ahşap, şerit, petek üstü perde modellerini bulabilirsiniz.

Tül perdelerin temizliği konusunda bilgi sahibi olacağınız tül perde nasıl temizlenir yazımı okumanızı öneriyorum.

Ülkemizde dekoratif perde modelleri birçok il ve mağazada bulmak mümkündür: İstanbul’da Modoko ve Masko; ayrıca Eminönü ve Zeytinburnu’nda da hizmet veren markaları bulabilirsiniz.

Yatak odası perde modelleri

Ülkemizin diğer illerindeyse Evkur, Evve, Koçtaş gibi mağazalarda farklı modellerde tül ve perdeleri ucuz fiyatlarla satın almanız mümkündür.

Son olarak evinde şark köşesi yapanlar için; Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Nevşehir gibi illerdeki mağazalarda şark köşesi perdesi bulabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here