Uyku Bozuklukları ve Yatak Seçimi

Uyku bozukluğu çağımızın en büyük sağlık sorunlarından bir tanesidir. Özellikle psikolojik temelli uyku bozuklukları sebebi ile yüz binlerce insan çok büyük sağlık sorunu yaşıyor. Sadece uyuyamadığı için iş yapamayan, günlük hayatına devam edemeyen ve bu durumdan çok fazla şikayetçi olan insan sayısı tüm dünyada milyonlara ulaşabiliyorken ülkemizde ise bu durum yüz binler ile ifade ediliyor. Bu da ülkemizde çok büyük bir sağlık sorunu olarak adlandırılıyor. Konusunda uzman hekimlerin tabiri ile eğer bir insan sağlıklı bir uyku deneyimi yaşayamıyorsa hayatının geri kalanında hiçbir işini düzgün yapamaz, hiçbir şeye odaklanamaz ve günlük yaşamına sağlıklı bir şekilde devam edemez. 

Uyku Bozukluğu Neden Oluşur?

Uyku Bozuklukları ve Yatak Seçimi
Uyku bozukluğu neden oluşur

Uyku bozukluğu, psikolojik nedenlerden ötürü oluşabilir. Aynı zamanda çeşitli sağlık sorunları ve doğru yatak seçimi yapılmadığı için de uyku bozukluğu yaşanabilir. Sizin için ise hangi seçeneğin geçerli olduğunu bilmek çok zor. Bu seçenekleri sadece siz kendiniz belirleyebilir ya da bir uzman hekim ile görüşebilirsiniz. Ama Türkiye’de uyku bozukluğu tedavisi alan insanların %65’inden fazlasının sadece doğru yatak seçimi yapamadığı için uyku bozukluğu yaşadığını biliyoruz. Çünkü doğru yatak seçimi yapmak demek uykunun en kalitelisine ya da en kötüsüne sahip olmak demektir.

Eğer tam ortopedik bir yatakta yatmak isteyen bir vücudunuz var ise ve siz o vücudu sadece sert ve herhangi bir amacı olmayan yatakta yatırıyorsanız o vücut doğal olarak uyumak istemeyecektir. Peki, vücuda göre doğru yatak seçimi nasıl yapılır?

Omurgayı Destekleyen Yataklar Seçilmelidir

Uyku Bozuklukları ve Yatak Seçimi
Omurgayı destekleyen yataklar seçilmelidir

Kaliteli uyku demek omurgayı destekleyen yataklar demektir. Türkiye’de üretilen pek çok marka ve özelliğe sahip olduğu iddia edilen yatak türleri omurgayı desteklemez. Sadece yatak olarak satılır ve hiçbir şekilde kullanıcı düşünülmez. Bu sebeple kendiniz için en iyi yatırımı yapın ve omurganızı destekleyen ve size gerçekten kaliteli uykuyu sağlayacak olan visco yatak türlerini tercih edin. Visco yataklar, kaliteli uyku ve deliksiz uyku için asla ama asla vazgeçilmemesi gereken ürünlerdir. Özellikle ciddi boyutlarda uyku problemi yaşayan insanların kendileri için derhal visco yatak satın almaları şiddetle önerilir. Çift kişilik yatak ölçüleri merak edenlere…

Visco Yatak Nedir?

Uyku Bozuklukları ve Yatak Seçimi
Visco yatak nedir

Visco yatak, yaylı yatakların daha gelişmiş şeklidir. Eski dönemlerde üretilen yaylı yataklar sadece bel ağrıtan, omurgaya ciddi oranda zarar verdiği anlaşılan yatak türleriydi. Ancak yapılan teknik araştırmalar neticesinde artık insan omurgasına son derece faydalı yatak türleri üretilmeye başlandı. İşte visco yataklar da o yataklardan bir tanesidir. Süngerli yapı üstüne visco elastik adı verilen termal kaplama ile müşterilerin beğenisine sunulan visco yataklar insan sağlığı için son derece önemlidir. 

Visco Yatak Neden Satın Alınmalı?

Uyku Bozuklukları ve Yatak Seçimi
Visco yatak neden satın alınmalı

Visco yatak, uyku problemi yaşayan insanlar için en doğru yatak seçimi olacaktır. Eğer sizin de uyku probleminiz ve uyku bozukluğu gibi sağlık sorunlarınız var ise mutlaka visco yatak tercih etmelisiniz. Konusunda uzman hekimlerin değerlendirmelerine göre visco yataklar diğer tüm ortopedik ya da yarı ortopedik yataklara göre çok daha ergonomik yapıya sahiptir.

İnsan omurgasını net bir şekilde kaplar ve destekler. Bu sayede insanın sağlıklı ve deliksiz uyku uyuyabilmesine olanak sağlar. Sertliği vücut tipinize göre ya da isteğinize göre ayarlanabilen visco yataklar sayesinde artık çok daha kaliteli ve çok daha güzel uykulara sahip olabileceksiniz. Hemen aşağıdaki bağlantıya tıklayın ve Türkiye’nin en önemli visco yatak üreticisi olan Morpho Sleep ile iletişime geçin. Uyku probleminiz hakkında kendilerine bilgi vermeniz dahilinde size özel olarak sertlik ayarlanabilir ve visco yatağınız bu kriterler ışığında teslim edilebilir.

Yorum yapın