Soğuğa Dayanıklı Çit Bitkileri Nelerdir?


Kış mevsiminde de canlı ve taptaze görünümlü bir bahçe tasarımınız olsun istiyorsanız soğuğa dayanıklı peyzaj bitkileri sizler için en doğru seçimlerden biri olacaktır. Dayanıklı çit bitkileri içerisinden bahçe dekorasyonuna uygun bir bitki çeşidini tercih edebilirsiniz. Dış mekan çit bitkileri kış aylarında bile özellikle görünümünden bir şey kaybetmediği için peyzaj bitkisi olarak sıklıkla kullanılmaktadır.


Her zaman yeşil bitki önerileri

Soğuğa Dayanıklı Çit Bitkileri

Soğuğa Dayanıklı Çit Bitkileri Nelerdir?
Soğuğa dayanıklı çit bitkileri

Bahçenize kış mevsiminde de şık ve güzel bir görünüm kazandırmak için sizler de soğuğa dayanıklı çit bitkileri çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Sizlere sunacağımız dış mekan bitkileri kış mevsimi için en dayanıklı olan türlerdendir. Soğuk havalarda da yapısını koruyan çit bitkileri modelleri ile artık kış mevsiminde de bahçenizde içinizi ısıtacak görünümlere sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Hızlı büyüyen çit bitkileri hakkında bilgi almak için bağlantıya tıklayın!


1.Alev Ağacı

Soğuğa Dayanıklı Çit Bitkileri Nelerdir?
Alev ağacı

Soğuğa dayanıklı çit bitkileri denildiğinde akla ilk olarak gelen bitkilerden biri de alev ağacıdır. Hemen her yerde sıkça görmeye alışık olduğumuz alev ağacı bitkisi özellikle peyzaj bitkisi olarak tercih edilmektedir. Kış mevsiminde soğuk havalara karşı dayanıklı bir yapıya sahip olması ve kırmızı yapraklarını dökmemesi dolayısı ile çit bitkisi olarak alev ağacı bitkisini kışın tercih edebilirsiniz.

2.Japon Kurbağrı

Soğuğa Dayanıklı Çit Bitkileri Nelerdir?
Japon kurbağrı

Zor iklim şartlarında yetişen bir bitki olarak bilinen Japon kurbağrı bitkisi soğuğa dayanıklı çit bitkileri içerisinde yer almaktadır. Diğer çit bitki çeşitleri ile kıyaslandığında biraz daha geç büyüdüğünü söylemek mümkündür. Japon kurbağrı bitkisi aynı zamanda oldukça dayanıklı bir bitki türüdür. Sizler de hem farklı bir görünüm hem de kış mevsim şartlarında dayanıklı bir bitki türü arıyorsanız soğuğa dayanıklı çit bitkileri içerisindeki Japon kurbağrı çeşidini değerlendirebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir: Bahçe bitkileri alışveriş siteleri için tıklayın!

3.Mazı

Soğuğa Dayanıklı Çit Bitkileri Nelerdir?
Mazı

En güzel kokan çit bitkileri içerisinde yer alan mazı bitkisi aynı zamanda soğuğa dayanıklı çit bitkileri arasında da ön planda yer almaktadır. Oldukça güçlü köklere sahiptir. Toprağı kuvvetli bir şekilde sardığı için de kış mevsiminde bu güçlü yapısı kolay kolay zarar görmez. Sizler de bahçenizde kış mevsiminde rengini ve yapısını koruyan bir çit bitkisi arıyorsanız kolaylıkla bakımını yapabileceğiniz mazı bitkisini tercih edebilirsiniz. Üstelik mazı bitkisi sık sulamaya gerek kalmadan en hızlı uzayan çit bitkilerinden de biridir. Metrelerce uzayan boyu ile bahçenizin etrafını çevrelerken aynı zamanda kışın da güzel rengi ile içinizi ısıtmaya devam edecektir.


İlginizi Çekebilir: En iyi bahçe çit modelleri için tıklayın!

4.Şimşir

Soğuğa Dayanıklı Çit Bitkileri Nelerdir?
Şimşir

Kış mevsiminde rengini koyu yeşil olarak korumayı başaran şimşir bitkisi soğuğa dayanıklı çit bitkileri arasında en önde yer almaktadır. Bakımı oldukça kolay olan şimşir bitkisi oldukça hızlı bir şekilde uzayabilmektedir. Bunun için de sık aralıklar ile budama yapmanız tavsiye edilmektedir. Kış mevsiminde de uzamaya devam edeceği için dört mevsim bahçenin daha şık bir görünüme kavuşması için istediğiniz şekilde şimşir bitkisini budayarak şekil verebilirsiniz.


Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x