Hızlı Büyüyen Çit Bitkileri Nelerdir?

Bahçenizde hızlı büyüyen çit bitkileri görmek istiyorsanız listemizde yer alan çit bitkilerine göz atın! En iyi çit bitkilerini sizler için listeledik.

Özellikle peyzaj çalışmaları son dönemlerde konutlar için en dikkat edilen detaylar arasında yer almaktadır. Evinizin bahçesi için de değerlendirebileceğiniz doğal çit bitkileri çeşitleri ile göz alıcı bir bahçe dizaynı yapabilirsiniz. Bunun için en hızlı büyüyen çit bitkisi çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Çabuk büyüyen çit bitkileri çeşitleri ile daha kısa sürede aklınızdaki gibi bir bahçe tasarımı yapabilirsiniz.

En Hızlı Büyüyen Çit Bitkileri

Hızlı büyüyen çit bitkileri çeşitleri ile bahçeniz ne kadar küçük olursa olsun istediğiniz görselliği elde edebilirsiniz. Çit bitkileri içerisinde istediğiniz bitki modelini tercih edebilirsiniz.

Limon Servi Çit Bitkisi

Hızlı Büyüyen Çit Bitkileri Nelerdir?
Limon servi çit bitkisi

Hızlı büyüyen çit bitkileri çeşitlerinden biri olan limon servi bitkisi bir yıl içerisinde 1 metreden daha fazla boy atabilmektedir. Diğer çit bitkileri ile karşılaştırıldığında biraz daha bakımına özen gösterilmesi gerekmektedir. Güneş ışığı alan ve sıcak iklimlerde daha sağlıklı bir şekilde yetişebilmektedir. Limon sarısı rengi ile bahçenizin etrafını muhteşem bir görselliğe kavuşturabilir. Ülkemizde de pek çok yerde peyzaj uygulamalarında göz alıcı görünümü ve uzun ömürlü olması sayesinde sıkça tercih edilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Şans bambusu nedir merak edenler için özellikleri ve bakım fikirleri!

Arizona Servisi Çit Bitkisi

Hızlı Büyüyen Çit Bitkileri Nelerdir?
Arizona servisi çit bitkisi

Ülkemizde en sık gördüğümüz bitkiler içerisinde yer alan Arizona servisi çit bitkisi en hızlı büyüyen çit bitkileri arasında yer almaktadır. En dayanıklı ve uzun süreli kullanım sunması ile sıklıkla tercih edilmektedir. Kış mevsiminde de yeşil rengini korumaktadır. Yarı gölge alanlarda da yetişebilmektedir.

Alev Çalısı Çit Bitkisi

Hızlı Büyüyen Çit Bitkileri Nelerdir?
Alev çalısı bitkisi

Pek çok bahçe tasarımında gördüğümüz alev çalısı bitkisi hem görünümü hem de hızlı büyüme özelliği ile oldukça sık tercih edilmektedir. Genellikle nemli topraklarda daha gür ve hızlı şekilde yetişen alev çalısı bitkisi hızlı bir şekilde yayılma özelliğine de sahiptir. Haftada ortalama dört kez sulayarak alev çalısı bitkisinin bakımını da kolaylıkla yapabilirsiniz. Hızlı büyüyen çit bitkileri çeşitleri içerisinde en uzun ömürlü olarak alev çalısı bitkisi gösterilmektedir.

Kurtbağrı Çit Bitkisi

Hızlı Büyüyen Çit Bitkileri Nelerdir?
Kurtbağrı bitkisi

Hızlı büyüyen çit bitkileri içerisinde peyzaj çalışmalarında ve küçük bahçeler içerisinde de en sık tercih edilen bitkilerden biri de kurtbağrı bitkisidir. Ülkemizde hemen her iklimde kolaylıkla yetişebilmektedir. Yapı olarak zeytingiller familyası içerisinde yer alan kurtbağrı bitkisi koyu yeşil yaprakları ile göz alıcı bir görünüme sahiptir. Ayrıca yeşil tonunu uzun süre koruduğu için de çit bitkisi olarak en uygun çeşitler arasında bulunmaktadır.

Kartopu Çit Bitkisi

Hızlı Büyüyen Çit Bitkileri Nelerdir?
Kartopu çit bitkisi

Görsel olarak kartopuna benzeyen çiçekleri olduğu için bitkiye kartopu çit bitkisi adı verilmiştir. Pek çok farklı çiçek modelini kartopu çit bitkisi içerisinde bulabilirsiniz. Yemyeşil yaprakları ve bembeyaz tombul çiçekleri ile bahçenize göz alıcı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Hızlı büyüyen çit bitkileri içerisinde özel bir yere sahip olan kartopu çit bitkisi hem kış mevsiminde hem yaz mevsiminde kendine has bir görünüme bürünebilmektedir. Daha fazla fikir için Pinterest sayfamıza göz atın!

Yorum yapın