perde siparişi


Kuruyan Çimler Nasıl Canlanır? Çimlere Ne Yapılmalı?

Kuruyan çimler nasıl canlanır sorusunun yanıtını veriyoruz. Öncelikle yaz aylarında, güneş ışının çok yoğun olduğu durumlarda yeterli su almadığında sararma olur. Çimlerin düzenli olarak su ihtiyacının karşılanması gerekir. Nemli olmayan bir ortamda bulunması durumunda kuruyan çimler nasıl canlanır sorusunun yanıtı aranacaktır. Çünkü mutlaka sararma görülecek ve çimlerin canlılığı yitirilecektir.Çimler neden sararır?

Çimler neden sararır

Peki, çimler neden sararır? Çimlerin sararmasına neden olan durumlar aşağıda verilmiştir. Sararma nedenlerinin minimuma indirilmesi durumunda, canlı ve yeşil renkte çimlerin olması mümkün olacaktır.

 • Havaların aşırı ısınması ve çimlerin çok fazla güneş alması.
 • Çimlerin çok kısa biçilmiş olması.
 • İlk sararmada gerekli önlemlerin alınmamış olması.
 • Hayvan dostlarımızın idrarı.
 • Toprağın kurutulması.

Gibi durumlara dikkat etmek gerekiyor. Eğer zamanında önlemler alınırsa çimlerin sararmasının önüne geçilebilir.

İlginizi Çekebilir: Bahçe bitkileri alışveriş sitelerini öğrenmek için tıklayın!

Sararan çimler nasıl yeşillenir?

Sararan çimler nasıl yeşillenir

Bir diğer önemli husus ise sararan çimler nasıl yeşillenir? Yaşanan sorunun çözümlenmesi için ne yapmak gerekiyor? Aşama aşama olması gereken uygulamalar verilmiştir.MUTLAKA OKUYUN:  Mutfak Dolabı Boyama Teknikleri 2021
 • Doğru biçme uygulaması.
 • Düzenli olarak sulama çalışmalarının yapılması.
 • Hayvan dostlarımızın çimlerden uzak tutulması.
 • Güneşli havalarda daha çok sulama olması.

Sararan çimlerin yeşillenebilmesi için yukarıdaki aşamalara dikkat edilmesi gerekiyor. Bütün bu uygulamalara dikkat edilirse çimlerin yeşillendiği gözlemlenebilir.

Sararan çim nasıl yeşerir?

Sararan çim nasıl yeşerir

Çimler nasıl yeşerir? Sararan çim nasıl yeşerir? Havaların ısınma durumunda, çimlerde büyük ölçüde sararma söz konusu olabilir. Bu durumda direkt olarak sararmanın ortadan kaldırılması için düzenli olarak sulama gerekiyor olacaktır. Çimlerin yeşermesinden itibaren, o şekilde kalması için bakımının yapılması son derece önemli olacaktır.

 • Düzenli sulama: Düzenli olarak sulama yapılmalıdır. Bunun için günlük sulama önemlidir. Sulama tesisatı ile sulama olması kesin çözüm olacaktır.
 • Doğru biçme: Çimlerin çok kısa biçilmesi durumunda, ne yazık ki çimlerde sararma olur. Bunun için mutlaka doğru biçme teknikleri ile çimlerin kısaltılmasına özen göstermelisiniz.

Düzenli sulama ve biçme uygulamaları sararan çimlerin yeşermesi için zamanında doğru bir şekilde uygulanması olumlu sonuç almanızı sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir: Dünyanın en güzel bahçeli evleri için bağlantıya tıklayın!

Kuruyan çimlere ne yapılır?

Çimler kurudu, peki, ne yapacaksınız? Çimlerin yeşerecek kadar kurumaması durumunda, sulama ile yeşerme sağlanır. Bunun için ilk olarak kuruma olması durumunda, sulayarak çözümü sağlamanız önemlidir. Direkt olarak kurumanın olduğu durumlarda çözümü çimlerin sulanması ile çözmeye çalışmanız önerilir.MUTLAKA OKUYUN:  Montessori Yatak Nasıl Yapılır?
 • İlk olarak sulama ile çimlerin yeşerme ihtimalini deneyin.
 • Yeterli miktarda sulama yaptığınıza emin olun.
 • Yeşerme olmaması durumunda biçme işlemi ve yeniden çimlenme işleminin uygulanması gerekir.

Yukarıdaki durumlara dikkat edildiğinde kuruyan çimlerden kurtulmak mümkün. Siz de kuruyan çimlere ne yapılır sorusunu merak eden arkadaşlarınızla içeriği paylaşarak bize destek olabilirsiniz.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x