Balkon Dekorasyonu için Uygulanabilir +15 Fikir

Balkon dekorasyonu yaratıcılık çok önemlidir. Balkon dekorasyonu fikirleri ile kullanışlı alanlar! Küçük balkon dekorasyonu örnekleri ve daha fazlası yazıda! Bu kullanışlı yaşam alanlarının dekorasyonu çok önemlidir. Günümüzde artık balkonlar büyük ve geniştir. Bu sebeple birçok dekorasyonu bu tür balkonlara rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Özellikle balkon dekorasyonu duvar uygulamaları ile oldukça zevkli fikirler ortaya çıkarabilirsiniz. Düşük bütçelerle tasarlayabileceğiniz en güzel balkon dekorasyon fikirlerine aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

YouTube video

Küçük balkon dekorasyonu ile dar balkonlarda uygulanması gerekir. Balkonunuzun daha geniş ve ferah görünmesini sağlayabilirsiniz. Balkon dekorasyonu için kendin yap fikri ile kendiniz balkonunuza uygun dekorasyonu tasarlayıp yapabilirsiniz.

Boş soda şişelerini boyayarak balkonunuza koyabilirsiniz. Ya da saksıları ortama uygun bir renkte boyayıp içine çiçek dikebilirsiniz.  Cam balkon dekorasyonu balkonunuzu modern bir görünüme kavuşturacak ve balkonunuzu farklılaştıracaktır. Uzun balkonlar genelde dar olurlar. Uzun balkon dekoru için öyle bir tasarlamanız gerekmektedir ki ortam geniş ve ferah görünsün. Bu sebeple yer kaplayan koltuk ve masalardan uzak durulması gerekir. 

Alaçatı balkon dekoru birçok insanın hoşuna giden ve beğenilen bir dekordur.  Bu dekor, görenlere ala çatıyı hatırlatıyor. Balkonunuzun şık ve süslü görünmesi sizin elinizdedir. Balkon süslemeleri ile canlı çiçeklere yer verebilirsiniz. Bu çiçekler balkonunuzun renkli görünmesine ve muhteşem kokmasına sebep olacaktır.

Geniş balkon dekorasyonunda ortama uygun oturma grubu, misafirlerini için büyük masa ve sandalyeler tercih edebilirsiniz. Eğer balkonunuz çok geniş ise salıncakta koyabilirsiniz. Küçük kare balkon dekorasyon önerilerinde masanın katlanabilir olması büyük önem taşır. Katlanabilir masa ortamın daha fazla daralmasına engel olur. Eğer cam balkon tercihiniz ise camın başlangıç yerine küçük bir katlanabilir masa koyabilirsiniz.

Kendin Yap Balkon Dekorasyonu Fikirleri

Balkon Dekorasyonu için Uygulanabilir +15 Fikir
Kendin yap balkon dekorasyonu fikirleri

Kendin yap balkon dekorasyonu ile balkonunuzu muhteşem ve göz alıcı bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Eğer dekorasyon için aksesuar alacaksanız bunun size maliyeti fazla olabilir. Fakat kendiniz yaparsanız daha ucuza balkonunuzu dekore edebilirsiniz.

Eğer balkonunuz geniş ise büyük saksıları kendiniz evde ortama uygun renkte boyayarak ortamın havasını tamamen değiştirebilirsiniz. Eğer yaşam alanı küçük balkon ise büyük saksılara gerek yoktur o zaman küçük birkaç saksı ile ortamın havasını değiştirmeniz mümkündür.

Dar Balkon Dekorasyonu için Önerilenler

Balkon Dekorasyonu için Uygulanabilir +15 Fikir
Dar balkon dekorasyonu için önerilenler

Dar balkon dekorasyonu için renkler de önemlidir. Havalar ısınmaya başladığına balkonlar sık kullanılan yerler olmaktadır. Bunun için balkon dekorasyonu önemlidir.  Dar ve uzun balkon dekorasyonunda açık renkler daha fazla olur ise ortam ferah gözükecektir.  İnce uzun balkon dekorasyon önerisi istiyorsanız hemen sizlere ufak bilgiler verelim. Dar ve ince balkonlarınıza koltuk koymanıza gerek yoktur. Koltuk ortamı daraltabilir. Bunun için sadece masaya yer verilmelidir.

Alaçatı Tarzı Balkon Önerileri

Balkon Dekorasyonu için Uygulanabilir +15 Fikir
Alaçatı tarzı balkon önerileri

Alaçatı balkon önerileri de son dönemde revaçta. Birçok insan alaçatı tarzı ne demek konusu hakkında fikir sahibi değildir. Şimdi sizlere bu konudan bahsedelim ve sizleri aydınlatalım. Alaçatı balkon dekorasyonu,  ala çatıyı evine getirmek isteyenler için idealdir.

Alaçatı’nın muhteşem görüntüsü insanları cezbeder. Alaçatı tarzı balkonda tıpkı ala çatı gibi olmaktadır. Bu tarz balkonda genelde marin desenler ve canlı renkler tercih edilir. Renk ağırlığı ise mavinin tonları ve beyaz olmalıdır. Mobilyalarda mutlaka ahşap koltuk ve masalar tercih edilmelidir.

IKEA Ürünleri ile Balkon Dekorasyonu

Balkon Dekorasyonu için Uygulanabilir +15 Fikir
IKEA ürünleri ile balkon dekorasyonu

İkea balkon mobilyaları ile balkonunuzun modern bir görüntüye sahip olmasını sağlayabilirsiniz. İkea balkon ürünleri son derece kaliteli ve tarzdır. Birçok çeşit balkon ürünü mevcuttur.  ikea’nın ufak balkonlar için açılır ve kapanır masalar dar balkonunuzu geniş gösterecektir. Balkon dekorasyonu ikea ile keyifli hala gelebilir.

Açık Balkon Dekorasyon Fikirleri

Balkon Dekorasyonu için Uygulanabilir +15 Fikir
Açık balkon dekorasyon fikirleri

Açık balkonlar son zamanlarda sık kullanılan alanlardır. Öyle ki çocuklukla misafirlerimizi bile balkonda ağırlamaktayız.  Açık balkonlar için öneriler vardır. Açık balkon dekorasyonu özelinde balkonun genişliği ve darlığı önemlidir. Eğer balkonunuz çok geniş ise masa sandalye, koltuk takımı ve aynı zamanda salıncak koyabilirsiniz. Açık balkonda salıncak çok fazla tercih edilir.  Eğer dar bir açık balkonunuz mevcut ise o zaman sadece masa ve sandalye koyabilirsiniz. Hatta masanızı açılır kapanılır olanlardan tercih ederseniz ortamın geniş kalmasına sebep olursunuz.

Balkon Dekorasyonunda Palet Kullanımı

Balkon Dekorasyonu için Uygulanabilir +15 Fikir
Balkon dekorasyonunda palet kullanımı

Balkon dekorasyonunda palet kullanımı son dönemlerde sık görülür.  Balkon dekorasyonu paletler her eşyada tercih edilir. Palet koltuklar ve hatta palet ürünleri tercih edilmesinin sebebi ortamı modern ve tarz bir görünüme kavuşturmaktır. Aynı zamanda palet ürünlerin uzun ömürlü olması insanların daha fazla bu ürünlere yönelmesini sağlar.

Balkon Süslemeleri Dekorasyon Fikirleri

Balkon Dekorasyonu için Uygulanabilir +15 Fikir
Balkon süslemeleri dekorasyon fikirleri

Balkon süslemeleri ile balkondaki keyfi artırabilirsiniz. Balkonlara konulacak koltuk ve masa sandalyeler ne kadar önemli ise balkona konulacak süslerde bir o kadar önemlidir. Balkonunuza, balkon duvar süslemeleri alarak takabilir ve ortamın havasını değiştirebilirsiniz. Genelde balkon duvar süslemelerinde led ışıkları olan aksesuarlar tercih edilir. Balkon demirine takılan süsler göz alıcı gözüktüğünden hem dışarıdan hem içeriden balkonun güzel görünmesine sebep olur.

Camlı Balkon Dekoru için Öneriler

Balkon Dekorasyonu için Uygulanabilir +15 Fikir
Camlı balkon dekoru için öneriler

Kapalı balkonlar açık balkonlara göre daha avantajlıdır. Çünkü kapalı alanlar her mevsim rahatlıkla kullanılmaktadır. Camekân balkon dekorasyonunda çiçeklere yer verebilirsiniz. Kapalı balkon dekoru ile tavana yapacağınız aydınlatmalar ile ortamı güzelleştirebilirsiniz.

Küçük Kare Balkon Dekorasyon Fikirleri

Balkon Dekorasyonu için Uygulanabilir +15 Fikir
Küçük kare balkon dekorasyon fikirleri

Kare balkonları dekore etmek bir hayli zordur. Bu sebeple öyle bir dekore edilmelidir ki ortam daha fazla daralmasın. Küçük kare balkon dekoru için büyük koltuklara gerek yoktur. Kare balkonlar için öneriler istiyorsanız; hemen sizlere birkaç öneride bulunalım. Kare küçük balkonlarınızda ufak bir koltuğa yer verebilirsiniz. Ya da hiç koltuk koymadan sadece masa ve sandalye koyabilirsiniz.

Çiçeklerle Balkon Dekoru Önerisi

Balkon Dekorasyonu için Uygulanabilir +15 Fikir
Çiçeklerle balkon dekoru önerisi

Çiçek balkon dekorasyonu için önemlidir. Çiçekler balkonun aksesuarıdır. Bu sebeple çiçeklerle balkon süsleme işlemini gerçekleştirip ortamın hoş bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Balkona Çim Halı Kullanımı

Balkon Dekorasyonu için Uygulanabilir +15 Fikir
Balkona çim halı kullanımı

Çim halılar kullanışlı mı sorusu çim halı kullanmak isteyen kişiler tarafından çok araştırılmaktadır. Günümüzde artık balkona çim halı kullanılır. Çim halıların birçok avantajı bulunur. Bu sebeple balkonda çim halı kullanabilir ve balkonda doğal bir ortam yaratabilirsiniz.

Büyük Balkon Dekorasyonu Önerisi

Balkon Dekorasyonu için Uygulanabilir +15 Fikir
Büyük balkon dekorasyonu önerisi

Büyük balkon kullananlar için balkon dekorasyonu yapmak daha basittir. Büyük balkon dekorunda büyük ve geniş koltuklara ye verilmelidir. Büyük masa ve sandalyelerde konulabilir.

Salıncaklı Balkon Dekorasyon Önerileri

Balkon Dekorasyonu için Uygulanabilir +15 Fikir
Salıncaklı balkon dekorasyon önerileri

Balkona salıncak koymak için mutlaka balkonun geniş olması gerekir. Geniş balkonlarda salıncak genellikle tercih edilir.  Salıncak balkon dekoru için muhteşem bir seçenektir. Salıncak balkona nasıl takılır sorusuna gelecek olur isek, tavandan salıncağı balkona takabilirsiniz. Ya da tavana takmak istemiyorsanız koltuk gibi olan salıncakları alıp balkonunuza koyabilirsiniz.

L Balkon Kullananlara Öneriler

Balkon Dekorasyonu için Uygulanabilir +15 Fikir
L balkon kullananlara öneriler

Köşeli balkon dekorasyonu içi koltuğu da köşeli olarak tercih edebilirsiniz. L balkon dekoru kolay dekore edilebilmektedir. Bunu için bu tarz balkonu olanlar l koltuk tercih edebilir ve önüne ise masa sandalye koyabilir. Dar ve köşeli olan balkonlara bu tarz koltuklar konursa daha geniş ve ferah görünmesine yol açar. Bu sebeple köşeli balkonlara bu tarz koltuklar tercih edilmesi tavsiye edilir.

Kasalarla Balkon Dekorasyonu

Balkon Dekorasyonu için Uygulanabilir +15 Fikir
Kasalarla balkon dekorasyonu

Kasalarla balkon dekorasyonu, son dönemlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Pazar kasası değerlendirme de birkaç önerimiz olacaktır. Balkon dekorasyonunda kasalar kullanarak hem maliyeti ucuz hem de şık bir görünüm ile ortamı renklendirebilirsiniz. Pazar kasalarından koltuk, sehpa ve masa yapabilirsiniz. Dilediğiniz renge boyayıp muhteşem görüntüler ortaya çıkarabilirsiniz. Balkon dekorasyonu için diğer alternatifleri görmek için bağlantıya tıklayın.

“Balkon Dekorasyonu için Uygulanabilir +15 Fikir” üzerine 4 yorum

  1. Balkona cam kaplatmak ve adınıda cam balkon koymak kadar saçma bişey yok. Madem camla kaplayacakdınız balkonu hiç yapmayın derim.

    Yanıtla

Yorum yapın