Her zaman olduğu gibi bu yazda evin en güzel yeri balkonlar olacak. Neden mi? Çünkü balkonunuzda sizler için sunduğumuz balkon dekorasyonu önerilerimizle harikalar yaratacak, balkonda vakit geçirirken asla sıkılmayacaksınız. “Küçük balkonumuz var, nasıl rahatça oturalım?” diyorsanız işte bu yazımız tam size göre.

küçük-balkon-dekorasyonu

Renkli balkonlar

Yazın kendine has renklerini hemen hemen herkes bilir. Renkli bir balkonda keyifsiz birinin bile neşesi yerine gelir. Balkonda kullanacağınız; pembe, açık mavi, sarı ve açık yeşil tonları size yaşama sevinci aşılayacaktır.

renkli-balkon-dekorasyonu

Balkonunuzda kullanacağınız renkli çiçekler de hem dekorasyona katkı sağlar hem de doğal bir ortam ortaya çıkarır. Bunun dışında balkonunuzda kullanacağınız dekoratif süs eşyalarıyla da balkonunuza renk katabilirsiniz.

balkon-tasarimlari

Bunların dışında balkona bir koltuk ya da eski bir kanepe koyduysanız üzerini renkli yastıklarla süslemeniz gerekir. Renkli bir balkon oluşturmak işte saydığımız bu işlemleri yaptığınızda oldukça basitleşecektir. Eşiniz ve dostunuzla harika zamanlar geçireceğiniz balkonunuz işte hazır.

klasik-balkon-dekorasyonu

Balkonda sedir ve minderler

Herkes sandalyede oturmak istemeyebilir. Bu noktada devreye eski bir sedir ve yer minderleri girer. Uzun ve dar bir balkona sahipseniz uzunlamasına yerleştireceğiniz sedir balkonunuzu kullanışlı yapacaktır. Ayrıca boş kalan kısımlara da minder koymanız hele ki renkli minderler kullanmanız harika bir ortam yaratacaktır.

dekoratif-saksi-modelleri

Sadelik sevenlere

Amacınız balkonda hava almak, muhabbet etmek ve çay içerken kitap okumak olabilir. Balkonunuzda çok fazla detaya yer vermek istemiyor ve sade bir balkon dekorasyonu düşünüyorsanız yapılacak şey çok basit. Hasırdan yapılmış iki sandalye ve dekoratif bir masa ile uyumlu birkaç aksesuar balkon dekorasyonunu tamamlayamaya yetecektir.

balkon-cicekleri

Kalabalık bir şehrin merkezindeyseniz ve balkonunuz ufak ancak ferahsa bilin ki çok şanslısınız. Minik bir masayla kombin yapacağınız bir kilim size yetecek hatta artacaktır. İki sandalye ve birkaç adet çiçekle kullanışlı bir balkon dekorasyonu hazırlayabilirsiniz.

harika-balkon-dekorasyonu

Balkon dekorasyonu olarak yukarıda saydıklarımızın dışında birçok alternatif çözümler sıralanabilir. Biz burada yapılabilecek temel işlemleri sizler için aktarmaya çalıştık umarız faydalı olabilmişizdir. Yazın dayanılmaz sıcaklarında aileniz ve dostlarınızla mutlu ve hoş sohbetli günler geçirmenizi diliyoruz. İyi dekorasyonlar!

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here