Balkon evin dışarı ile bağlantısını sağlayan yaşam alanlarıdır. Balkonları yaz-kış her zaman sağlıklı bir şekilde kullanabilmek için cam balkon sistemleri balkonlara uygulanmaktadır. Hal böyleyken bugün sizlere cam balkon dekorasyonu hakkında ilham alacağınız 20 farklı dekoru sunmak istedim.

Cam balkon dekorasyonu aslında balkonları bir oda olarak kabul ederek yaşam alanının ihtiyaçlarını baz alarak yapılması gereken işlemler dizisidir.

Cam balkon için sarkan balkon çiçekleri ile süslemek mümkündür.

Cam balkon ile kapatılmış bir balkonu dekore etmek için öncelikle ihtiyaçları belirlemek gerekiyor. Nasıl bir balkon hayal ediyorum, sorusu ile başlamak yapılacak dekorasyon için belirleyici olacaktır.

Örnek olabilecek cam balkon dekorasyon örnekleri ile kendi hayal dünyanızdaki balkonu tasarlayabilir, farklı bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Cam balkon dekorasyonu

Cam balkon dekorasyonu için size ilham verecek birbirinden güzel 20 balkon fotoğrafı ile sizleri baş başa bırakmak istiyorum.

1Sade balkon dekorasyonu arayanlar için

Bir masa ve dört sandalye bana yeter diyenler için cam balkon sistemi ile kapatılmış balkon dekorasyonu.

2Dar cam balkon dekorasyonu için öneriler

Dar bir balkon dekorasyonu için gri, pudra ve beyaz rengin muhteşem uyumundan faydalanabilirsiniz. Ayrıca ahşap dekoratif ürünler ile balkonu daha da canlandırabilirsiniz.

Balkon süsleri içeriğini okuyarak balkonda kullanılabilecek süsler konusunda bilgi alabilirsiniz.

3Fuşya cam balkon dekorasyon fikirleri

Fuşya rengi bir halı ile pastel renklerle dekore edilmiş harika bir cam balkon dekorasyonu. Ham ahşap şekilde satılan mini dresuar ise istenilen renge akrilik boya kullanarak cam balkona uyarlanabilir.

Örnek olması bakımından akrilik boya kavanoz boyama bağlantısına tıklayarak boyama fikri edinebilirsiniz.

4Pastel renkler ile tasarlanmış bir cam balkon dekoru

Pastel renkler yumuşak renk tonlarıdır ve özellikle mutfak ve balkon dekorasyonu için ideal renklerdir. Toz pembe ve uçuk mavi ile harika bir balkon dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Bir masa, iki tabure ve duvar dekorasyonu için pencere görünümlü aksesuarlar ile cam balkonu yeni bir yaşam alanına çevirebilirsiniz.

Not: Çiçekleri eklemeyi unutmayın. 🙂

5Sarı, pembe ve mavi ile bohem tarzı yansıtın

Cam balkon dekorasyonu için vazgeçilmez koltuk fikirleri için bohem bir tarza sahip yastıklar ve zıtlıklar ile maksimum uyum sağlayan pembe-sarı-mavi üçlüsünü kullanarak tarzınızı yansıtabilirsiniz.

6Klasik renk tonları ile yaşam alanına dönüşen balkon

Doğa renkleri olan klasik yeşil tonları ve bir o kadar da doğallığı simgeleyen ahşap renkleri ile cam balkon dekorasyonu karşınızda. Biraz daha canlı bir yapıda olsaydı keşke dedirten bir dekor.

7Beyaz-pembe uyumunu yakalamış bir balkon dekoru

Tepeden tırnağa uyumlu bir havası olan bu balkon dekorasyonuna bayıldım desem yalan olmaz. Özellikle renklerin güzelliği ve birlikte dansı harika bir hava katmış.

Kullanılan toz pembe halılar, beyaz ahşap oturma grubu ve berjerler ile ortama nefes aldıran bir dekor ortaya çıkmış. Küçük dokunuşlar büyük değişimler yaratır.

8Gökyüzü mavisi ile cam balkon dekor denemesi

Kapalı cam balkon dekorasyonu için tepeden tırnağa mavi ve renkleri bu kadar mı güzel kullanılır dedirten bir balkon dekorasyonu daha!

Sedir ve yastıklar, yuvarlak masa ve sandalyeler ile kullanılan kumaş renkleri ortama girenlerin içini açacak cinsten.

Zeminde kullanılan seramikler dekoru harika tamamlamış! 🙂

9Mavi-pembe-beyaz üçlüsü ile balkon dekoru

Balkonda yumuşak renkler için ne tercih edilmeli diye sorsalar özellikle pembe, mavi ve beyaz derim. İşte halısından mobilyasına kadar cam balkon dekorunu muhteşem bir uyumla tamamlamış bir tasarım!

10Göz yorucu olsa da olağan dışı renk sarı!

Sarı renk biraz göz yorucu olabilse de dekorasyonda patlama noktasını oluşturan bir renk olması bakımından seçilen ender renklerden biri.

Cam balkon dekorasyonunu dikkat çekici ve sıra dışı tasarlamak isteyenlerin bu rengi mutlaka denemesini öneriyoruz.

Cam balkonlarda duvar dekorasyonu yapmak da dekora ayrıca bir katkı sağlıyor. Tıpkı burada sarı raflar ile renkli saksıların duvarda kullanılması gibi.

11Cam balkon dekorasyonu için renkli fikirler

Yaz renklerini barındıran bu cam balkon dekorasyonunda hemen hemen her renk var. İşte size yaz renkleri; sarı, pembe, beyaz ve dahası ile yapılmış eklektik bir çizgide ilerleyen bir dekor!

Geniş balkon dekorasyonu için yapılabilir özellikler taşıyan bu dekorasyonda renkli kilimden, kandil aksesuarına, sarı berjerden beyaz orta sehpaya kadar olmazsa olmaz her şey burada!

12Şemsiyesiz balkon olmaz diyenler için

Cam balkonlar da saksılar, raflar, sandalye ve şemsiye olmazsa olmaz balkon aksesuarlarından. İşte sizlere fikir verecek bir aranjman. 😉

13Mavi ve dahası diyebileceğiniz bir balkon dekorasyon!

Cam balkon dekorasyonu için salıncak sıra dışı bir fikir! Mavi kumaş rengi ile dekore edilmiş beyaz ahşap oturma grubu balkon için koyu sohbet ortamı oluşturmuş durumda.

14Cam balkon dekorasyonu için hasır oturma grubu

Cam ile kapatılmış geniş bir balkonunuz varsa genellikle bahçe dekorasyonu içerisinde kullanılan hasır oturma grupları çok şık duruyor.

15Beyaz hasır oturma grubu ile hoş balkon dekoru

Beyaz renk hasır oturma grubu ile harika bir dekor daha. Geniş balkonlar için bu oturma grupları son dönemde çok moda!

16Siyah ve sarı ile dikkat çekici bir cam balkon!

Sarı ve siyahın uyumunu ve dikkat çekici renkler olduğunu bilmeyen yoktur. Zemindeki motiften duvar dekorasyonuna kadar nev-i şahsına münhasır bir cam balkon dekorasyonu!

17Beyaz ve pembe ile balkonda English Home esintileri

English Home dekorasyonlarında sıklıkla gördüğümüz toz pembe ve beyaz renklerini bu sefer cam balkon dekorasyonu içerisinde görmemiz bir başka güzel.

18Kahve hasır ile hazırlanmış balkon dekoru

Henüz cam balkon montajı yapılmamış olsa da bu balkonda da hasır oturma grubu mekanın ruhunu yansıtmış durumda. İKEA, Koçtaş gibi büyük yapı marketlerde bulabileceğiniz bu hasır oturma gruplarını bir değerlendirin derim.

19Küçük cam balkon dekorasyonu için

Dar ya da küçük balkon dekorasyonu için alternatif arayanlara masa sandalye ile English Home kilim güzel bir ortam oluşturabilir.

Küçük balkon dekorasyon bağlantısına tıklayarak farklı fikirler edinebilirsiniz.

20Cam balkon dekorasyonu için ahşap koltuklar

Balkon dekorasyonu masa ve sandalyesiz olmaz! Eğer yeterli bir alana sahipseniz masa ve koltuklar ile sıcak, samimi bir ortam oluşturmak isteyenlere…

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here