perde siparişi

Akrilik Boya ile Kavanoz Boyama FikirleriMutfakta yığınla kavanoz var ve bunları değerlendirmek istiyorsanız, size sunacağım harika bir fikrim var. Kavanozları sıkıcılıktan kurtaracak dekoratif fikri, akrilik boya ile kavanoz boyama şeklinde niteleyebiliriz. Genellikle akrilik boya ile cam şişe boyama gibi de ifade edilebiliyor. Evdeki boş kavanozları değerlendirebileceğiniz bu dekoratif fikirle aynı zamanda hobi faaliyeti yürütecek, eğlenceli zaman geçireceksiniz. İsterseniz lafı çok uzatmadan kavanozları sıkıcılıktan kurtarmaya başlayalım…Kavanozları renklendirin!

Akrilik boya ile kavanoz boyama işlemine başlamadan önce malzemeleri hazırlamanız işinizi kolaylaştıracaktır.

akrilik boya ile kavanoz boyama

Akrilik boyayı istediğiniz renkte satın alabilirsiniz. Akrilik boyayı nalburlarda, yapı marketlerde bulabilirsiniz.

akrilik boya ile kavanoz boyama

İhtiyacımız olan kavanozları ve akrilik boya ile fırçaları hazırlıyoruz. Daha sonra kullanmayacağınız bir kap gerekiyor. Kaba boyalardan biraz biraz koymamız gerekiyor.akrilik boya ile kavanoz boyama

Kavanozları boyamaya başlıyoruz. Boyama esnasında figür yapmak isterseniz kalıplardan faydalanabilirsiniz. Yalnız o alanı iyi bir şekilde kapatmalısınız. Diğer türlü figür net bir şekilde yansımayabilir ve düzgün boyama yapamayabilirsiniz. Bu noktada hassas bir şekilde o alanın kapatılmasına özen gösterin.

İlginizi Çekebilir: Cam kavanozdan daha farklı şeyler yapmak isterseniz kavanozdan lamba yapımı yazısını okuyabilirsiniz.

akrilik boya ile kavanoz boyama

Kırmızıdan, sarıya, yeşilden maviye kadar birçok rengi denedik, sonuç harika. Boş bıraktığınız figürlü alanı daha farklı amaçlarda değerlendirebilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Fotoğraflı Dekupaj Tepsi Yapılışı Videolu


Mesela kavanozun o görünen kısmından mum ışığı çevreyi aydınlatabilir. Yazın balkon ve bahçeleri bu şekilde renklendirebilir ve aydınlatabilirsiniz.

akrilik boya ile kavanoz boyama

Altın rengi akrilik boya ile yapılan bu kavanozda, elma figürü ortaya çıkarılmış. Kırmızı boncuklarla süslenen kavanoz için bir de kapağına kurdele bağlanmış. Mutfak dekorasyonu için oldukça şık ve dekoratif bir zenginlik kazandıracak bu kavanozu ben çok beğendim, ya siz?

akrilik boya ile kavanoz boyama

Eskitme usulü ile kavanoz boyamada oldukça güzel bir çalışma. Kavanozları günlük hayatta birçok amaçla kullanabilirsiniz. Mesela burada şık renkli ve dekoratif bir vazo olarak düşünülmüş. Siz de vazo yapabileceğiniz gibi oldukça şık dekoratif bir kavanoz işlemede yapabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir: Daha önce sizlere kozalak boyama ile ilgili içeriği bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bugün de sizlere kavanoz boyama fikirlerini sunmak istedim. Umarım  rengarenk vazo ve kavanozları beğenmişsinizdir. Keyifli tasarlamalar! Tasarladıklarınızı yorum alanından bizimle paylaşabilirsiniz.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x