perde siparişi

Kavanozdan Lamba Yapımı Videolu AnlatımEvde boş boş duran cam kavanozları yeniden değerlendirebileceğinizi hiç düşündünüz mü? Hem de hem dekoratif hem de kullanışlı bir fikirle? Bugün sizlere cam kavanozdan lamba yapımı konusunu anlatacağım. Eminim ki hemen hemen herkesin evinde işe yaramayan birçok cam kavanoz var ve hepsi değerlendirilmeyi bekliyor. Son derece basit birkaç adımla harika bir kavanozdan lambaya yani kavanozdan avizeye sahip olmak mümkün.Evde standart lamba görünümlerini artık sıkıcı buluyorsanız cam kavanozları değerlendirerek farklı lambalar yapabilirsiniz. Evde kendi olanaklarınızla nasıl cam kavanozdan avize yapılabileceğini tüm adımlarıyla anlattım. İşte detaylar…

Cam Kavanozdan Lamba için Gerekli malzemeler:

Cam kavanozdan lamba yapımı
  • Boş cam kavanoz
  • Lamba kablosu
  • Çivi ve çekiç
  • Plastik kavanoz kapağı
  • Sprey boya

Yukarıdaki malzemelerin çoğu her evde aşağı yukarı bulunuyor. Sadece elektrikçiden son derece uygun bir fiyata alacağınız hazır lamba kablosu satın almanız gerekiyor.

Kavanozdan Lamba Yapılışı:

Yapılış detaylarına girmeden oldukça basit olduğunu belirtmek isterim. Sadece malzemeleri hazırlamanız ve buradaki yapılış adımlarını tek tek uygulamanız gerekiyor. Kavanozdan lamba yaparken her türlü yaralanma için tedbirlerinizi almanızı öneriyorum.

MUTLAKA OKUYUN:  Eski Dergilerden Basit Notluk Yapımı Detaylı!


Cam kavanozdan lamba yapımı

Cam kavanoz kapağını yerleştireceğimiz duy büyüklüğünde delmek için gerekli ölçümleri yapıyoruz.

Cam kavanozdan lamba yapımı

Kavanoz kapağını delmek için çivi ve çekiçten yararlanabilirsiniz. Kapakta yuvarlak bir yapı oluşturmanız gerekiyor. En sonunda birkaç darbe ile duyun gireceği alan ortaya çıkacaktır.

Cam kavanozdan lamba yapımı

Elektrikçiden aldığınız hazır duy ile kavanoz kapağını deldiğimiz alana yerleştiriyoruz.Cam kavanozdan lamba yapımı

Duyu yerleştirdiyseniz sıra sprey boya ile duy ve kavanoz kapağını boyama var. Altın rengi oldukça güzel yakıştığı için bu rengi seçebilirsiniz.

Cam kavanozdan lamba yapımı

Kapaktaki duy kısmına ampulü yerleştirebilirsiniz. Daha sonra kavanoz kapağını kapatabilirsiniz.

Cam kavanozdan lamba yapımı

İşte karşınızda cam kavanozdan el yapımı lamba. Oldukça dekoratif ve kullanışlı olduğunu söylemeliyim. Farklı renklerde ve farklı tasarımlarla lamba yapmak mümkün. Sizler için kendin yap dekorasyon fikirleri paylaşıyorum. Yorumlarını bekliyorum. Keyifli dekorasyonlar… 🙂
Kavanozdan avizeAbone ol
Bildir
guest
5 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


5
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x