Petek Üstü Perde Modelleri 2023

Petek üstü perde son zamanlarda sık kullanılmasa da bazı yerlerde hala kullanılır. Petek üstü perde modelleri, genelde kalorifer peteğinin kapanmaması için tercih edilir. Petek üstü tül perde için birçok çeşit model bulunuyor. Bu içerikte sizlere en güzel petek üstü perde modelleri hakkında bilgiler sunacağız.

Petek üstü perde modeli seçerken peteklerinizin tam hizasından ölçü alınmalıdır. Genelde kış aylarında uzun perdeler problem olur. Uzun perdeler sebebi ile odalar tam anlamı ile ısınmaz. Perdeleri kendi ölçünüz ile yaptırabileceğiniz gibi petek üstü için hazır tül perdeler de tercih edebilirsiniz.

YouTube video

Petek üstü perde modellerini tercih edip yaptırmak istediğinizde uygun bir fon seçerek ortamın muhteşem bir görüntüye sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Fon perde radyatör üstü tül perde modellerine de çok yakışmaktadır ve son zamanlarda sıklıkla kullanılmaya başlanılmıştır.

Kalorifer Üstü Perde Modelleri

Petek Üstü Perde Modelleri 2023
Kalorifer üstü perde modelleri

Kalorifer üstü perde modelleri için evdeki perdelerin konumuna bakmak gerekir. Evde kaloriferler genelde perdelerin olduğu kısımda bulunur. Fakat öyle değilse istediğiniz gibi perdeler ile evinizi dekore edebilirsiniz. Petek üstü tül perde modelleri perde kısmında kalorifer olan yerler için idealdir.

Radyatör üstü perde modelleri tercih ederken kruvaze model tercih edebilirsiniz.  Evinizin şık ve modern bir görüntüye sahip olmasını istiyorsanız aynı zamanda kaloriferi kapatmayan bir perde seçmek istiyorsanız kruvazeler sizin için en iyi seçenektir.

Petek Üstü Fon Perde Modelleri

Petek Üstü Perde Modelleri 2023
Petek üstü fon perde modelleri

Petek üstü fon perde kalorifer üstü perdelerin olmazsa olmazıdır. Peki, petek üstü perde nasıl olmalı? Bu model perdelere mutlaka fon kullanılmalıdır. Fon kullanıldığında bu perdelerin adeta görünümü değişir ve ortaya modern bir görünüm ortaya çıkar. Kalorifer üstü fon perde tercih ederken tül perdenizin modelini ve rengini baz alarak seçiminizi yapmanız gerekir. Eğer tül perdeleriniz desenli bir perde ise fon perdelerinizi desensiz düz renk tercih edebilirsiniz. Petek üstü fon perde modelleri kenardan toplanabilir cinstendir ve petekleri asla kapatmaz. Cam balkon perdesi hakkında bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayın!

Petek Üstü Hazır Tül Perde

Petek Üstü Perde Modelleri 2023
Kalorifer üstü tül perde modeli

Kalorifer üstü tül perde modeli birçok çeşittir. Genelde perdeler ölçüsü alınarak odaya göre dikilir. Fakat petek üstü hazır tül perdelerde bulunur.  Petek üstü perde modeli bakacağınız zaman hazır tülleri tercih ediyorsanız öncelikle peteğiniz ve korniş arasındaki mesafeyi iyi ölçmeniz gerekmektedir. Petek üstü hazır tül perdelerin birçok boyu ve çeşidi bulunur. Bu mesafeyi iyi ölçtüğünüzde kolay bir şekilde hazır tül perdelerini seçebilirsiniz. Petek üstü perde siparişi için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Petek üstü perde nasıl olmalı?

Petek üstü perde kalorifer ölçüsüne göre olmalıdır. Ayrıca camdan gelecek soğuğu da engelleyecek şekilde perde modeli tercih edilmesi bir avantaj sağlayacaktır.

Perde petek ısısını engeller mi?

Perde petek ısısını olumsuz etkileyebilir. Burada perdenin peteğin önünü kapatmayacak şekilde ayarlanması önemlidir.

Yorum yapın