Yedek Teker Nasıl Kullanılır?

Tekerlekler pek çok farklı alanda kullanılan bir araçtır. El arabası, scooter, el arabası ve birçok kullanım alanına yönelik yedek teker modelimiz tekerteker.com güvencesiyle sizlere sunulmaktadır. Rulmanlı, rulmansız, kauçuk, döküm, transpalet gibi envai çeşit yedek tekerlek ihtiyacınıza yönelik en uygun olacak tekerlek modelini geniş tekerlek kategorimiz içerisinden seçebilirsiniz.

Tekerlek Nasıl Seçilmelidir?

Yedek Teker Nasıl Kullanılır?
Tekerlek nasıl seçilmelidir?

Tekerlek seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur dayanıklılıktır. Ayrıca size en uygun boyuta sahip tekerleği bulmak da son derece önemlidir. Tekerleği sabitleyerek kullanacağınız ürünün, ebatlarına ve kullanılacağı alana göre seçim yapmanız gerekir. Çünkü tekerleklerin zeminle temasına yönelik geliştirilen dış kaplamaları birbirinden farklılık göstermektedir.

Tekerleği monte edeceğiniz zaman tekerleğin üzerine binecek ağırlık, tekerleğin taşıma kapasitesinden büyük olmamalıdır. Uygun tekerleği seçmediğiniz takdirde tekerlek işlevini tam olarak yapamaz. Hareket kabiliyeti sınırlanarak, alacağınız verimi düşürür. Bu nedenle hangi alanda ve ne için bir tekerleğe ihtiyacınız olduğunu iyi belirlemelisiniz.

Yedek Tekerleklerin Özellikleri

Yedek Teker Nasıl Kullanılır?
Yedek tekerleklerin özellikleri

Yedek tekerler kasnak türlerine göre birbirinden ayrılır. Kasnaklar; poliamid, poliüretan, döküm ve alüminyum olabilir. Tekerlekleri kullanacağınız alana veya istediğiniz dayanıklılığa göre kasnak seçiminde bulunmalısınız. Yedek tekerleri monte edeceğiniz alanın genişliğini dikkatli ölçmelisiniz. Yaptığınız doğru ölçümler sonucunda ihtiyacınıza yönelik; teker çapına, göbek delik çapına ve teker genişliğine dikkat ederek satın alma işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Sizler için üretilen yedek tekerleklerimizden en küçük yedek tekerimizin çapı 50×20 mm’dir ve 30 kg taşıma kapasitesi vardır. Yedek tekerlerimizden en büyüğünün ise çapı 85x70x20 mm’dir. Bu tekerleğin de 600 kg kadar taşıma kapasitesi bulunur. Eski araba lastikleri ile neler yapılır merak edenlere…

Yorum yapın