perde siparişi


Mutfak Masası Seçimi Yaparken Bilmeniz Gereken +7 Nokta

Mutfak masası seçimi hayli zor olmaktadır. Salona masa seçimi kolaylıkla yapılırken mutfağa masa seçimi daha zor yapılmaktadır. Büyük mutfaklarda masa seçimi bir nebze daha kolay olsa da genel olarak mutfak masası seçmek zor ve ince detay isteyen bir iştir. Sizlere mutfak masası seçimi konusunda fikir verecek önemli denebilecek püf noktalarını anlattığımız bu içerikte mutfak masası seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları öğreneceksiniz.Mutfak Masası Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

Mutfak Genişliği:

Mutfak masası genişliği
Mutfak masası genişliği

Mutfak masası seçimi yapılırken özellikle mutfağın genişliği önemsenmelidir. Mutfağın genişliğine göre masa seçmek en doğru olanıdır. Eğer ki küçük bir mutfağınız varsa o halde ona göre küçük ve kullanışlı bir masa seçmelisiniz. Ancak mutfak genişliğiniz büyükse masa seçiminde daha rahat davranabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Koçtaş Banyo Dolapları 2021 Modelleri

Mutfak Genel Dekorasyonu:

Mutfak dekorasyonuna uyumlu masa
Mutfak dekorasyonuna uyum sağlayan masalar

Mutfak masası seçerken elbette ki dekorasyon da önemsenmelidir. Mutfak dekorasyonuna aykırı olmayacak parçalar seçilmesi de en doğru olanıdır. Mutfak dekorasyonunuzun tarzına ve renklerine uygun olan masa seçimi yapabilirsiniz. Modern mutfak dekorasyonu için daha detaylı bilgi almak isteyenler bağlantıya tıklayabilir.

Yuvarlak Masa Avantajlı:

Yuvarlak mutfak masası
Yuvarlak mutfak masası ile dekorasyon

Mutfağınız küçükse yerden tasarruf etmek adına küçük kare masa tercih edilmelidir. Ancak geniş bir mutfağınız varsa daha fazla kişinin oturabilmesi için yuvarlak masa tercih yapılabilir. Yuvarlak masa daha çok kişinin masada yer almasını sağlayacaktır. Ancak alan olarak kare masalara göre daha çok yer kaplamaktadır. Bunun için de küçük mutfaklarda yuvarlak masa tercih edilmemelidir.

MUTLAKA OKUYUN:  Baklava Desenli Modern Salon Takımı İncelemesi

Katlanabilir Masa:

Katlanır mutfak masaları
Mutfak masası seçimi katlanır mutfak masası

Katlanabilen masa ise yer açısından avantajlı olmaktadır. Yer açısından avantajlı olan bu masalar özellikle küçük mutfaklarda ideal olmaktadır. Hem masa ihtiyacı karşılanacaktır. Hem de daha az alan kaplanmış olacaktır.Büyük mutfaklara dikdörtgen masa:

Büyük mutfaklar için dikdörtgen masa
Büyük mutfaklara dikdörtgen mutfak masaları

Eğer ki mutfakta vakit geçirmeyi ve iş yapmayı seviyorsanız tercih edebileceğiniz bir masa türü de dikdörtgen masalardır. Dikdörtgen masalarda mutfağınızda çok fazla alan kaplayacaktır. Ancak yemek yaparken sizi işinizi daha kolay yapmanızı sağlayacaktır. Küçük mutfaklardaysa dikdörtgen masa tercih edilmesinin imkânı bulunmamaktadır.

Kaliteli mutfak masası seçimi

Kaliteli mutfak masası seçimi
Kaliteli mutfak masası seçimi

Masa seçiminde dikkat etmeniz gereken bir başka önemli konuysa şüphesiz ki kalitelidir. Kaliteli ürünler tercih etmeniz ile daha uzun süre masanızı kullanmış olacaksınız. Kalitesiz ürün tercih etmeniz sonrasında masanızın kullanım süresi azalacaktır. IKEA mutfak masası konusunda bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Amerikan Mutfak Masası Modelleri 2021

Mutfak masası temizliği

Mutfak masası temizlik
Kolay mutfak masası temizlik

Masa seçimi yaparken kolay temizlenebilen bir masa olmasına da özen göstermelisiniz. Seçtiğiniz masa malzeme açısından kolay temizlenebilen kaygan bir malzemeden yapılmış olması gerekmektedir. Bu sayede daha kolay temizlenecek ve sizin de işiniz kolaylaşacaktır.Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x