Lake Mutfak Dolabı Temizliği Nasıl Yapılır?

İster çalışıyor olsun isterse çalışmıyor olsun bayanların hayatlarının önemli bir kısmı mutfakta geçiyor. Yapılan yemekler genellikle mutfakta yeniyor ve mutfağın kirlenme potansiyeli de artmış oluyor. Lake mutfak dolabı temizliği son dönemde modern mutfaklarda görülen temizlik kavramıdır.

Parlak mutfak dolapları nasıl temizlenir, beyaz lake mutfak dolabı temizliği nasıl yapılır gibi sorular sıklıkla sorulmaya başlandı. Yemek lekelerinin, tozların, yağ lekelerinin sıklıkla mutfağımızı kirletmesi herkesin malumudur. Bu kirliliğin mutfak dolaplarında olması görüntü açısından oldukça rahatsız edici olacaktır.

Özellikle lake mutfağa sahipseniz bu kirlerden hemen kurtulmanız gerekir zira parlak bir mutfak dolabının üzerindeki leke ev sahibini oldukça rahatsız edecektir.

Parlak lake mutfak dolabı nasıl temizlenir?

YouTube video

Beyaz lake mutfak dolabı temizliği

Lake Mutfak Dolabı Temizliği Nasıl Yapılır?

Lake mutfak dolapları genellikle parlak yüzeylere sahiptir. Bu yüzeylerin toz tutması çok mümkün değildir. Lake mutfak dolaplarının üzerinde poliüretan boya vardır. Bu boya antibakteriyel bir yapıya sahip olduğundan mutfakta hijyen açısından da tercih edilir.

Lake mutfak dolaplarının parlak yüzeyleri çizilmelere karşı hassastır. Bu sebeple hangi kir yapısına sahip olursa olsun parlak mutfak dolabı temizliği için sert maddeler, aşındırıcı özelliğe sahip temizlik kimyasalları, cifler asla kullanılmamalıdır.

Bunların kullanılması lake mutfak dolabınızın ömrünü kısaltacak parlaklığını azaltacaktır. Bazen yüzeyde pütürleşmenin olduğu da gözlemlenmiştir.

Beyaz lake mutfak dolabı temizliği için yapacağımız en sağlıklı temizleme yöntemi iki yumuşak bez (tercihen mikro fiber) ve ılık su yardımıyla olmalıdır.

Eğer lekeler nemli bir bezle çıkmayacak kadar inatçı ise o zaman cam silmek için kullandığımız spreylerden biraz temizleme suyuna ilave edebiliriz. Böylece kirli yüzeyleri daha kolay temizlemiş oluruz.

Parlak mutfak dolabı temizliği için dikkat edeceğimiz bir diğer önemli nokta da temizlikten hemen sonra kurulamak yapmak olmalıdır. Yine yumuşak bir bezle yapılan kurulama sayesinde lake mutfak dolabınızın parlaklığı korunmuş olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Lake mutfak dolapları hakkında daha fazla bilgiyi alabileceğiniz bir içerik:

Parlak mutfak dolapları başka nasıl temizlenir?

Lake Mutfak Dolabı Temizliği Nasıl Yapılır?

Parlak mutfak dolaplarınızdaki kirler üstteki yöntemi uygulamanıza rağmen çıkmıyorsa terebentin ve ketenyağı da kullanılabilir.

Bu yağlar sadece lekeleri çıkarmakla kalmayacak aynı zamanda dolaplarınıza parlaklık da katmış olacaktır. Daha fazla parlak olmasını isteyen ev hanımları parke cilası da kullanabilirler.

İlginizi Çekebilir: Mutfak dolabı düzenleme nasıl yapılır merak edenler için…

Unutmayın lake mutfak dolabı temizliği için ağır kimyasalların olduğu aşındırıcı özelliğe sahip temizlik maddelerini asla kullanmayın.

“Lake Mutfak Dolabı Temizliği Nasıl Yapılır?” üzerine 2 yorum

  1. Lake mutfak dolablarının dış yüzeyleri çok hassastır.Temizlik yaparken aşırı kimyasal temizlik maddesi kullanılmamalı.

    Yanıtla
  2. Lake mutfak dolabı temizliği çok hassas ve zordur.Çünkü aşırı silerseniz çizilebilir.Sitenizden yararlandım sağolun.

    Yanıtla

Yorum yapın