Klozet Takımı Seçimi için 10 Harika Fikir

2
klozet-takimi-secimi-icin-10-harika-fikir
klozet-takimi-secimi-icin-10-harika-fikir

Banyo dekorasyonunda banyoya harika bir hava katan klozet takımları, günümüzde hemen hemen tüm banyolarda kullanılır hale geldi. Bununla birlikte klozet takımı seçimini doğru yapmak banyo dekorasyonu için çok önemlidir. Bu yazımda sizler için klozet takımı seçimi için 10 harika fikir hazırladım.

banyo-klozet-takimi-modelleri

Banyoda kullanabileceğiniz birbirinden şık birçok klozet takımı bulunmaktadır. Yalnız banyonuzda kullanacağınız klozet takımının banyoya ve banyo dekorasyonuna uyumlu olması gerekir. Örneğin, banyoda kullanılan fayans ve dolabın rengi ve tarzı sizin klozet takımı seçiminizi etkileyecektir.

Doğru klozet takımı seçimi banyonuzu yeni baştan yaratabilir. Bu nedenle sizleri klozet takımı seçerken kullanabileceğiniz 10 harika fikir ile baş başa bırakıyorum.

1. Öncelikle banyo için seçilecek klozet takımının banyoda kullanılan fayans, dolap ve duşakabine uyumlu olması gerekir.

2. Eğer banyoda kullanılan renkler genellikle koyu seçilmişse klozet takımını açık renk seçmek banyo dekorasyonunu daha aydınlık göstermesi bakımından daha doğru olacaktır. Koyu renklerle hazırlanmış bir banyo dekorasyonunda koyu renkli klozet takımı tercih etmek karanlık ve basık bir hava katabilir.

banyo-klozet-takimi-modelleri-3

3. Banyoda sık sık yerler ıslanır. Bu nedenle klozet takımı seçiminde özel ipten üretilmiş ve ıslaklığı emen klozet takımı seçmek çok doğru bir tercih olacaktır.

4. Klozet takımları seçiminde banyonun ölçülerini düşünmek son derece akıllıca bir hamledir. Çünkü banyonun geniş ya da dar olması klozet takımı seçiminizi etkileyecektir.

5. Banyoda kullanılan lavabo ve klozetin banyo içerisindeki konumu da klozet takımı seçimini etkilemektedir. Kullanılan lavabo ve klozetin tipine göre klozet takımı tercihi yapılmalıdır.

6. Banyo dekorasyonu için sade bir dekorasyon fikirleri düşüncesindeyseniz desensiz ve tek renkli klozet takımlarını tercih etmeniz uygundur.

banyo-klozet-takimi-modelleri-11

7. Banyo dekorasyonunu daha hareketli ve rengarenk yapma fikriniz varsa klasik modelleri bir kenara atın ve çeşitli figürlerden oluşan çiçekli desenleri tercih edebilirsiniz.

8. Banyo için düşündüğünüz klozet takımının makinede yıkanabilir özellikte olmasına dikkat etmelisiniz.

9. Klozet takımında dikkat edeceğiniz bir nokta da banyoda yerlerin ıslak olması ve klozet takımlarının zeminde kaymaması gerektiğidir. Kayma riskine karşı klozet takımlarının korumalı olmasına dikkat edin.(klozet takımı bkz.)

10. Son olarak geniş bir banyonuz varsa banyodaki alanı değerlendirmek ve ferah bir banyo dekorasyonu hazırlayabilmek için parçalı klozet takımı tercih etmelisiniz. Dar bir alana sahipseniz daha az parçaya sahip klozet takımları doğru tercih olabilir.

Klozet takımı modelleri videosu

Banyo dekorasyonu için daha detaylı bilgi edinmek için mutlaka banyo dekorasyonu konumu okuyun!

Bugün sizlere banyo dekorasyonu için yararlanabileceğiniz klozet takımı seçimi için nasıl hareket etmeniz gereken bir yazı sundum. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Sizler de bize yorum alanından ulaşabilir. Banyo dekorasyonu için daha neler yapılabileceği hakkında bilgiler sunabilirsiniz. Bir başka dekorasyon fikirlerinde görüşmek üzere…

2 YORUMLAR

  1. Klozet takımı banyo tuvalet dekorasyonu için bence çok önemli. Kaliteli tüy ve toz yapmayan modeller seçmek lazım diye düşünüyorum…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here