Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar ile Üretim Başlasın!

1
Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar
Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar

Tüketim toplumu olmamız ve sürekli yeni bir şeyler almamız cebimizi etkilediği kadar evin ortamını da olumsuz etkiliyor. Eve yeni bir eşya almanızı önleyecek ve eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak evde yapılabilecek dekoratif eşyalar ile üreten kişiliğinizi ortaya çıkarmaya hazır olun!

1Kendi dekoratif eşyanızı kendiniz tasarlayın!

İngiliz literatüründe DIY diye bilinen “do it yourself” yani kendin yap işleri, insanları daha fazla üretken olmaya yönlendirerek tüketimin de önüne geçmeyi başarıyor. Bunun yanında eğlenceli vakit geçirmek ve kendi ürününü evde kendi imkanlarıyla tasarlamak insana ayrı bir keyif veriyor.

Pomponlarla yapılmış harika bir süs eşyası
Yünlü pomponlarla yapılan eşyalar

Bu yazıda sizlere elinizdeki eşyaları değerlendirebileceğiniz ya da çarşıdan alınacak birkaç parça malzeme ile evde yapılabilecek dekoratif eşyalar ile farklı fikirler vermeyi hedefliyoruz.

2Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar: bavuldan raf

Eski bavuldan raf yapımı

Evin garajında atıl bir şekilde bekleyen eski tip bavullar varsa tam değerlendirme vakti diyebilirim. Eski bavulların üst kısımları evin duvarına raf olabilecek güzellikte.

Kolay bir şekilde eski bavulları ikiye bölerek oluşturacağınız bu rafları, duvara dekoratif bir şekilde monte ederek harika ve benzersiz duvar dekorasyonu yapabilirsiniz.

3Driftwood ile evde deniz esintileri

Evde yapılabilecek aksesuarlar dekoratif ayna

Evinize deniz esintisini getirmenin en kolay yolu evde yapılabilecek dekoratif eşyalar desem inanır mısınız?

Evet, driftwood adı verilen deniz kenarına vuran odun parçalarıyla ve daha önce topladığınız deniz kabukları ile güzel ve kullanışlı bir dekoratif ayna tasarlayabileceğinizi aklınızın bir yerine not edin, derim.

Dekoratif özelliklere sahip bir başka fikir için driftwood yelken fikri bağlantısına tıklayın.

4Çatal kaşık tasarımları ile evde yapılabilecekler

Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar çatal ve kaşık tasarımları

Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar arasında belki de en kolayı kaşık ve çatallardan bir şeyler tasarlamak. Görselde kaşıkları kullanarak kullanışlı ve bir o kadar da dekoratif özellere sahip düzenleyici yapılmış, hemen mutfağa koşun ve kaşıkları değerlendirmeye başlayın.

5Dekoratif eşya kalemlik ile masanıza renk katmak mümkün!

Evde yapılabilecek dekoratif eşya kalemlik

Genellikle insanlar artık evden yani home ofis çalışmayı tercih ediyor. Bu da çalışma masası dekorasyonunu gündeme getiriyor. İşte motivasyonu artırıcı çalışma masasını renklendireceğiniz harika bir dekoratif kalemlik.

Konserve kutusu, çuval bezi ve birkaç süsleme çiçek ile oldukça kolay bir şekilde tasarlayabileceğiniz dekoratif kalemlik için hemen kolları sıvamaya başlayın.

Çalışma masası için alternatif fikir oluşturacak çalışma masası dekorasyonu için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

6Deniz esintili dekoratif mum ünitesi

Evde yapılabilecek dekoratif eşya mumluk

Bir az halat ipi, bir az deniz kabuğu ve fanus ile orta sehpaya hayat verebileceğiniz oldukça kolay ve bir o kadar da evde yapılabilecek dekoratif eşya modeli daha.

Evde nereye koyarım bunu diyenler için birkaç yer önerisinde bulayım. İster orta sehpaya isterseniz de konsolun üzerine ya da TV ünitesinin boş kalan rafına. Nereye yerleştirirseniz yerleştirin mekana hava katacağı kesin…

Evde kendi imkanlarınızla harika bir mum yapmak isterseniz portakal kokulu mum yapımı bağlantısına tıklamanızı öneririm.

7Ponpon halı ile ayrı bir dekorasyon keyfi

Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar pompom halı

Ponpon halı, yine evde yapılabilecek dekoratif eşyalar arasında yerini alıyor. Ponpon halı, rengarenk ipler ile kolaylıkla yapılabiliyor.

Kendin yap kategorisinde değerlendirilebilecek ponpon paspas yapımı için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

8Pazar kasaları ile rengarenk raf dekorasyonu

Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar renkli kasalardan raf

Pazarlarda meyve-sebze konulan kasaları herkes bilir. İşte bu kasaları farklı renklere sprey boya ile boyayarak oldukça güzel dekorasyon elde edebileceğinizi biliyor musunuz?

Pazar sandıkları ile yapılan birbirinden güzel fikirler için bağlantıya tıklayın.

9Romantizmi sevenler ile romantik bir mumluk!

Evde yapılacak dekoratif eşyalar tarçınlı mum

Aşk dolu insanların romatizm konusundaki hasassiyetlerine cevap verecek dekoratif eşyalar bulmak aslında zordur. Fakat, tarçın kokulu mumlar ile romantik ortamlar oluşturmak mümkün.

Bir miktar hasır ipi, biraz tarçın ve mum ile harika bir dekoratif mum tasarımı çıkarabilirsiniz.

10Fotoğraf çerçevesi ile unutulmaz anılar!

Evde yapılabilecek dekoratif fotoğraf çerçevesi

Evinizin bir köşesine anıları tekrar tekrar hatırlayacağınız bir fotoğraf çerçevesi hazırlamanızı şiddetle tavsiye ederim. Size gerekli olan malzemeler; eskitme bir çerçeve, jüt hasır ipi, biraz mandal ve anılarınızın yer aldığı vesikalık fotoğraflar.

Bütün bunları kolayca birleştirerek kendi fotoğraf çerçevenizi oluşturmanızı öneririm.

Birbirinden harika kendin yap fotoğraf fikirleri için bağlantıya tıklayın.

11Kurumuş dallar ile gelen dekoratif güzellik

Kurumuş dallarla yapılan dekoratif eşyalar

Bağ, bahçe ve sokaklarda ağaç diplerinde gördüğünüz güzelim kuru dalları hemen toplamaya başlamalısınız. Zira kurumuş dallar ile yapılan dekoratif aksesuarlar yer alıyor.

Kurumuş dallarla yapılabilecekler arasında; ağaç tasarımları yer alıyor. Onun dışında salonda yer alan şömine üzerine de kurumuş ağaç dalları ile bir şeyler tasarlamanız mümkün.

12Mandal ile tasarlanmış kapı süsü

Mandallardan kapı süsü

Marketten alacağınız basit ahşap mandallar ile kapı süsü tasarlayabileceğinizi hiç düşündünüz mü?

Evde kullanılmayan askılık teli, sprey boya, mandallar ve kırmızı fiyonk ile mükemmel bir kapı süsü hazırlamaya başlıyoruz.

Öncelikle tel askılığı yuvarlak bir forma getirip mandalları bu tele asıyoruz. Daha sonra sprey boya ile tüm mandalları boyuyoruz. Üst kısma fiyonku yerleştirdiğimizde işlem tamam.

13Nazar boncukları ile duvar süsü tasarımı

Nazar boncuklu duvar süsü dekoratif eşyalar

Evde biriktirdiğiniz nazar boncukları ve kurumuş dalları bir araya getirerek duvar süsü hazırlamak çok kolay. Bu malzemeleri birbirine görseldeki gibi tutturarak oldukça farklı bir duvar süsü hazırlayabilirsiniz.

14Plastik kaşık ile düşünülmüş salon aynası

Plastik kaşıktan ayna yapımı

Marketlerde satılan beyaz plastik kaşıkları bilirsiniz. Bunları bir araya getirmeden önce kırmızı sprey boya ile boyayarak ayna yapımına hazır hale getirmeniz gerekiyor.

Daha sonra yuvarlak bir karton malzeme üzerine kaşıkları yapıştırarak belirli bir sıra ile ilerlemeniz gerekiyor. Kaşıkları birbirine yapıştırdıkça yuvarlaklar üst üste gelecektir.

Son olarak arka kısımdan yerleştirilecek ayna ile işlem tamam.

Size alternatif fikir verecek Plastik kaşıktan ayna çerçevesi yapımı için bağlantıya tıklamanızı öneririm.

15Urgandan pratik paspas yapımı

Urgandan paspas ile dekoratif eşya yapımı

Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar arasında oldukça kolay yapılabilen urgan paspas ile evinizin bir köşesinde yer açın derim.

16Palet orta sehpa dekoratif eşya fikri

Palet orta sehpa dekoratif eşya yapımı

Sizlere bu yazımda hem dekoratif hem de kullanışlı birçok kendin yap fikirleri sundum. Son fikri de paletten orta sehpa olarak vermek istedim.

Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar sadece bunlar ile sınırlı da değil tabii ki. İnternette bir bu kadar daha farklı fikirler elde edebilirsiniz. Detaylar için linke tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Güncelleme: 18.11.2019 tarihinde görseller ile içerik zenginleştirildi.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here