Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar 2023


Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar dünyasına girmeye hazır olun! Kısıtlı imkanlar ile yapabileceğiniz dekoratif süs eşyaları yapımı burada! Tüketim toplumu olmamız ve sürekli yeni bir şeyler almamız cebimizi etkilediği kadar evin ortamını da olumsuz etkiliyor. Eve yeni bir eşya almanızı önleyecek ve eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak evde yapılabilecek dekoratif eşyalar ile üreten kişiliğinizi ortaya çıkarmaya hazır olun! Bu içerikte evde yapılabilecek tasarımlar ve yapılışları ile evde yapılabilecek süsler hakkında da geniş bilgiler bulabilirsiniz. Özellikle aşağıdaki video ile evde yapılabilecek süsler kolay anlatımla bulabilirsiniz.


Evde Yapılabilecek Kolay Tasarımlar

YouTube video


Kendi Dekoratif Eşyanızı Kendiniz Tasarlayın!

Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar 2023
Pompom halı yapımı

İngiliz literatüründe DIY diye bilinen “do it yourself” yani kendin yap işleri, insanları daha fazla üretken olmaya yönlendirerek tüketimin de önüne geçmeyi başarıyor. Bunun yanında eğlenceli vakit geçirmek ve kendi ürününü evde kendi imkanlarıyla tasarlamak insana ayrı bir keyif veriyor.

Bu yazıda sizlere elinizdeki eşyaları değerlendirebileceğiniz ya da çarşıdan alınacak birkaç parça malzeme ile evde yapılabilecek dekoratif eşyalar ile farklı fikirler vermeyi hedefliyoruz.

Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar: Bavuldan Raf

Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar 2023
Eski bavuldan raf yapımı

Evin garajında atıl bir şekilde bekleyen eski tip bavullar varsa tam değerlendirme vakti diyebilirim. Eski bavulların üst kısımları evin duvarına raf olabilecek güzellikte.

Kolay bir şekilde eski bavulları ikiye bölerek oluşturacağınız bu rafları, duvara dekoratif bir şekilde monte ederek harika ve benzersiz duvar dekorasyonu yapabilirsiniz. En iyi geri dönüşüm fikirleri için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Driftwood ile Evde Deniz Esintileri

Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar 2023
Driftwood aksesuar

Evinize deniz esintisini getirmenin en kolay yolu evde yapılabilecek dekoratif eşyalar desem inanır mısınız? Evet, driftwood adı verilen deniz kenarına vuran odun parçalarıyla ve daha önce topladığınız deniz kabukları ile güzel ve kullanışlı bir dekoratif ayna tasarlayabileceğinizi aklınızın bir yerine not edin, derim.

Çatal Kaşık Tasarımları ile Evde Yapılabilecekler

Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar 2023
Çatal kaşık tasarımları

Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar arasında belki de en kolayı kaşık ve çatallardan bir şeyler tasarlamak. Görselde kaşıkları kullanarak kullanışlı ve bir o kadar da dekoratif özellere sahip düzenleyici yapılmış, hemen mutfağa koşun ve kaşıkları değerlendirmeye başlayın.

Dekoratif Eşya Kalemlik ile Masanıza Renk Katmak Mümkün!

Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar 2023
Dekoratif kalemlik

Genellikle insanlar artık evden yani home ofis çalışmayı tercih ediyor. Bu da çalışma masası dekorasyonunu gündeme getiriyor. İşte motivasyonu artırıcı çalışma masasını renklendireceğiniz harika bir dekoratif kalemlik.

Konserve kutusu, çuval bezi ve birkaç süsleme çiçek ile oldukça kolay bir şekilde tasarlayabileceğiniz dekoratif kalemlik için hemen kolları sıvamaya başlayın.

Deniz Esintili Dekoratif Mum Ünitesi

Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar 2023
Dekoratif mum ünitesi

Bir az halat ipi, bir az deniz kabuğu ve fanus ile orta sehpaya hayat verebileceğiniz oldukça kolay ve bir o kadar da evde yapılabilecek dekoratif eşya modeli daha. Evde nereye koyarım bunu diyenler için birkaç yer önerisinde bulayım.

İster orta sehpaya isterseniz de konsolun üzerine ya da TV ünitesinin boş kalan rafına. Nereye yerleştirirseniz yerleştirin mekana hava katacağı kesin…Evde kendi imkanlarınızla harika bir mum yapmak isterseniz portakal kokulu mum yapımı bağlantısına tıklamanızı öneririm.


Ponpon Halı ile Ayrı Bir Dekorasyon Keyfi

Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar 2023
Pompom halı yapımı

Ponpon halı, yine evde yapılabilecek dekoratif eşyalar arasında yerini alıyor. Ponpon halı, rengarenk ipler ile kolaylıkla yapılabiliyor. Kendin yap kategorisinde değerlendirilebilecek ponpon paspas yapımı için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Pazar Kasaları ile Rengarenk Raf Dekorasyonu

Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar 2023
Renkli kasalardan raf

Pazarlarda meyve-sebze konulan kasaları herkes bilir. İşte bu kasaları farklı renklere sprey boya ile boyayarak oldukça güzel dekorasyon elde edebileceğinizi biliyor musunuz?

Romantizmi Sevenler ile Romantik Bir Mumluk!

Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar 2023
Evde yapılacak dekoratif eşyalar tarçınlı mum

Aşk dolu insanların romatizm konusundaki hasassiyetlerine cevap verecek dekoratif eşyalar bulmak aslında zordur. Fakat, tarçın kokulu mumlar ile romantik ortamlar oluşturmak mümkün. Bir miktar hasır ipi, biraz tarçın ve mum ile harika bir dekoratif mum tasarımı çıkarabilirsiniz.

Fotoğraf Çerçevesi ile Unutulmaz Anılar!

Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar 2023
Evde yapılabilecek dekoratif fotoğraf çerçevesi

Evinizin bir köşesine anıları tekrar tekrar hatırlayacağınız bir fotoğraf çerçevesi hazırlamanızı şiddetle tavsiye ederim. Size gerekli olan malzemeler; eskitme bir çerçeve, jüt hasır ipi, biraz mandal ve anılarınızın yer aldığı vesikalık fotoğraflar. Bütün bunları kolayca birleştirerek kendi fotoğraf çerçevenizi oluşturmanızı öneririm. Birbirinden harika kendin yap fotoğraf fikirleri için bağlantıya tıklayın.

Kurumuş Dallar ile Gelen Dekoratif Güzellik

Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar 2023
Kurumuş dallarla yapılan dekoratif eşyalar

Bağ, bahçe ve sokaklarda ağaç diplerinde gördüğünüz güzelim kuru dalları hemen toplamaya başlamalısınız. Zira kurumuş dallar ile yapılan dekoratif aksesuarlar yer alıyor. Kurumuş dallarla yapılabilecekler arasında; ağaç tasarımları yer alıyor. Onun dışında salonda yer alan şömine üzerine de kurumuş ağaç dalları ile bir şeyler tasarlamanız mümkün.

Mandal ile Tasarlanmış Kapı Süsü

Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar 2023
Mandallardan kapı süsü

Marketten alacağınız basit ahşap mandallar ile kapı süsü tasarlayabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Evde kullanılmayan askılık teli, sprey boya, mandallar ve kırmızı fiyonk ile mükemmel bir kapı süsü hazırlamaya başlıyoruz.

Öncelikle tel askılığı yuvarlak bir forma getirip mandalları bu tele asıyoruz. Daha sonra sprey boya ile tüm mandalları boyuyoruz. Üst kısma fiyonku yerleştirdiğimizde işlem tamam.

Nazar Boncukları ile Duvar Süsü Tasarımı

Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar 2023
Nazar boncuklu duvar süsü dekoratif eşyalar

Evde biriktirdiğiniz nazar boncukları ve kurumuş dalları bir araya getirerek duvar süsü hazırlamak çok kolay. Bu malzemeleri birbirine görseldeki gibi tutturarak oldukça farklı bir duvar süsü hazırlayabilirsiniz.

Plastik Kaşık ile Düşünülmüş Salon Aynası

Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar 2023
Plastik kaşık ile düşünülmüş salon aynası

Marketlerde satılan beyaz plastik kaşıkları bilirsiniz. Bunları bir araya getirmeden önce kırmızı sprey boya ile boyayarak ayna yapımına hazır hale getirmeniz gerekiyor. Daha sonra yuvarlak bir karton malzeme üzerine kaşıkları yapıştırarak belirli bir sıra ile ilerlemeniz gerekiyor.

Kaşıkları birbirine yapıştırdıkça yuvarlaklar üst üste gelecektir. Son olarak arka kısımdan yerleştirilecek ayna ile işlem tamam. Size alternatif fikir verecek Plastik kaşıktan ayna çerçevesi yapımı için bağlantıya tıklamanızı öneririm.

Urgandan Pratik Paspas Yapımı

Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar 2023
Urgandan paspas ile dekoratif eşya yapımı

Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar arasında oldukça kolay yapılabilen urgan paspas ile evinizin bir köşesinde yer açın derim.

Palet Orta Sehpa Dekoratif Eşya Fikri

Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar 2023
Palet orta sehpa dekoratif eşya fikri

Sizlere bu yazımda hem dekoratif hem de kullanışlı birçok kendin yap fikirleri sundum. Son fikri de paletten orta sehpa olarak vermek istedim. Daha fazla fikre Pinterest sayfamızdan da ulaşabilirsiniz.

“Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar 2023” üzerine 2 yorum

Yorum yapın