Sararan Klozet Nasıl Temizlenir? %100 Kolay!

İnatçı sarı lekelerden dolayı kirlenerek sararan klozet kapağını temizleme için öncelikli olarak çamaşır suyu ilk tercihiniz olmalıdır. Sararmış klozet temizleme her ne kadar zor bir işlem gibi duruyor olsa da vereceğimiz ipuçları ile artık bu sorunun da üstesinden gelebileceksiniz. İnatçı sarı lekelerden dolayı kirlenerek sararan klozet kapağını temizleme için öncelikli olarak çamaşır suyu ilk tercihiniz olmalıdır. Ancak çamaşır suyunu evinizde çok dikkatli kullanmanızı öneririz. Sararmış klozet nasıl temizlenir sorunuz için alternatif önerilerimize göz atabilirsiniz.

YouTube video

Sararan Klozet Kolayca Nasıl Temizlenir?

Sararan Klozet Nasıl Temizlenir? %100 Kolay!
Sararan klozet kolayca nasıl temizlenir

Sararan klozet için sık sık çamaşır suyu ve güçlü leke çıkarıcı deterjanları tercih edebilirsiniz. Klozet temizliği her şeyden önce sizlerin sağlığını da yakından ilgilendiren bir konudur. Sarı renkteki klozetler daha fazla mikrop ve bakteri üretecektir. Sararan klozet için kaynar su ile öncelikli olarak kirlerin ve lekelerin yumuşamasını sağlamalısınız. Dilerseniz kaynar suyun içerisine bir iki kapak çamaşır suyu da ilave ederek bu süreci daha hızlandırabilirsiniz. Ardından tuvalet fırçası ile kısa sürede sararan klozet temizliğini yapabilirsiniz.

Sararan Klozet İçi Nasıl Temizlenir?

Sararan Klozet Nasıl Temizlenir? %100 Kolay!
Sararan klozet içi nasıl temizlenir

Sararan klozet içi için amonyaklı temizlik malzemelerini kullanmanız her zaman daha etkili sonuçlar verecektir. Klozet içindeki sarı lekeler nasıl çıkar? Klozet içindeki sarı lekeler klozetin en dip noktalarında daha fazla birikmektedir. Bu da sürekli klozeti temizliyor olsanız bile çıkmayan lekelerin daha fazla katılaşmasına neden olur. Klozet içindeki sarı lekeler nasıl çıkar diye merak ediyorsanız en etkili ürünlerin amonyak içerikli ürünler olduğunu söyleyebiliriz. Sararan klozet içi için tercih edeceğiniz temizlik malzemelerinin kaliteli olmasına dikkat etmenizi öneririz. Kalitesiz markalardan üretilen amonyaklı ürünler soluduğunuz havaya karışarak ciğerlerinizin tahriş olmasına neden olabilir. Modern lavabo tuvalet modelleri için tıklayın!

Sararan Klozet Kapağı Nasıl Temizlenir?

Sararan Klozet Nasıl Temizlenir? %100 Kolay!
Sararan klozet kapağı nasıl temizlenir

Sararan klozet kapağı her zaman temizlik sırasında göz ardı edilen alanlardan biridir. Sizler de klozetiniz için derin bir temizlik yapmak istiyorsanız klozet kapağının iç kısmını da kesinlikle kontrol etmelisiniz. Klozet kapağını kaldırarak bu bölüme çamaşır suyu dökün ve kirlerin yumuşamasını bekleyin. Dilerseniz sıcak su ile birlikte de çamaşır suyunu klozet kapağı iç kısmı için kullanabilirsiniz.

Sararan klozet kapağı için spreyli ve köpüklü klozet temizleyicileri de oldukça işe yaramaktadır. Eğer çamaşır sunan alerjiniz var ise bu tarz daha az amonyaklı ve yüksek leke çıkarıcı ürünleri de banyonuz ve tuvaletiniz için tercih edebilirsiniz.

Sararan klozet kapağı için kimyasal içerikli deterjan dışında evde hazırlayacağınız karışımlar ile de muhteşem sonuçlar elde edebilirsiniz. Sirke ve karbonat ile birlikte hazırlayacağınız doğal temizlik malzemesi ile kısa sürede sararan klozet kapağı iç kısmındaki tüm lekeleri temizleyebilirsiniz. Sadece klozetiniz için yeterli olacak şekilde beyaz sirkeyi ve karbonatı bir kabın içinde karıştırarak hazırlayın. Ardından tuvalet fırçası veya bir sünger yardımı ile sararan klozet içini ve kapak bölümünü temizleyin. Bol su ile duruladıktan sonra bembeyaz ve lekelerden arınmış bir klozet ortaya çıkartabilirsiniz. Daha fazla fikir için Pinterest sayfamıza göz atın!

Yorum yapın