perde siparişi

Antre Dekorasyonu Fikirleri 2021Bir evin dekorasyonu tasarlanırken bütüncül bir yaklaşımlı toplam dekorasyon kalitesinin hedeflenmesi gerekmektedir. Bu sebeple evin bölümleri arasında tarz ve renk farkı tercihinde bulunsanız da geçişkenliğin doğru uygulanması ile dekorasyondaki bütünlük yakalanabilir. Antre dekorasyonu bu geçişkenlik için oldukça önemlidir. Bu sebeple antre dekorasyonu nasıl olmalı sorusuna yazımızda cevap aramaya çalışacağız.Giriş dekorasyonu ya da kapı giriş dekorasyonu olarak da tanımlayabileceğimiz bu uygulamaların hol dekorasyonu, koridor dekoru ve dizaynı ile giriş hol antre dekorasyonları için fikirler ahenk içinde yapılması ve bir bütünün parçaları olarak görülmesi gereklidir.

Giriş hol antre dekorasyonları için fikirler

Ayrıca dar antre ile büyük antre dekorasyonu, antre dekorasyon uygulamaları için ayrı ayrı değerlendirilerek dekoratif anlamda pozitif bir sonuca varmanız mümkündür.

Antre dekorasyonu nasıl olmalı?

Giriş dekorasyonu evlerimizde ihmal ettiğimiz alanların düzenlenmesi olarak da kabul edilebilir. Bu alanların doğru değerlendirilmesi sayesinde misafirlerinizin ilk izlenimleri sizi de mutlu edecektir.Giriş dekorasyon uygulamalarında sık yapılan hatalardan biri alana uygun ana mobilya ve aksesuar seçiminin yapılmamasıdır. Teşhir salonlarında gördüğünüz ve tek başına dekoratif bir anlamı olan her ürün antre dekorasyon uygulaması için doğru tercih olmayabilir.

Antre dekorasyonu nasıl olmalı

Bu ürünleri, hol dekorasyonu ile bir bütün halinde düşünmeli ve antrenin ebatları, duvar renkleri, aydınlatması, zemin çeşidi mutlaka değerlendirmeye alınmalıdır.

Yukarıda saydığımız özelliklerin dikkate alınması ile antre dekorasyonu nasıl olmalı sorusu da yavaş yavaş cevabını bulmaya başlayacaktır. Bazı evlerin kapı giriş dekorasyonu oldukça zor tasarlanmaktadır. Bunun sebebi antre bölümün doğrudan koridora açılmasıdır.Kapı giriş dekorasyonu

Böyle evlerde gerek vestiyer gerek portmanto gibi uygulamaların oldukça sorunlu olduğunu ifade edebiliriz. Bu tip durumlarda koridor dizaynı daha ön plana çıkarak istenilen özellikler koridor içinde toplanabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Modern antre mobilyaları için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Giriş dekorasyonu için örnekler

Antre dekorasyonu için yapacağınız en güzel araştırmalardan biri bol bol antre dekorasyon örnekleri incelemesinde bulunmaktır.

MUTLAKA OKUYUN:  VitrA Seramik Modelleri 2021 Videolu AnlatımBu giriş dekorasyon örnekleri evinizin antresi için birebir belirleyici içeriğe sahip olmasa da buralardan alacağınız ilhamlar ve küçük tüyolar ile siz de antre duvar süsleri, antre duvar kağıdı uygulamalarında doğru seçimlerde bulunabilirsiniz.

Antre dekorasyon örnekleri

Hol örnekleri ayrıca antre renkleri, koridor tavan dizaynları ile dar koridor nasıl geniş gösterilir sorusuna cevap bulmanızı da sağlayacaktır.

Hol giriş dekorasyonu için birçok kimse renk seçimine dikkat etmemektedir. Oysa renklerin insan üzerindeki etkisinin yansımaları gerek giriş dekorasyonu için gerek koridor dizaynı için oldukça önemli bir yere sahiptir.

Antre dresuar ayna puf tasarımları

Zira insanların ev girişlerindeki izlenimleri oda içerisindeki değerlendirmelerini de etkilemektedir. Bu sebeple işlevsel ve estetik yönü harmanlanarak oluşturulmuş hol dekorasyonu ile siz de misafirlerinizin ilk izlenimlerini pozitif anlamda etkileyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Koridor çıta uygulaması nasıl yapılır konusu için bağlantıya tıklayabilirsiniz. 🙂

Dar antre dekorasyonu için fikirler

Dar antreler neredeyse evin en sıkıcı bölümüdür. Bu sebeple bu bölümün dizaynı oldukça zor olmaktadır. İnsanlar ister istemez dar koridor nasıl geniş gösterilir sorusunu gündemlerine almak zorunda kalmaktadır.

Dar koridor nasıl geniş gösterilir

Dar antre dekorasyonu için renkleri kullanmanız oldukça önemlidir. Açık renkler, koridorda ışığın etkisini  çok daha güzel gösterilmesini sağlar. Bu da dar antrelerin ve koridorların geniş gösterilmesi için önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Giriş dekorasyonu için kullanacağınız duvar kağıtları da dar antreler için mutlaka az desenli ve açık renklere sahip olacak şekilde seçilmiş olmalıdır. Yoğun desenli ve sıcak renklere sahip antre duvar kağıtları ile dar antreler çok daha boğucu bir atmosfere bürünebilir.

Büyük antre dekorasyonu için düşündüğümüz aydınlatma uygulamasının bir kademe üzerinde bir aydınlatmayı dar antre dekorasyonu için de düşünebiliriz. Antrelerinizi hangi şekilde dekore ederseniz edin aydınlatmanın bu dekorasyonda çok önemli olduğunu asla unutmamalısınız.

MUTLAKA OKUYUN:  Teras Merdiveni Kapatma Fikirleri (Videolu)

Antrenizin ebatlarına uygun bir aydınlatma tercih etmelisiniz. Bu sebeple dar antrelerde aplik, spot, sarkıt avize çeşitlerini kullanabilirsiniz. Bu çeşitlerin sıklığı ve aydınlatma gücü için profesyonel bir yardım almanız gerekebilir.

IKEA antre mobilyaları ile antre dekorasyon

Antre dekorasyonu için ikea antre ürünlerini kullanabilirsiniz. Antre mobilya uygulamalarında farklılık yaratmak isteyenlerin tercih ettiği IKEA firmasının gerek mobilyaları gerekse aksesuarlarında hem kullanışlılık hem de dekoratif güzellik ön plana çıkarılmaya çalışılmış.

Antre mobilyaları giriş dekorasyonu

İkea antre mobilyaları içerisinde hol dolap modelleri, şifonyerler, ayakkabılıklar  ve dresuar modelleri yer almaktadır.

Birçok farklı eşyayı ister sürgülü ister menteşe kapaklı dolapları seçerek muhafaza edebilirsiniz. Farklı dolap gözü ve boyutlarını da seçebileceğiniz demonte olarak satılan bu ürünlerde çekmece alternatifinin de olduğunu belirtmek isteriz.

Genellikle beyaz rengin hakim olduğu dolaplarda bu rengin her türlü renk ile uyumlu olabileceği düşünülerek bir tercihte bulunulduğunu söyleyebiliriz.

Antre renkleri ile antre dekorasyon fikirleri

İkea antre dekorasyonu içerisinde yer alan diğer önemli mobilya ünitesi de ayakkabılıklardır. İster kapalı, ister açık tarzda birçok ayakkabılık çeşidini ikea antre mobilya uygulaması çerçevesinde kullanabilirsiniz. Ayakkabılıklarda beyazın dışında siyah ve kahverengi alternatiflerinizin de olması tercihte işinizi kolaylaştıracaktır.

İlginizi Çekebilir: Antre dresuar modeli için fikir almak isteyenler bağlantıya tıklayabilir.

En güzel antre renkleri için öneriler

Antrede kullanılan renkler evinizin toplam rengi ile uyumlu ve koridor ile aynı özelliklere sahip olmalıdır.

Antre renkleri arasında açık renklerin tercih edilmesi bu bölümlerin güneş ışığından mahrum olması ile de ilgilidir. Beyaz, krem, pastel renkler oldukça sık tercih edilen antre renkleri olarak kabul edilir.

Beyaz minimalist antre renkleri

Antre duvar süsleri antrenize ayrı bir hava katacak nitelikleri ile oldukça şık sonuçlar alabileceğiniz dekoratif ürünlerdir. Tablo çeşitleri, raflar, aynalar, raf üzeri biblolar ve vazolar en fazla kullanılan antre duvar süsleri arasındadır.

Antrelerin atmosferini değiştirecek uygulamalardan olan antre duvar süsleri için kullanım sıklığı ve konumu da antre dekorasyonu için oldukça önem arz eder.

Antre ve koridor bütünleşmesi ve geçişkenliği koridor süslemeleri ile sağlanabilir. Süsleri kullanırken koridoru ve antreyi çok fazla süs kullanarak boğmamaya dikkat etmelisiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Giriş Hol Antre Dekorasyonları için Fikirler

İnsanlara estetik zevki sunabilmek için dikkatlerini çok fazla dağıtan ürünler kullanmak doğru dekorasyon uygulaması anlamına gelmez.

Antre duvar kağıdı ile renkli antreler

Antre duvar kağıdı uygulamaları bir evin toplam duvar dekorasyonu ile ilgili fikirler edinebileceğiniz girişte ilk izlenimlerin oluşacağı özellikleri ile oldukça önemli bir işleve sahiptir.

Antre duvar kağıdı ile renkli antreler

Bu sebeple antre duvar kağıtları seçiminde koridorla bütünleşmiş ve diğer odalarla ilgili fikir verebilecek nitelikte olanları tercih edilmesi gerekir.

Renkli antre dekorasyonu için duvar kağıtları oldukça önemli bir işlevi icra etmektedir. Antre duvar kağıdı uygulamaları için seçeceğiniz renk ve desen sayısının fazla olması istediğiniz ağırlıklı antre renginin oluşmasında da işinizi kolaylaştırmaktadır.

Koridor süslemeleri antre dekoru

Antre dekorasyonu için duvar kağıtlarının desenleri de önemli bir dekoratif enerji katmaktadır. Nispeten dar antreler için enine çizgili duvar kağıtları ile açık renge sahip duvar kağıtlarından elde edeceğiniz sonuç oldukça şaşırtıcı olacaktır.

Koridor tavan dizaynları ile farklı fikirler

Antre dekorasyonu için uygulama alanınızın mutlaka koridor ile devam etmesi gerekir. Bu devamlılık oluşturmak istediğiniz tarzın da daha etkili elde edilmesi anlamına gelecektir. Bu sebeple antre tavan uygulamasında kullandığınız nitelikleri koridor dizaynı için de sürdürmelisiniz.

Koridor dekoru

Koridor tavan dizaynları için dikkat çeken en önemli uygulamalardan biri asma tavandır. Asma tavanın modelini belirlerken koridorun genişliğini de hesaba katmanız oldukça iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Geniş koridorlar için oval nitelikli asma tavan uygulamaları kullanılabilir. Dar koridorlar için daha ince hatlara sahip asma tavanları tercih etmelisiniz.

Koridor tavan dizaynlari-koridor-dekoru

Koridor dekoru  için tavan örnekleri incelendiğinde aydınlatmanın bir koridoru ne kadar farklı kılabileceğini de görebiliyorsunuz. Led aydınlatmalar sayesinde koridor tavan dizaynları çok farklı bir atmosfere sahip olmaktadır.Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


3
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x