Salon Duvar Kağıdı 2023 Rehberi

Dekorasyonda duvarlar için öneri salon duvar kağıdı oluyor. Hem kolayca uygulanıyor hem de şık bir görüntü sağlıyor. Temizlenmesi kolay, farklı seçenekleri olan duvar kâğıdı modelleri sayesinde siz de evinizin bir köşesine renk katabilirsiniz. Duvar kağıtlarında farklı şekiller, farklı renk ve tasarımlar uygulayabilirsiniz. Duvar kâğıdı uygulaması, özel yapıştırma ürünü ile yapılır. Seçmiş olduğunuz duvar kağıtlarının boyutlandırmasını sorunsuz bir şekilde yaparak, uygulamanın gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Duvar kâğıdı modelleri çok sayıda olduğundan, sizin zevkinize uygun olan bir seçenek bulmak çok kolay olacak.

YouTube video

Salon Duvar Kâğıdı Trendleri

Salon Duvar Kağıdı 2023 Rehberi
Salon duvar kâğıdı trendleri

Her geçen gün kullanımı yaygınlaşan duvar kâğıdı salon ve diğer alanlar için en güzel seçenekler oluşturulmuştur. Tasarımların çizgisel olması, çiçekli ya da buna benzer büyük tasarımların olması söz konusudur. Göz önünde bulundurmanız halinde, siz de salon dekorasyonuna uygun olan bir modeli seçebilirsiniz. Ayrıca direkt olarak sunulan seçenekler arasında salon için duvar kâğıdı modellerinde temizliği kolay ve daha kullanışlı olan modeller yer almaktadır.

 • Düz ve sade renkler
 • Taş duvar modelleri
 • Üç boyutlu duvar kağıtları
 • Geometrik desenler

Verilen seçenekler salon duvar kağıtlarıiçin son derece uygundur. Elbette salon dekorasyonunuzu da göz önünde bulundurarak ona göre karar verebilirsiniz. Pratik uygulamalar için önerilen ise düz ve sade renkler olacaktır. Duvar üzerinde ayarlama yapmadan, kâğıt israf etmeden uygulama çok daha kolay olabilir.

Salon Duvar Kâğıdı Nasıl Olmalı?

Salon Duvar Kağıdı 2023 Rehberi
Salon duvar kâğıdı nasıl olmalı?

Peki, salon duvar kâğıdı nasıl olmalı? Seçim nasıl yapılmalı? Öncelikle önerimiz, aslında salonunuzda nasıl bir dekorasyon yaptığınıza göre hareket etmeniz. Büyük ölçüde uygulamalarda sorun yaşamamak açısından tercihiniz sade renkler olabilir ancak sadece bir duvara uygulama olacaksa, daha dikkat çeken renkler ile dekorasyonu tamamlamak önemlidir. Göz önünde bulundurup, ona göre seçim yapabilirsiniz.

Salonun tek duvarına duvar kâğıdı;

 • Dikkat çeken geometrik desenler
 • Taş duvarlar
 • Üç boyutlu şekiller
 • Ve buna benzer duvar kağıtlarında çarpıcı renkler ile uygulama yapabilirsiniz.

Salonun tamamına duvar kâğıdı;

Bu aşamada önemli olan salon kâğıdı örnekleriiçin daha çok sade renkleri tercih etmek. Duvarda rengin sorunsuz şekilde gözükmesi, temizlemenin kolay olduğu kaliteli duvar kağıtları seçmek mantıklı olacaktır. Duvar kağıdının renginin salon renkleri ile uyumlu olmasına dikkat ederek seçim yapabilirsiniz.

Salon TV Arkası Duvar Kâğıdı

Salon Duvar Kağıdı 2023 Rehberi

TV arkası için daha çok hareketli veya dikkat çeken kâğıt modelleri seçilebilir. Salon TV arkadaşı duvar kâğıdıseçimi için son derece şık modeller ile seçiminizi yapabilirsiniz. Çeşitlere bakarak zıt renkler, aynı zamanda göz yormayan ünite ile uyumlu olan renk ve modeller ile seçim yapabilirsiniz.

Üç boyutlu geometrik desenler

 • Açık renk sade taş duvarlar
 • Gökyüzü duvar kağıtları
 • Koyu renk ve düzen duvar kağıtları

Televizyon arkası duvar kağıdı nasıl olmalı içeriğine bakarak TV arkasına duvar kağıdı tercihinde bulunabilirsiniz.

Salon için Duvar Kâğıdı Modelleri

Salon Duvar Kağıdı 2023 Rehberi
Salon duvar kâğıdı modelleri

Salonda kullanılacak olan duvar kağıtlarında pek çok model var. Salon için duvar kâğıdı dendiğinde, pek çok kâğıt model örneklerine erişebilirsiniz.

Salon Duvar Kağıdı 2023 Rehberi
Salon duvar kağıdı modelleri

Kullanımım kolay olan modeller sayesinde, uygulama da basit olacak. Hem hızlı bir şekilde uygulamayı yapabilir hem de sizin için öneriler ile dekorasyonu en iyi şekilde tamamlayabilirsiniz.

Salon Duvar Kağıdı 2023 Rehberi
Salon duvar kağıtları
 • Endüstriyel salon duvar kağıtları
 • Loft tarzı duvar kağıtları
 • Parlak veya pastel renkli duvar kağıtları
 • Tropikal desenli duvar kağıtları
 • Çiçek desenli duvar kâğıdı modelleri

Verilen örnekler salon duvar kâğıtları arasında yer almaktadır. Kullanımı hem yaygın hem de avantajlı olan bu modeller ile dekorasyonu sıfırdan uygulayabilirsiniz.

Güzel duvarlar; sıcak bir ortam ve rahatlatıcı bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olur. İnternette ve ayrıca iç tasarım dergilerinde birçok öneri ve ilham bulabilirsiniz. Bununla beraber, seçtiğiniz duvar kağıdı tamamen kişisel zevkinize ve evinizin tarzına bağlıdır. Bu içerikte sizlere duvar kağıdı modelleri ile trend modeller ve kendin yap duvar kağıdı uygulamaları konularında geniş bilgiler sunacağız.

En Yeni Duvar Kağıdı Modelleri ile Trendler

En popüler dekorlar nasıl doğar? Birçok fikir ve model modadan gelir ve daha sonra iç tasarım nesnelerine aktarılır. Bu, günlük yaşamda, alışveriş merkezlerinde dolaşarak ve giyim, süs eşyaları, mağaza içlerinde benzer motifleri tanıyarak kolayca gösterilebilir.

Botanik Uyum

Salon Duvar Kağıdı 2023 Rehberi
Duvar kağıdında botanik uyum

Bugün kültürel unsurlar hala günün düzeni halinde. Ancak odak noktası ve rahatlama esas. Bu nedenle taze yeşil yapraklı botanik ve bitkisel motifler her odayı kişisel huzur vahalarına dönüştürmektedir.

Renk Oyunu

Salon Duvar Kağıdı 2023 Rehberi
Duvar kağıdında renk uyumu

Cesur kombinasyonlar ve anlatımı güçlü bir görsel etki yapmak. Sizi uzak ülkelere egzotik bir yolculuğa davet ediyoruz. Portakal, pişmiş toprak kırmızısı, mor, yeşil ve mavi ile buluşma. Modaya uygun etnik görünen, sahip ve büyüleyici bir görsellik. Abartılı bir tasarıma örnek görselimizde.

İnanılmaz Derecede Doğal

Salon Duvar Kağıdı 2023 Rehberi
Doğal duvar kağıdı modeli

Gerçek güç, huzur içinde yatıyor. Gerçekten, size huzur veren bir evden daha iyi olan nedir ki? Rahatlatıcı etkisi doğal renkler ve tonlarının toprak, otantik ahşap, kabuk ve yeşil yaprakları ile birlikte zengin sonbahar renkleri ile tüm resmi huzur vahası yapmak. İşte şık bir örnek.

Geometri Grafikleri Karşılar

Salon Duvar Kağıdı 2023 Rehberi
Geometrik duvar kağıdı modelleri

2023 sıra dışı modeller farklı ve neredeyse sınırsız. Çizgiler ve şekiller, renkler ve geometrinin kendisi gibi bir hoş. Rahatlatıcı motifleri sevenler yuvarlak ve oval şekillerin tadını çıkarabilirler. Kontrastlı arka planlardaki köşeler ve çizgiler, daha güçlü tatlar için dinamik bir görüntü oluşturur.

Duvarlarınız İçin Dijital Görüntüler

Salon Duvar Kağıdı 2023 Rehberi
Dijital duvar kağıtları

Aynı zamanda, fotoğraf duvar resimleri olarak da bilinir. En sevdiğiniz motiflerin veya San Francisco’daki gibi ünlü sklinlerin kristal niteliğinde dijital baskıları ve yüksek çözünürlüklü, daha iyi kalitede manzaralar duvarınızda mükemmel görsel çekicilik oluşturur. Bu dijital görüntüler ile evinizde çok özel kentsel yaşam hissi yaratırsınız.

Duvar Kağıtları ve Malzemeleri

Duvar kağıdı alırken sadece tasarımı değil, aynı zamanda üretim malzemesi de büyük önem taşır. Nede olsa hepimiz daha uzun süre duvar kağıtlarının tadını çıkarmak istiyoruz. Doğru duvar kağıdı malzemesi seçimi ile bazı hayal kırıklıklarından kaçınabilirsiniz. Bugün en popüler duvar kağıdı türlerinden sadece küçük bir seçki sunuyoruz.

Vinil Duvar Kağıdı

Salon Duvar Kağıdı 2023 Rehberi
Vinil duvar kağıdı

Vinil duvar kağıtların en ayırt edilir güçlü yapısı, yüksek nem direnci ve bakım kolaylığıdır. Duvar kaplaması, bu özellikleri taşıyıcı bir kağıda veya yün tabakasına uygulanan özel PVC yüzeyine borçludur. Vinil duvar kağıdının kalitesi katman sayısına da bağlıdır. Ne kadar fazla katmana sahip ise o kadar yüksek kalitedir. En özel tasarımlar için veya derinliğin etkileri için plastik bir köpük de sıklıkla kullanılır. Vinil duvar kağıtları, yüksek bir renk haslığı, büyük bir çizilmeye karşı direnç ve farklı desteklerde esnek uygulama sağlar. Bununla beraber, bu malzemenin plastik olduğu ve bu nedenle de çok fazla hava geçiremediği unutulmamalıdır. Bu yüzden rutubet oluşma riskini en azda tutmak için nemli ortamlarda uygulanmasından kaçınılmalıdır.

Kağıt Malzemeli Duvar Kağıtları

Salon Duvar Kağıdı 2023 Rehberi
Kağıttan duvar kağıdı modelleri

Klasik duvar kaplamaları elbette kağıttır. Genellikle dış kısımda baskılı, kabartmalı kağıdın ve geri dönüşümlü kağıdın bir kombinasyonu olarak görülürler. Sadece kişisel zevkinize bağlı olsa da duvar kağıdının ağırlığı kaliteyi belirler. Ağırlığı arttıkça kalitede artar. Kağıt duvar kağıtları birçok şekil ve renkte mevcuttur. İnce duvar kağıtları ile duvarın yüzeyindeki düzensizlikler genellikle açık bir şekilde ortaya çıkar.

Duvar Kağıdı Modelleri için Uygulamalar

Evinizde rahat ve süslemeli bir duvar kağıdını kendiniz uygulamasını yapmak ister misiniz? Listelenen herhangi bir tür duvar kağıdını uygulaması için ipuçlarımıza bakarak rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Hazırlık

Salon Duvar Kağıdı 2023 Rehberi
Hazırlık

Her zaman için iyi bir hazırlık temeldir. Daha sonra duvar kağıdı uygulamasını kolaylaştırmak için, pürüzlü olan duvarlar pürüzsüz hale getirilmelidir.

Duvar Kağıdını Kesin

Salon Duvar Kağıdı 2023 Rehberi
Duvar kağıdını kesin

Vinil ya da kağıt duvar kağıdınızı masaya yayın ve gerekli olan uzunluğu ölçün. Yapıştırma esnasında olumsuz sürprizlerden kaçınmak için üst ve altta istenen uzunluğa iki ila beş santimetre eklemeniz ve duvar kağıdınızı şeritler halinde kesmenizi öneririz.

Yapıştırıcıyı Hazırlayın

Salon Duvar Kağıdı 2023 Rehberi
Yapıştırıcıyı hazırlayın

Almış olduğunuz duvar kağıdı yapıştırıcısının üzerinde belirtilen talimatlara göre hazırlayın.

Yapıştırıcıyı Duvar Kağıdına Yayın

Salon Duvar Kağıdı 2023 Rehberi
Yapıştırıcıyı duvar kağıdına yayın

Masanın üzerine yaydığınız duvar kağıtlarını üst üste istifleyiniz. Sonra tutkalı tüm yüzeye iyice sürerek yayınız. Bu işlemleri yapmadan önce duvar kağıdının yapıştırma talimatlarını okumayı unutmayınız.

Duvarda Uygulama

Salon Duvar Kağıdı 2023 Rehberi
Duvarlara uygulama

Yapıştırma işlemini pencere kenarından başlamanızı ve ardından oda boyunca devam etmenizi öneririz. Duvar kağıdının üst kısmını en üst noktadan başlayarak bir baskı silindiri kullanarak duvar kağıdını yukarıdan aşağıya doğru bastırarak yapıştırmaya devam ediniz.

Umarız ki tavsiyemiz duvarlarınızı güzel bir şekilde dekore etmenize yardımcı olur. Duvar kağıtları satın almak için internetten araştırma yapabilirsiniz. Daha fazla fikir için Pinterest hesabına göz atabilirsiniz.

Yorum yapın