Mutfak Dolabı Düzenleme Nasıl Yapılır?

3
720

Mutfak dolabı düzenleme fikirleri

Mutfaklar, birçok malzemenin bir arada olduğu mekânlardır. Modern evlerde her ne kadar daha geniş tutulmaya çalışılsa da genellikle yeteri kadar alana sahip olmayan mutfaklarda mutfak dolabı düzenleme fikirleri ön plana çıkmaktadır.

Duvarları, azami olarak kullanmaya çalışsanız da mutfaktaki asıl yardımcınız her zaman için dolaplardır. Çünkü dolaplar sayesinde mutfağınız daha düzenli ve tertipli olur.

blank
Mutfak çekmece düzenleme fikirleri

Dolaplarda doğru malzemeleri doğru alanlarda saklarsanız hem bu malzemeleri bulmakta zorlanmazsınız hem de dolap içi düzen sayesinde daha fazla malzemeyi saklama şansınız olur.

Mutfak dolabı düzenleme fikirleri için bir sıralama yapmak gerekiyor. Bu sıralamaya uygun düzenlemelerin daha kalıcı oldukları gözlemlenmiştir.

Bu sıralamanın ilk bölümünü mutfakta kullanmadığınız malzemelerin ayrılması oluşturuyor. Bu ayrıştırma işlemini hem gıda için hem de mutfak eşyaları için düşünebilirsiniz.

Gıdaların son kullanma tarihleri geçmişse ya da tüketilmesi insan sağlığı açısından zararlı olacaksa bunları atmanız gerekir.

Bunun dışında mutfakta ne zaman aldığınızı hatırlamadığınız ve aldıktan sonra bir ya da iki kere kullandığınız mutfak ürünlerini de mutfağınızda tutmanın bir anlamı yoktur. Bu temizlik, mutfak dolaplarınızda oldukça geniş bir yer açacaktır.

Daha önce kaleme aldığım 5 adımda mutfak dolabı düzenleme nasıl yapılır yazıma da göz atabilirsiniz.

Mutfak dolap içi yerleştirme

Mutfak dolabının içini yerleştirmedeki temel kural, çok sık kullanılan eşyaların öne çıkarılıp daha az kullanılan eşyaların geride tutulmasıdır.

blank
Mutfak dolabı düzenleme fikirleri

Bu tasnifi yaparken özellikle mutfak dolaplarınızın üst kısımlarına sadece misafir geldiğinde çıkardığınız mutfak eşyalarını koymanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede günlük kullanacağınız mutfak eşyaları elinizin altında olmuş olur.

Mutfak dolabı düzenleme fikirleri arasında yer alan bir diğer önemli konu da dolap kapaklarının çeşitli askılarla kullanışlı hale getirilmesidir.

Yapı marketlerden rahatlıkla bulacağınız bu ürünler ile çok daha verimli bir mutfak dolabına sahip olabilirsiniz.

Köşe kısımlara gelen bölümlerdeki dolaplar günümüzde çok güzel mekanizmalar ile geniş alanlara sahip olabiliyor. Bunların da değerlendirilmesinde fayda vardır.

Yüksekliği fazla olan dolaplarda ise raf sistemini uygulamak daha fazla depolama alanı sağlayacaktır. Özellikle tava gibi geniş alan kaplayan mutfak malzemeleri için askı sistemini kullanmak diğer malzemeler için hem yer açacak hem de tavaların çizilmesini engelleyecektir.

20 farklı uygulama ile mutfak düzenleme yazımı da okumanızı öneririm.

Mutfak dolabı düzenleme nasıl yapılır videolu anlatım

Aşağıda sizlere videolu anlatımla mutfak dolabı düzenleme fikirleri veren harika bir sunum yer alıyor izlemenizi öneririm.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here