Kanaviçe Işlemeli Aile Fotoğrafı Yapımı


Kanaviçe işlemeli aile fotoğrafı sizin de kulağınıza hoş geliyor mu? Özellikle dikiş nakış işleri ile uğraşan bayanların kendilerine özel bir aile fotoğrafına sahip olmayı istemeleri ile ortaya çıkan bu ürünün hoşunuza gideceğini düşünüyoruz. Mekanik olarak fotoğrafa müdahaleler ile çok farklı bir tarz oluşturabilir ve bunu evinizin en nadide köşesinde sergileyebilirsiniz. Kasnağa fotoğraf işleme fikri için aşağıdaki videoya bir göz atabilirsiniz.


Kanaviçe işlemeli aile fotoğrafı için gerekli malzemeler:

Kanaviçe Işlemeli Aile Fotoğrafı Yapımı
  • Kasnak
  • Pamuklu kumaş
  • Renkli nakış ipleri
  • Sprey boya ya da vernik
  • Makas
  • İğne
  • Transfer baskı kâğıdı
  • Ütü ( Buhar vermeyecek şekilde ayarlamalısınız )
  • Lazer yazıcı

Aile fotoğrafı kanaviçeli nasıl yapılır?

Kanaviçe işlemeli aile fotoğrafı için öncelikle ailenizle birlikte çekindiğiniz güzel bir fotoğrafın lazer yazıcı ile çıktısını almalısınız. Bu çıktıyı normal dosya kâğıdına değil transfer baskı kâğıdına almalıyız.

Çıktı alma işleminden sonra pamuklu bir kumaşa bu çıktıyı aktarmamız gerekecek bunun için fotoğrafı arka yüzü bize bakacak şekilde kumaşa yapıştıralım.


Kanaviçe Işlemeli Aile Fotoğrafı Yapımı

Üzerine ince bir kumaş kapatalım ve ütümüzü buharsız ayarı ile en son ısı derecesine getirerek yaklaşık 4 dakika kadar üzerine bastırarak uygulama yapalım.

Soğumasının ardından transfer işlemini tamamlamış oluyoruz. Transfer baskı kâğıtlarının kaliteli olmasına ve renk uyumuna uygun bir kâğıt seçilmesine dikkat etmeliyiz.


Kanaviçe Işlemeli Aile Fotoğrafı Yapımı

Ayrıca farklı tarzda transfer kâğıtlarının kullanım talimatına uyarak da uygulamamızı yapabiliriz.

Kanaviçe kasnağı genellikle standart renklere sahiptir. Bu kasnağı renklendirmek için sprey boya kullanabileceğiniz gibi vernik de kullanabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir: Daha farklı bir kendin yap projesi olan dekoratif hediyelik fotoğraf kutusu yapımı için konumu okumalısınız.

İstediğiniz uygulamayı gerçekleştirdikten sonra boyanın kurumasını beklemeyi unutmayın. Kuruma işleminin ardından kanaviçe işlemeli aile fotoğrafını kasnağa geçirebiliriz.


Bu fotoğrafın asıl farklı kısmı kumaşa transfer edilmiş bu fotoğrafta küçük düzenlemeler yapacak olmanızdır. Farklı renkteki iplerle isterseniz çocuğunuza bir kolye yapabilir ya da eşinizin kravatını daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Kanaviçe Işlemeli Aile Fotoğrafı Yapımı

Buradaki işleme kısmı tamamen sizin hayal gücünüze ve el becerinize bağlıdır. İşlemeleri yaparken çok fazla abartıya kaçmak fotoğrafın tamamına olan ilgiyi azaltacağı için ufak ama belirgin dokunuşlarla fotoğrafı farklı kılmaya çalışmanız daha doğru olacaktır.


İsterseniz kanaviçe işlemeli aile fotoğrafı yerine çocuklarınızın ya da eşinizin fotoğrafını da aynı işlemlerle oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Kendin yap fotoğraf fikri için +5 öneri bağlantısı ile farklı kendin yap önerilerini öğrenebilirsiniz.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]
Abone ol
Bildir

2 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
2
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x