Kanaviçe İşlemeli Aile Fotoğrafı Yapımı 2023

Kanaviçe işlemeli aile fotoğrafı ile ailenizle harika bir fotoğrafın içinde yer almak istemez misiniz? Peki, nasıl yapılır? İşte detaylar! Kanaviçe işlemeli aile fotoğrafı sizin de kulağınıza hoş geliyor mu? Özellikle dikiş nakış işleri ile uğraşan bayanların kendilerine özel bir aile fotoğrafına sahip olmayı istemeleri ile ortaya çıkan bu ürünün hoşunuza gideceğini düşünüyoruz. Mekanik olarak fotoğrafa müdahaleler ile çok farklı bir tarz oluşturabilir ve bunu evinizin en nadide köşesinde sergileyebilirsiniz. Kasnağa fotoğraf işleme fikri için aşağıdaki videoya bir göz atabilirsiniz.

YouTube video

Kanaviçe işlemeli aile fotoğrafı için gerekli malzemeler

Kanaviçe İşlemeli Aile Fotoğrafı Yapımı 2023
Kanaviçe işlemeli aile fotoğrafı için gerekli malzemeler
  • Kasnak
  • Pamuklu kumaş
  • Renkli nakış ipleri
  • Sprey boya ya da vernik
  • Makas
  • İğne
  • Transfer baskı kâğıdı
  • Ütü ( Buhar vermeyecek şekilde ayarlamalısınız )
  • Lazer yazıcı

Aile fotoğrafı kanaviçeli nasıl yapılır?

Kanaviçe işlemeli aile fotoğrafı için öncelikle ailenizle birlikte çekindiğiniz güzel bir fotoğrafın lazer yazıcı ile çıktısını almalısınız. Bu çıktıyı normal dosya kâğıdına değil transfer baskı kâğıdına almalıyız.

Çıktı alma işleminden sonra pamuklu bir kumaşa bu çıktıyı aktarmamız gerekecek bunun için fotoğrafı arka yüzü bize bakacak şekilde kumaşa yapıştıralım.

Kanaviçe İşlemeli Aile Fotoğrafı Yapımı 2023
Aile fotoğrafı kanaviçeli nasıl yapılır?

Üzerine ince bir kumaş kapatalım ve ütümüzü buharsız ayarı ile en son ısı derecesine getirerek yaklaşık 4 dakika kadar üzerine bastırarak uygulama yapalım.

Soğumasının ardından transfer işlemini tamamlamış oluyoruz. Transfer baskı kâğıtlarının kaliteli olmasına ve renk uyumuna uygun bir kâğıt seçilmesine dikkat etmeliyiz.

Kanaviçe İşlemeli Aile Fotoğrafı Yapımı 2023
Kanaviçe aile fotoğrafı yapımı

Ayrıca farklı tarzda transfer kâğıtlarının kullanım talimatına uyarak da uygulamamızı yapabiliriz.

Kanaviçe kasnağı genellikle standart renklere sahiptir. Bu kasnağı renklendirmek için sprey boya kullanabileceğiniz gibi vernik de kullanabilirsiniz.

İstediğiniz uygulamayı gerçekleştirdikten sonra boyanın kurumasını beklemeyi unutmayın. Kuruma işleminin ardından kanaviçe işlemeli aile fotoğrafını kasnağa geçirebiliriz.

Bu fotoğrafın asıl farklı kısmı kumaşa transfer edilmiş bu fotoğrafta küçük düzenlemeler yapacak olmanızdır. Farklı renkteki iplerle isterseniz çocuğunuza bir kolye yapabilir ya da eşinizin kravatını daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Kanaviçe İşlemeli Aile Fotoğrafı Yapımı 2023
Kanaviçe fotoğraf işleme

Buradaki işleme kısmı tamamen sizin hayal gücünüze ve el becerinize bağlıdır. İşlemeleri yaparken çok fazla abartıya kaçmak fotoğrafın tamamına olan ilgiyi azaltacağı için ufak ama belirgin dokunuşlarla fotoğrafı farklı kılmaya çalışmanız daha doğru olacaktır.

İsterseniz kanaviçe işlemeli aile fotoğrafı yerine çocuklarınızın ya da eşinizin fotoğrafını da aynı işlemlerle oluşturabilirsiniz.

Yorum yapın