11 Adet Şişe Süsleme Örnekleri

Anne Yanı Beşikler

Petek Havası Alma Nasıl Yapılır?

Dekoratif Alfabe Raflar

Kanaviçe Işlemeli Aile Fotoğrafı Yapımı

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Kendin Yap 27 Ocak 2017

Kanaviçe işlemeli aile fotoğrafı sizin de kulağınıza hoş geliyor mu?

Özellikle dikiş nakış işleri ile uğraşan bayanların kendilerine özel bir aile fotoğrafına sahip olmayı istemeleri ile ortaya çıkan bu ürünün hoşunuza gideceğini düşünüyoruz.

Mekanik olarak fotoğrafa müdahaleler ile çok farklı bir tarz oluşturabilir ve bunu evinizin en nadide köşesinde sergileyebilirsiniz.

Kanaviçe işlemeli aile fotoğrafı için gerekli malzemeler:

Kanaviçe işlemeli aile fotoğrafı malzemeler

  • Kasnak
  • Pamuklu kumaş
  • Renkli nakış ipleri
  • Sprey boya ya da vernik
  • Makas
  • İğne
  • Transfer baskı kâğıdı
  • Ütü ( Buhar vermeyecek şekilde ayarlamalısınız )
  • Lazer yazıcı

Aile fotoğrafı kanaviçeli nasıl yapılır

Kanaviçe işlemeli aile fotoğrafı için öncelikle ailenizle birlikte çekindiğiniz güzel bir fotoğrafın lazer yazıcı ile çıktısını almalısınız. Bu çıktıyı normal dosya kâğıdına değil transfer baskı kâğıdına almalıyız.

Çıktı alma işleminden sonra pamuklu bir kumaşa bu çıktıyı aktarmamız gerekecek bunun için fotoğrafı arka yüzü bize bakacak şekilde kumaşa yapıştıralım.

Kanaviçe aile fotoğrafı yapımı

Üzerine ince bir kumaş kapatalım ve ütümüzü buharsız ayarı ile en son ısı derecesine getirerek yaklaşık 4 dakika kadar üzerine bastırarak uygulama yapalım.

Soğumasının ardından transfer işlemini tamamlamış oluyoruz. Transfer baskı kâğıtlarının kaliteli olmasına ve renk uyumuna uygun bir kâğıt seçilmesine dikkat etmeliyiz.

Kanaviçe aile fotoğrafı yapımı

Ayrıca farklı tarzda transfer kâğıtlarının kullanım talimatına uyarak da uygulamamızı yapabiliriz.

Kanaviçe kasnağı genellikle standart renklere sahiptir. Bu kasnağı renklendirmek için sprey boya kullanabileceğiniz gibi vernik de kullanabilirsiniz.

Daha farklı bir kendin yap projesi olan dekoratif hediyelik fotoğraf kutusu yapımı için konumu okumalısınız.

İstediğiniz uygulamayı gerçekleştirdikten sonra boyanın kurumasını beklemeyi unutmayın. Kuruma işleminin ardından kanaviçe işlemeli aile fotoğrafını kasnağa geçirebiliriz.

Bu fotoğrafın asıl farklı kısmı kumaşa transfer edilmiş bu fotoğrafta küçük düzenlemeler yapacak olmanızdır. Farklı renkteki iplerle isterseniz çocuğunuza bir kolye yapabilir ya da eşinizin kravatını daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Kanaviçe aile fotoğrafı yapımı

Buradaki işleme kısmı tamamen sizin hayal gücünüze ve el becerinize bağlıdır. İşlemeleri yaparken çok fazla abartıya kaçmak fotoğrafın tamamına olan ilgiyi azaltacağı için ufak ama belirgin dokunuşlarla fotoğrafı farklı kılmaya çalışmanız daha doğru olacaktır.

İsterseniz kanaviçe işlemeli aile fotoğrafı yerine çocuklarınızın ya da eşinizin fotoğrafını da aynı işlemlerle oluşturabilirsiniz.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: Bebek Odaları için Etamin Doğum Panosu Yapımı - Ev Dekorasyon Fikirleri on 3 Mart 2017

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Anne Yanı Beşikler

Anne Yanı Beşikler

2 Eylül 2015
Renkli Mutfak Masaları

Renkli Mutfak Masaları

28 Ağustos 2015