İkea Salon Takımı Modelleri 2023


IKEA salon takımı modelleri ile siz de istediğiniz kanepe, koltuk, sehpa gibi mobilya gruplarını salon dekorasyonuna uygulayabilirsiniz. İkea firmasının mobilya dekorasyon alanındaki tasarım uygulamaları diğer mobilya firmalarından biraz daha farklı olmaktadır. Bu farklılığın temelinde ikea mobilya gruplarının çok fazla değişken modüllerle harmanlanmasına imkân sağlaması yatmaktadır. İkea salon takımı modelleri sayesinde siz de istediğiniz kanepe, koltuk, sehpa, vitrin ve konsol modellerini kombinleme imkânına sahip olabilirsiniz.


İkea Salon Takımı Fikirleri

YouTube video

İkea salon takımı modelleri için kullanacağınız kanepe çeşitlerinden biri Norsborg üçlü kanepe ve uzanma koltuğudur. 30 kg /metreküplük poliüretan sünger sayesinde rahat ve vücudun desteklendiği bir oturma konforu sunan kanepede masif huş ağacı ile üretilmiş şeffaf vernik ile kaplanmış ayaklar kullanılmıştır. Bu ayakların özellikle kanepe altının temizliğinde sizi oldukça rahatlatacak yükseklikte olduğunu belirtmek isterim.


İkea Salon Takımı Modelleri 2023
IKEA Norsborg üçlü kanepe

Uzatma koltuğu sayesinde Norsborg üçlü kanepede vakit geçirmek oldukça eğlenceli hale gelmektedir. Bu uzatma koltuğunu kanepenin sağına ya da soluna monte edebilmeniz sayesinde salon dekorasyonunda önemli bir avantaj yakalamış da olacaksınız. Kanepe kolçaklarının kenarındaki pratik ceplikler sayesinde küçük eşyalarınızı, kumandaları rahatlıkla saklayabilirsiniz. Böylece bu tip eşyalarınızı arayarak vakit kaybetmek zorunda da kalmazsınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En İyi Country Mutfak Modelleri 2023

IKEA oturma odası dekorasyonu için aşağıdaki içeriğe göz atabilirsiniz:


İkea Salon Takımı Modelleri 2023
IKEA Stockholm üçlü deri kanepe

İkea salon takımı modelleri arasında modern bir salon takımı oluşturmak isteyenler için Stockholm üçlü deri kanepe oldukça iddialı bir dekorasyon görüntüsüne sahiptir. Üzerindeki derinin boyanmış sığır derisi olması yumuşak bir dokunuşa sahip kanepenin ortaya çıkmasını sağlamıştır. İskeletin üretiminde MDF, polyester dolgu ve poliüretan sünger malzemelerden yararlanılmıştır. Siyah rengin uyumunu sağlayacak alüminyum ayaklar sayesinde kanepenin albenisi oldukça yüksek seviyeye çekilmiştir. Tam işlenmiş deriden üretilmiş olması derinin nefes alabilen yapıya sahip olmasını sağlamıştır. Zamanında yapılan bakım uygulamaları sayesinde derinin parlaklığı ve kalitesi ortaya çıkacaktır.

Salonlarınız İkea Mobilyalar ile Şenleniyor!

Stockholm üçlü deri kanepe ile birlikte salon dekorasyonunuzda Muren yatar koltuk güzel bir tercih olacaktır. Bu koltuğun beyaz renkli kılıfı sayesinde zıt bir uyum yakalamanız mümkündür. Koltuğun üç pozisyon ile oturmadan uzanmaya kadar farklı kademelere sahip olması sadece dekoratif görünümünün değil fonksiyonel özelliklerinin de üst seviyede olduğunu göstermektedir. Sırtınızı yasladığınızda alttaki taburenin harekete geçip açılması konfor açısından oldukça rahat edeceğiniz bir uygulama sağlamaktadır. Ayrıca yüksek bir arkalığa sahip olması da boyun desteği sağlamaktadır.


İkea Salon Takımı Modelleri 2023
Muren yatar koltuk

İkea salon takımı modelleri arasında Vedbo tekli koltuk, oldukça kaliteli bir dekorasyon niteliği sağlarken sağlam yapısı sebebiyle ürüne firma tarafından 10 yıl garanti verilmektedir. Bu da ürünün gerçekten sağlam malzeme ve işçilik ile üretildiğinin kanıtıdır. Bu tip tekli koltukların uzun müddet size hizmet etmesini istiyorsanız iskelet yapısını oluşturan bileşenlerin malzemelerine dikkat etmeniz gerekir. Çelik, polyester dolgu ve yüksek esnekliğe sahip poliüretan süngerin kullanıldığı Vedbo tekli koltuk modelinin iskeletindeki bu kaliteli malzemeler güvenirliliğe ciddi bir katkı sunmaktadır. Küçük oturma odası dekorasyonu nasıl yapılır merak edenler için…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Lake Mutfak Dolapları Hakkında Merak Edilen +4 Soru
İkea Salon Takımı Modelleri 2023
IKEA Vedbo tekli koltuk

İkea salon takımı modelleri oluşturulurken vazgeçilmez parçalardan biri de sehpalardır. Salondaki sehpaların ikramlarda oldukça kullanışlı olduğunu ifade etmeliyiz. Sadece kullanışlılık değil aynı zamanda estetik açıdan da salon dekorasyonunun bir parçası olmayı başarmış sehpalar sayesinde istediğiniz dekoratif duruş elde edilebilecektir.


İkea Salon Takımı Modelleri 2023
IKEA stockholm orta sehpa

Stockholm orta sehpa, kare ve dikdörtgen salonlara sahipseniz oldukça yerinde bir tercih olacaktır. Masa yüzeyinin ceviz kaplama olması ve ayakların masif cevizden üretilmiş olması tabiattan gelen bir esintinin salonunuz içerisinde yansıtılması anlamına gelecektir. Orta sehpanın alt bölümüne konumlandırılan raf sayesinde gazete, kumanda, kitap gibi her an elinizin altında olmasını istedikleriniz için de güzel bir alan oluşturulmuştur. Diğer mobilya ve dekorasyon ürünlerinde olduğu gibi Stockholm orta sehpada da ağır kimyasal içeren ürünlerle asla temizleme işlemi yapmamalısınız. Bu üründe de ıslak bir bez, günlük temizlik için yeterli olacaktır.

İkea salon takımı ürünlerine göz atmak için tıklayın.


Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 1 | Puan Ortalaması: 5]
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x