En İyi Ortopedik Yatak Tavsiyeleri & Fiyatları 2023

En iyi ortopedik yatak tavsiyeleri ve fiyatları konulu içeriğimiz ile sizler için şahane bilgileri art arda sıraladık. Tavsiye niteliğinde oluşturduğumuz listeye göz atın!

Çift kişilik ortopedik yatak ve tek kişilik ortopedik yatak seçeneklerini de sizler için incelemeye aldık. Gelin şimdi en iyi ortopedik yatakları bir bir tanıyalım.

En İyi Ortopedik Yatak Markaları Hangileri?

YouTube video

En iyi ortopedik yataklar hangileri ve markaları hakkında bahsedelim. Piyasada ve sektörde adı geçmekte olan en iyi yataklar arasında İstikbal markalı ürünler gelmektedir. Bunun yanı sıra; Bambi de yatak konusunda uzmanlaşmış bir markadır. Yataş ve Bellona yatak modelleri de kullanıcıların memnuniyeti kazanan seçeneklerdendir.

İstikbal ortopedik yatak modeli

En İyi Ortopedik Yatak Tavsiyeleri & Fiyatları 2023
İstikbal yatak

İstikbal ortopedik yatak modelleri oldukça rahatlığı ve konforu ile ön plana çıkmaktadır. Geniş ölçüleri rahatlıkla iki kişinin uyumasına uygun şekilde dizayn edilmiştir. Farklı renk ayrıcalıkları ile kişilerin zevklerine uygun detayları da içinde bulunmaktadır. Yumuşak, sert ve yarı yumuşak gibi farklı teknik özellikleri ile uyku keyfi sunabilmektedir. İstikbal full ortopedik yatak fiyatları en gelişmiş tasarıma sahip olmasından dolayı en yüksek fiyatlara sahiptir.

Tavsiye ettiğimiz en iyi İstikbal ortopedik yatak modelleri şunlardır:

 • İstikbal Unstress Yatak
 • İstikbal Graphene Dream Yatak
 • İstikbal Detox Prime Yatak

Diğer İstikbal ortopedik yatak modellerine göz atmak için bağlantıya tıklayın.

Yataş ortopedik yatak modeli

En İyi Ortopedik Yatak Tavsiyeleri & Fiyatları 2023
Yataş yatak

Nefes alabilen özel teknolojiler ile geliştirilmiş, insan bedenine uygun dokuya sahip ve konforlu yatma deneyimi sunan Yataş ortopedik yataklar çok moda. Kullanıcılar arzu ettikleri rahatlığı bu markanın ürünlerinde de bulabilmektedir. Farklı renklerden oluşan tasarımlarını tercih ederek deneyimleyebilirsiniz.

Tavsiye ettiğimiz en iyi Yataş ortopedik yatak modelleri şunlardır:

 • Yataş Puffy Ultra Support Yatak
 • Yataş Smart Track Yatak
 • Yataş Seven-Z Lateks Yatak

Diğer Yataş ortopedik yatak modellerine göz atmak için bağlantıya tıklayın.

Bambi ortopedik yatak modeli

En İyi Ortopedik Yatak Tavsiyeleri & Fiyatları 2023
Bambi yatak

Bambi ortopedik yatak, uyku esnasında vücut şeklini alabilen özel yumuşaklığı ve yay sistemi ile kendine has bir model olarak kullanıcıların dikkatini çekecek bir yatak özelliklerine sahip. Özel desenleri sadece üst bölgesinde değil yan kısımlarına da yayılmış durumdadır. Beyaz, krem ve kahve tonlarından oluşan çok renkli seçenekleri ile yatak odanıza konfor ve şıklık katabilirsiniz.

Tavsiye ettiğimiz en iyi Bambi ortopedik yatak modelleri şunlardır:

 • Bambi Viscolux Yatak
 • Bambi Visco Fresh Yatak
 • Bambi Latextra Yatak
 • Bambi Comfort Balance Yatak

Diğer Bambi ortopedik yatak modellerine göz atmak için bağlantıya tıklayın.

İlginizi Çekebilir: Sizler için incelediğimiz yataklar elbette bunlarla sınırlı değil, daha farklı yatak markaları için en iyi yatak markaları rehberi içeriğine göz atabilirsiniz.

Ortopedik Yatak Modelleri

Ortopedik yatak modelleri kendi arasında sahip olduğu birtakım özelliklere göre farklılık gösterebilmektedir. Her birinin yay özelliği, içinde kullanılan pamuk, kumaş tipi, sertliği, ortopedik yatak pedi ve yumuşaklık derecesi gibi detaylar farklı olabilmektedir. Bu durumda yatak modellerinin farklılaşmasına sebep oluşturmaktadır.

Yine ortopedik yatak çift kişilik, ortopedik yatak tek kişilik veya 90×190 ortopedik yatak gibi farklı ölçüler de oluşu da yatak modellerini değiştirebilmektedir Aklınızdan geçen kriterleri en uygun şekilde üzerinde taşımakta olan ortopedik yatakları tercih edebilirsiniz.

Tek kişilik ortopedik yatak modeli

En İyi Ortopedik Yatak Tavsiyeleri & Fiyatları 2023
Tek kişilik yatak modeli

Ortopedik tek kişilik yatak seçenekleri genellikle yalnız yaşayanlar ya da genç odaları için sıklıkla tercih edilmekte olan yataklardandır. Bu sebeple ölçüleri itibari ile klasik yataklara nazaran daha küçüktür. Çift kişilik modellerde olduğu gibi tüm özellikleri üzerinde taşıyabilmektedir.

Yatak ihtiyacınızı ölçülere göre de karşılayabilirsiniz. En çok kullanılan tek kişilik yatak ölçüleri listesini aşağıda bulabilirsiniz:

 • 90×190 tek kişilik yatak ölçüsü
 • 120×190 tek kişilik yatak ölçüsü
 • 90×200 tek kişilik yatak ölçüsü
 • 100×200 tek kişilik yatak ölçüsü

İlginizi Çekebilir: Tek kişilik yatak ölçüleri hakkında daha detaylı bir içerik için bağlantıya tıklayın.

Çift kişilik ortopedik yatak modeli

En İyi Ortopedik Yatak Tavsiyeleri & Fiyatları 2023
Çift kişilik yatak modeli

Çift kişilik ortopedik yatak modeli ebatları sebebiyle çift kişilik ismini almış bulunmaktadır. Geniş ölçülere sahip olmasından kaynaklı iki kişinin rahatlıkla uyumasına imkân verebilmektedir. Ortopedik çift kişilik yatak seçimlerinizi yaparken rahatlığını, konforunu ön planda tutmanızda ve kullanılacak odanın ölçülerine uygun olmasına özen göstermelisiniz.

Yatak ihtiyacınızı ölçülere göre de karşılayabilirsiniz. En çok kullanılan tek kişilik yatak ölçüleri listesini aşağıda bulabilirsiniz:

 • 150×200 çift kişilik yatak ölçüsü
 • 160×200çift kişilik yatak ölçüsü
 • 180×200 çift kişilik yatak ölçüsü
 • 200×200 çift kişilik yatak ölçüsü

İlginizi Çekebilir: Çift kişilik yatak ölçüleri hakkında daha detaylı bir içerik için bağlantıya tıklayın.

En İyi Ortopedik Yatak Fiyatları

En İyi Ortopedik Yatak Tavsiyeleri & Fiyatları 2023
Ortopedik yatak fiyatları

En iyi ortopedik yatak fiyatları kendi arasında çok sayıda alternatife sahip olmaktadır. En iyi ortopedik yatak fiyatları yüksek fiyatlar ile satışa sunulurken klasik yatak modelleri ise daha uygun seçenekleri içine alabilmektedir.

Genel olarak ortopedik yatak fiyatları 3.000₺’den başlayarak 15.000₺ gibi fiyat aralıklarında bulunmaktadır. Bellona ortopedik yatak fiyatları gibi farklı markalarda kendi içinde değişen fiyat politikalarına sahiptir.

 • Yataş full ortopedik yatak fiyatı genel olarak 7.500₺ bandında kullanıcıların kullanımına sunulmaktadır. Mağaza da günlük kampanya ve avantajlardan da yararlanarak bu fiyatın altında satın alma durumlarına sahip olabilirsiniz.
 • Bambi full ortopedik yatak fiyatı olarak mağazanın satış sitesi üzerinde sergilenen genel ücretler 6.000₺ ila 10.00₺ arasında değişkenlik göstermektedir.
Ortopedik Yatak ModelleriÖlçülere Göre Fiyat Aralığı
İstikbal Unstress Yatak3.500₺-7.500₺
İstikbal Graphene Dream Yatak4.500₺-9.000₺
İstikbal Detox Prime Yatak6.000₺-12.500₺
Yataş Puffy Ultra Support Yatak8.500₺-15.000₺
Yataş Smart Track Yatak17.500₺-21.500₺
Yataş Seven-Z Lateks Yatak7.250₺-13.700₺
Bambi Viscolux Yatak6.500₺-11.800₺
Bambi Visco Fresh Yatak6.800₺-11.300₺
Bambi Latextra Yatak6.500₺-10.500₺
Bambi Comfort Balance Yatak4.300₺-6.800₺

Sıkça Sorulan Sorular

En iyi ortopedik yatak markası hangisi?

En iyi ortopedik yatak markaları arasında; İstikbal, Yataş, Bambi, Bellona, Hibboux gibi markalar yer alıyor. Kullanıcı deneyimleri dikkate alındığında en iyi yatak yorumlarının bu yatak markalarına yönelik olduğu görülmektedir.

En iyi ortopedik yatak fiyatları ne kadar?

En iyi ortopedik yatak fiyatları ortalama olarak 6.000₺’den başlayarak 22.500₺’ye kadar çıkabilmektedir.

Yorum yapın