Pasta Tarifleri Hakkında Genel Bilgiler

Avangard Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Kolay Sehpa Boyama Teknikleri

Dünyanın En İlginç Ev Tasarımları

Duşakabin Seçimi Yaparken Dikkat Edilecek 5 Detay

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 5 Haziran 2017

Yeni bir eve sahip olacaklar ya da evini yenileyecekler için banyo dekorasyonu önemlidir. Banyoların şıklığını belirleyen önemli özelliklerden biri de duşakabinlerdir. Bu sebepler banyo dekorasyonu düşüncesindeki herkes duşakabin seçerken dikkat edilecekler nelerdir? Sorusunun yanıtını almadan duşakabin seçimi yapmak istemezler. Peki, iyi bir duşakabin nasıl seçilir? İşte cevabı:

Banyolara kullanışlı duşakabin seçimi

Banyo dekorasyounun en önemli parçalarından olan duşakabin seçimi için öncelikle banyonuzun metre karesine uygun bir seçim yapmalısınız. Küçük banyolar için büyük duşakabinler hem dekorasyon hem de banyo kullanımı açısından hata olacaktır.

Duşakabin seçimi

Duşakabinlerde kullanılacak malzeme de önemlidir. Temperli cam ile oluşturulan duşakabinlerin ömürlerinin daha fazla olduğunu söylemeliyiz.

Aynı zamanda farklı desenlere de sahip olan bu cam duşakabinler, polistiren hammaddesi ile üretilenlerden daha uzun ömürlüdür. Ayırdığınız bütçe yeterli ise temperli cam ile oluşturulan duşakabinleri seçmenizi tavsiye ederiz.

Polistiren duşakabinlerde ise esneme payı yüksektir ancak cam kadar uzun ömürlü ve sağlıklı değildir.

Duşakabin fiyatları

Duşakabin seçimi için banyonuzun geometrik şekli ve alanının büyüklüğü de önemlidir. Küçük banyolar için şeffaf malzemelerden üretilmiş kare duşakabinler daha geniş bir görünüm sağlamaktadır.

Büyük banyolarda ise dikdörtgen şekilli ve desenli duşakabinler dekoratif açıdan daha doğru bir tercih olacaktır.

Cam duşakabin modelleri yazımı okuyarak duşakabin seçimi yapabilirsiniz.

Duşakabin nasıl seçilir

Duşakabin seçerken mutlaka bütçeniz büyük oranda belirleyici olacaktır. Ancak yine dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

Duşakabin modelleri

Özellikle duşakabinlerin temel işlevlerinden olan su sıçramasını engelleme amacını gerçekleştirebilmesi için fitillerin ve silikonun birinci sınıf malzeme ile uygulanması gerekir.

Duşakabin kapısı çok sık kullanılan bir kapı olması sebebiyle açılıp kapanmasının kolay olması ve bunlar için kullanılan malzemelerin uzun ömürlü olması önemlidir.

Duşakabin alırken nelere dikkat edilmeli

Malzeme kalitesi tüm duşakabin parçalarında birinci sınıf olsa da iyi bir işçilik ile birleştirilmeyen malzemeler istenilen kaliteyi yansıtamayacaktır. Kaliteli işçilik için de mutlaka firmalardan garanti ve referans isteyin.

Duşakabin alırken dikkat edilmesi gerekenler

Ayrıca duşakabin seçimi sırasında firmaların kurumsal niteliklere sahip olup olmadığını da sorgulamalısınız. Kurumsal özellikleri olmayan firmalar montajdan sonraki problemler için sizi sürekli oyalama yoluna gideceklerdir.

Mağdur olmamak için duşakabin seçimi yaptıktan sonra satın aldığınız ürünün faturasını mutlaka isteyin.

Duşakabin temizliği nasıl yapılır merak edenler için güzel fikirler sunuyoruz.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Paletten Sehpa Yapımı

Paletten Sehpa Yapımı

19 Temmuz 2015