perde siparişi

Makrome ipi ile Yapılan Tasarımlar için +10 FikirÖncelikle makrome ipi nedir sorusunun yanıtı veriliyor. Geometrik, serbest biçimli desenler oluşturmak için kullanılan çeşittir tanımı yapılır. Genel anlamda bu tarzda cavandoli tarzı temel alınır. Düğümler, çift yarım düğümler, ters yarım aksanlar gibi şekiller ile makrome modellerioluşturulur. Evinizde ya da farklı alanlarda dekoratif amaçlı kullanabilirsiniz. Farklı renkler ve modeller için iyi bir seçim olacaktır.1.Makrome İpinden Duvar Süsü/Dekoru

Makrome İpinden Duvar Süsü/Dekoru

Makrome örnekleri, genel olarak duvarlarda en çok görülür. Süs ve dekor amaçlı kullanılır. Yapılan duvar süsleri arasında son derece şık modeller vardır. Örgülü olanlar, düz modeller, oval şekilde olanlar gibi çok çeşitli modelleri tercih edebilirsiniz. Genel anlamda pamuklu makrome ipleri kullanılmaktadır. Kalın olan ip türü için ise tasarımlar daha farklı olabiliyor. İpinize uygun olan modellerin yapılması en doğrusu olacaktır. Makrome ipinden yapılan tasarımlar salon duvarları için son derece şık olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Duvara asılan şeyler yazımı okuduğunuzda duvar dekorasyonu için neler yapabileceğinizi de öğrenebileceksiniz.

2.Makrome İpinden Salıncak/Hamak

2.Makrome İpinden Salıncak/Hamak

Makrome ipi kullanım alanlarından biri de salıncaklar oluyor. Alt bölümün büyük bir yuvarlaktan oluştuğu tasarımlar son derece şık. Aynı zamanda örgü bölümlerinin salıncağın alt taraflarına da sarktığı şekilde son derece keyif alarak kullanacağınız bir tasarım.

MUTLAKA OKUYUN:  Soba Koruyucu: Bebekli Aileler Dikkat!(Videolu)


3.Makrome İpinden Lambader/Abajur

Makrome İpinden Lambader/Abajur

Abajurlarda makrome ipinin kullanımı farklı bir tasarım için tercih edilebilir. Sarkan ipler, örgüler son derece şık şekilde abajurların süslenmesini sağlar. Makroma örnekleri abajurlar için son derece rahat şeklide uygulanabilir. Siz de dilerseniz örnek tasarımları uygulayarak süsleme yapabilirsiniz.

4.Makrome İpinden Kapı Süsü

Makrome İpinden Kapı Süsü

Kapılarınızı süslemek için de iyi bir seçenek olacaktır. Kapılara takılan süslerin makrome ipi ile olması, daha geleneksel ve akustik bir şıklık getiri.

İlginizi Çekebilir: İpten saksı yapımı için tıklayın!Bunu göz önünde bulundurmanız halinde, siz de kapınızın rengine uygun olan makrome ipiseçimi ile dekorasyona uygun tasarımlar yapılabilirsiniz. Modeller veriliyor, seçim yaparak uygulayabilirsiniz

5.Makrome İpinden Saksılık/Çiçeklik

Makrome İpinden Saksılık/Çiçeklik

Sarkan modeller, tavana bağlanan modeller makroma örnekleriarasında saksılık olarak kullanılır. Saksı kullanımının daha dekoratif bir şekilde gözükmesini istiyorum diyenler tercih edebilir.

6.Makrome İpinden Ayna

Makrome İpinden Ayna

Uygulamayı çerçeve gibi düşünebilirsiniz. Aynayı çevreleyen bir şekilde uygulama olacaktır. Makrome ipi kullanımı, daha sıkı örnekler ile ayna etrafında olacaktır. Şık bir görünüm elde etmek için daha ince modeller, ince ip kullanmak önerilenler arasında.

MUTLAKA OKUYUN:  Birbirine Uyumlu Renkler Hangileridir? | 39 Renk Paleti7.Makrome İpinden Perde

Makrome İpinden Perde

İpten perde uygulamaları son zamanlarda sıkça tercih edilir. Hem benzersiz bir tasarım yapmak hem de farklı bir dekorasyon olması açısından önemlidir. Makrome ipi modelleri arasında, perde tercihinde daha çok sarkan modellerin ip ip olması, ince örgüler olması modadır.

8.Makrome İpinden Yastık

Makrome İpinden Yastık

 Yastık kılıfları için ince ipler önerilir. Daha kullanışlı olması açısından tercih edilir. Makrome modelleri arasında aynı zamanda salon ve diğer odalar için kullanılacak olan yastıklarda, ipleri sarkan – püsküllü makroma modelleri de var.

İlginizi Çekebilir: Evde yapılabilecek hobiler için tıklayın!

9.Makrome İpinden Halı

Makrome İpinden Halı

Halı biraz daha makrome ipi ile yapıldığında zaman alabilir. Son derece emek gerektiren bir iş olacaktır. Ancak bunun beraberinde son derece severek tercih edebileceğiniz, farklı renklerin bir arada kullanılması ya da tamamen tasarımlar üzerinden siz de yapabilirsiniz. Halı modelleri arasından seçebilirsiniz.

10.Makrome İpinden Masa Örtüsü

Makrome İpinden Masa Örtüsü

Masa örtüsü modelleri, ince makrome ipi ile son derece güzel bir görüntü oluşturur. Genel anlamda tasarımlar sarkık modellerin yanı sıra çok daha toplu ve desenleri ile dikkat çeken modeller olur.

MUTLAKA OKUYUN:  Fotoğraf Dekorasyonu ile Duvar Süsleme için +20 Fikir

İlginizi Çekebilir: İple yapılan kolay süsler merak edenler için!

Siz de bu modellerin yapım aşamasını izleyerek uygulayabilirsiniz. Keyifle tercih edeceğiniz seçeneklerdir. Makrome örnekleri incelenerek masa örtüsü yapılabilir.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x