perde siparişi

Camdan Gelen Soğuk Nasıl Engellenir?Kış aylarının gelmesi soğuğu da beraberinde getirir.  Camdan gelen soğuk birçok olumsuzluğa neden olur. Birçok kişi de pvc den soğuk giriyor, pencereden soğuk gelmemesi için ne yapabilirim diye araştırmalarda bulunuyor.Camdan Soğuk Gelmesi Nasıl Engellenir?

Camdan Soğuk Gelmesi Nasıl Engellenir

Odayı sıcak tutmak için, pencere soğuk önleyici kullanıldığında bir nebzede olsa soğuk önlenebilir. Pencerenin yapısı plastikten oluşmaktadır. Plastik olan malzemelerde yazın genişler kışın ise gerilir. Bu sebeple de ayarlarında bozulma meydana geldiği için pvc pencereden soğuk girer.

Camdan gelen soğuk havayı gidermek için pencerenin ayarının mutlaka yapılması gerekmektedir. Eğer ayar yapıldı ve hala sorun giderilmemişse başka sorunlardan kaynaklanabilmektedir. Bu sebeple işin uzmanına tekrar göstermeniz gerekecektir.

İlginizi Çekebilir: Petek havası alma nasıl yapılır, merak edenlere!Pencere Soğuk Önleyici ile Camdan Gelen Soğuk Yok Olsun!

Pencere Soğuk Önleyici

Rüzgâr da ve soğuk havalarda pvcden soğuk giriyor olabilir. Böyle bir problem ile karşı karşıya kalanlar pencereden soğuk girmemesi için çözümler aramaktadır. Pencereden soğuk girmesini engelleyebilirsiniz. Öncelikle pencerenizi bir pimapenciye göstermelisiniz.

Ayarlarında bir problem meydana geldi ise ayarlarınızın yapılmasını beklemelisiniz. Sorun bu şekilde büyük ihtimalle çözülecektir. Fakat bazı durumlarda pimapen kullanım ömrünü tamamlamış ise, ayar yapmak soğuğu kesmeyebilir.

Soğuğun önlenmesi için pencere bantları bulunmaktadır. Pencere bantlarını soğuk giren yerlere yapıştırdığınızda soğuk artık evinizin içerisine girmeyecektir. Soğuğu kesmek için pencere bantlarının mutlaka aynı hizadan yapıştırılması gerekmektedir. Bu şekilde yapıldığında sorununuz giderilecektir.İlginizi Çekebilir: Klima borusu gizleme nasıl yapılır, işte detaylar!

Odayı Sıcak Tutmak için Öneriler

Odayı Sıcak Tutmak İçin Öneriler

Yazın sonlarına geldiğimiz bu dönemde artık kış kapıda.. Kışın gelmesi ile beraber havalar soğur ve bunun için odayı sıcak tutmak için öneriler araştırılmaktadır. Kışın soğuk havalarda odayı sıcak tutmak için bir şeyler yapabilmeniz ve odanızın sıcak kalmasını sağlayabilmeniz mümkündür.

İlginizi Çekebilir: En iyi kombi seçimi nasıl yapılır, işte tüm detaylar!
İşte odayı sıcak tutmak için öneriler aşağıdaki gibidir

Mutlaka evinizde ısı yalıtımı olması gerekmektedir. Hem iç kısımda hem de dış kısımdan evin ısı yalıtımı olur ise, kolay kolay eve soğuk giremez. Aynı zamanda ısı yalıtımı yazın sıcaktan da sizleri koruyarak evin serin kalmasına yardımcı olur.

Silikon veya bant ile pencerenizden soğuk hava geliyor ise kapatabilirsiniz. Bunun için soğuk önleyici bantlar bulunmaktadır. Ya da şeffaf silikon çekebilirsiniz. Bu durum pencerede gelen soğuğu kısa bir süre içerisinde kesecektir.

Kombiniz var ise bakımını mutlaka düzenli bir şekilde senede bir defa yaptırın. Bakımı yapılmayan kombi ısıtmaz ve içerisinin soğuk olmasına sebep olur. Bu sebeple kombi bakımı aksatılmadan yapılmalıdır.

Bulunduğunuz odanın kapısını kapatmanız odanın sıcak kalması için çok etkili bir yöntemdir. Çünkü her yer açık olduğunda odanın sıcağı başka odalara dağılmakta ve oda kendini ısıtamamaktadır.

Halılarınızı kışın kalın yapıya sahip olan halılardan tercih etmelisiniz.

Petekleriniz var ise mutlaka önlerinin açık olması gerekmektedir. Önlerini eşya ile kapatırsanız peteklerin ısısı evin içine dağılmayacak ve ev soğuk olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Pimapen tamiri nasıl yapılır?

Perdelerinizin kalın bir yapıya sahip olması pencereden gelen soğuğu önleyecek ve odanızın sıcak olmasını sağlayacaktır. Bu sebeple kışın kalın perde takmanızı tavsiye ediyoruz.

MUTLAKA OKUYUN:  Kararan Silikon Nasıl Sökülür? | Banyo Silikon Temizliği


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x