perde siparişi

Duvardan Gelen Soğuk Nasıl Kesilir?Duvardan gelen soğuk yanlış inşaat yöntemleri sayesinde oluşmaktadır. Evimizin soğuktan korunması için ısı yalıtımı yaptırmak en sağlam yöntemdir. Yaşadığınız binaların dış cephelerine mantolama yapılmış olması ısı kaybetmemizi büyük ölçüde engelleyecektir.Mantolama, ısı yalıtımı sağlamanın en iyi yoludur. Kış aylarında dışarıdan soğuk gelmesini yani duvardan gelen soğuk problemini engeller yaz aylarında ise, dışarıdan sıcak hava gelmesini önler. Ve bu sayede yüksek gelen faturalardan da kurtulmuş olacaksınız.

Mantolama sayesinde binanız ısı ve nem oranı en aza indiği için daha uzun ömürlü olur. Eğer binanızda ısı yalıtımı yoksa binanızın yöneticisiyle konuşup yaptırılması gerektiğini anlatmalısınız. Ne kadar kaliteli izolasyon yaptırırsanız o kadar enerji tasarrufu sağlayan eviniz olur. Hem kış mevsimi soğuğu yalıtmak hemde yaz mevsiminde sıcağı yalıtmak için düşünebilirsiniz.

Duvarları Nasıl Isıtabilirim ?

Duvarları Nasıl Isıtabilirim ?

Duvarları ısıtabilmek için kombiyi doğru kullanabilmek çok önemli bir husustur. Gece yatıyor iken kombiyi kapatırsanız bu size tasarruf sağlamaz. Eğer kapatırsanız evinizin içerisindeki eşyalarınız ve duvarlarınız soğur, bunun içinde gündüz ısınması bi hayli zamanınızı alır.

MUTLAKA OKUYUN:  Klozet Temizliği Nasıl Yapılır?(Videolu)


Kombiyi kapatmak yerine ısısını en düşük seviyeye getirebilirsiniz. Ancak kombi ve peteklerinizin düzenli olarak bakımlarını yaptırmayı asla unutmamalısınız. Kalorifer peteklerinde sızma olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Süresi 10 yılı geçmiş doğalgaz sayaçlarını değiştirmeyi unutmamalısınız. 

Kombinizin doğru çalıştığından eminseniz gece açık bırakabilirsiniz. Gece açık bırakmanıza rağmen yeterli ısıyı sağlamıyorsa petek sayınızı arttırmakta fayda görebilirsiniz. Unutmayın duvarlarınız soğuksa eviniz yeteri kadar ısınamaz.  

Duvardan Soğuk Hava Gelmemesi İçin Öneriler

Duvardan Soğuk Hava Gelmemesi İçin Öneriler

Kış aylarının gelmeye başlamasıyla birlikte özellikle apartman dairesinde oturanların kafalarında duvardan gelen soğuk, duvarı nasıl ısıtabilirim ve duvardan soğuk hava gelmemesi için ne yapabilirim gibi sorular oluşmaktadır.Bu sorunun giderilmesi için en büyük çare mantolama sistemidir. Mantolama ve yalıtım sistemi olan binalarda genellikle ısı tasarrufu sağlanır bu sayede fatura geldiğinde yaşanan gerginlik yerini rahatlığa bırakır. Sizi kış ayında üşütmez ve o soğuk ayları rahat içerisinde geçirmenize yardımcı olur.

Bir diğer husus ise kombi ve peteklerin doğru kullanımıdır. Isı tasarrufu sağlamak için kombinizi kapatmadan en düşük ısıda sürekli açık bırakabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Şans Bambusu Nedir? Şans Bambusu Şans Getirir Mi?


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x