Doğum Günü Masası Hazırlama Nasıl Yapılır?

Doğum günü masası hazırlama, bir organizasyonun en önemli noktasıdır. Doğum günü masası nasıl hazırlanır ve süsleme çalışmaları hakkında!

İster dış mekânı isterseniz iç mekânı tercih edin, doğum günü organizasyonlarının en önemli noktası doğum günü masası hazırlama ve süsleme çalışmalarıdır. Çünkü dikkatler bu masada olacaktır. Gerek ikramların burada olması gerekse bulunduğunuz mekânın odak noktası olarak doğum günü masası seçilmiş olması misafirlerin ister istemez masaya yönlenmesini sağlayacaktır.

İnternette rastladığımız ve çok beğendiğimiz sizlere de örnek olacağını düşündüğümüz harika bir evde doğum günü masası hazırlama videosu ile yazımızı sonlandıralım.

YouTube video

Doğum Günü Masası Hazırlama

Doğum günü için iç mekân kullanacaksanız doğum günü masası için insan trafiğine uygun, herkesin görebileceği ve odaya hâkim bir noktayı seçmelisiniz. Bu sebeple odanın ortasına doğum günü masası hazırlarsanız büyük bir hata yaparsınız.

Doğum Günü Masası Hazırlama Nasıl Yapılır?
Doğum günü masası hazırlama

Hazırlayacağınız masa ile odanın genel süslemesi arasında bir uyum olmalıdır. Bu uyumu yakalamak için yakın renkleri kullanabileceğiniz gibi zıt ve masayı ön plana çıkaran süslemeler ve renkler de kullanabilirsiniz. Masanın dizaynına geçmeden önce doğum günü masası için en önemli hususlardan biri var olan yiyeceklerin masaya belirli bir düzenle koyulması.

Doğum Günü Masası Hazırlama Nasıl Yapılır?
Doğum günü masası örnek hazırlama

Eğer kalabalık bir doğum günü kutlaması yapacaksanız masaya koyduklarınız numune olmalı ve asıl ikramları mutfaktan yapmalısınız. Masaya yiyecekleri koyarken sunumun önemli olduğunu ve hazırladığınız tatlı ve tuzluların lezzeti kadar görüntülerinin de misafirleri etkileyeceğini unutmayın.

Doğum Günü Masa Dizaynı

Doğum günü masası için hazır satılan masa süslerini kullanabileceğiniz gibi kendi yaptığınız yazılı flama gibi süsleri de kullanabilirsiniz. Masa örtüsü kullanacaksanız geniş ve kırmızı renkli puantiyeli kurdele de kullanabilirsiniz.

Doğum Günü Masası Hazırlama Nasıl Yapılır?
Doğum günü masası organizasyonu

Masanın sağ ve sol iki yanından bağlayacağınız ve önünde fiyonk atacağınız iki kurdele masanınız daha şık görünmesini sağlayacaktır. Doğum günü masası önünde çocuğunuzun fotoğrafını içeren bir flama şık bir görünüm sağlayabileceği gibi ön ve arka taraflara simetrik olarak yerleştirilmiş balonlar da masanın şıklığını artıracaktır.

Doğum Günü Masası Hazırlama Nasıl Yapılır?
Doğum günü masa dizaynı

Masa dizaynında arka fonun masayı ön plana çıkaracak şekilde ayarlanması ve birlikte düşünülerek hazırlanması gerekir.

İlginizi Çekebilir: Dekorasyonda renk uyumları için bağlantıya tıklayın.

Doğum Günü Masa Süsleme Örnekleri

Erkek ya da kız çocuklarına uygun doğum günü masası süslemelerinde hazır satılan doğum günü setlerini kullanabilirsiniz. Ya da yaratıcılığınızı konuşturup birbirinden ilginç süsleme örneklerini misafirlerinizin beğenisine sunabilirsiniz.

Doğum Günü Masası Hazırlama Nasıl Yapılır?
Doğum Günü Masası Hazırlama Nasıl Yapılır?
Doğum Günü Masası Hazırlama Nasıl Yapılır?

Daha fazlası için Pinterest sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın