Doğum Günü Masası Hazırlama Nasıl Yapılır?

1
1907

#Yazı İçeriği

İster dış mekânı isterseniz iç mekânı tercih edin, doğum günü organizasyonlarının en önemli noktası doğum günü masası hazırlama ve süsleme çalışmalarıdır. Çünkü dikkatler bu masada olacaktır. Gerek ikramların burada olması gerekse bulunduğunuz mekânın odak noktası olarak doğum günü masası seçilmiş olması misafirlerin ister istemez masaya yönlenmesini sağlayacaktır.

Doğum günü masası hazırlama

Doğum günü için iç mekân kullanacaksanız doğum günü masası için insan trafiğine uygun, herkesin görebileceği ve odaya hâkim bir noktayı seçmelisiniz. Bu sebeple odanın ortasına doğum günü masası hazırlarsanız büyük bir hata yaparsınız.

blank
Doğum günü masası hazırlama süreci

Hazırlayacağınız masa ile odanın genel süslemesi arasında bir uyum olmalıdır. Bu uyumu yakalamak için yakın renkleri kullanabileceğiniz gibi zıt ve masayı ön plana çıkaran süslemeler ve renkler de kullanabilirsiniz. Masanın dizaynına geçmeden önce doğum günü masası için en önemli hususlardan biri var olan yiyeceklerin masaya belirli bir düzenle koyulması.

blank
Doğum günü masası örnek hazırlama

Eğer kalabalık bir doğum günü kutlaması yapacaksanız masaya koyduklarınız numune olmalı ve asıl ikramları mutfaktan yapmalısınız. Masaya yiyecekleri koyarken sunumun önemli olduğunu ve hazırladığınız tatlı ve tuzluların lezzeti kadar görüntülerinin de misafirleri etkileyeceğini unutmayın.

Anneler günü masa dekorasyon fikirleri yazımı da okuyarak annenize harika bir sürpriz yapabilirsiniz.

Doğum günü masa dizaynı

Doğum günü masası için hazır satılan masa süslerini kullanabileceğiniz gibi kendi yaptığınız yazılı flama gibi süsleri de kullanabilirsiniz. Masa örtüsü kullanacaksanız geniş ve kırmızı renkli puantiyeli kurdele de kullanabilirsiniz.

blank
Doğum günü masası organizasyonu

Masanın sağ ve sol iki yanından bağlayacağınız ve önünde fiyonk atacağınız iki kurdele masanınız daha şık görünmesini sağlayacaktır. Doğum günü masası önünde çocuğunuzun fotoğrafını içeren bir flama şık bir görünüm sağlayabileceği gibi ön ve arka taraflara simetrik olarak yerleştirilmiş balonlar da masanın şıklığını artıracaktır.

blank
Doğum günü masa dizaynı

Masa dizaynında arka fonun masayı ön plana çıkaracak şekilde ayarlanması ve birlikte düşünülerek hazırlanması gerekir.

Doğum günü masa süsleme örnekleri

Erkek ya da kız çocuklarına uygun doğum günü masası süslemelerinde hazır satılan doğum günü setlerini kullanabilirsiniz. Ya da yaratıcılığınızı konuşturup birbirinden ilginç süsleme örneklerini misafirlerinizin beğenisine sunabilirsiniz.

blank
1 yaş doğum günü masası örneği
blank
Çocuklara doğum günü masası
blank
Doğum günü masası hazırlama

Çocuğunuz için hazırlayabileceğiniz harika bir çocuk odası dekorasyonu için Ayaz’ın el emeği oyun odası dekorasyonu yazımı okuyabilirsiniz.

Doğum günü masası hazırlama süreci videosu

İnternette rastladığımız ve çok beğendiğimiz sizlere de örnek olacağını düşündüğümüz harika bir doğum günü masası hazırlama videosu ile yazımızı sonlandıralım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here