Ev Dekorasyonunda Kozalak Süsleme Fikirleri

1
5858

Kışın, karın ve yılbaşının sembolü olan kozalakları ev dekorasyonu süslemelerinde kullanabileceğinizi biliyor musunuz?

Bu yazımda sizler için derlediğim birbirinden güzel kozalak süsleme fikirleri ile evinize renk katacak misafirlerinizi şaşırtabileceksiniz.

Bahçede ya da bulunduğunuz sokakta kolaylıkla bulabileceğiniz kozalakları mutlaka toplayın. Kapı süsünden orta sehpa süsüne, yemek masası süslemesinden yılbaşı süslemelerine kadar farklı alanlarda kozalak süsleme fikirleri uygulanabiliyor.

Kozalaktan neler yapılır?

Ev dekorasyonu için kozalaktan yararlanacağınız ve harika dekoratif eşyalar ortaya çıkaracağınız birçok fikir mevcut. Ben sizlere en çok hoşuma giden kozalaktan neler yapılır sorusuna cevap veren kozalaktan kendin yap projelerini aktaracağım.

1. Kozalaktan kapı süsü

kozalak-kapi-susu
kozalak-kapi-susu

Çam ağacının altından topladığınız kozalaklarla ne yapayım diye fazla düşünmeye gerek yok aslında. Kozalak en güzel dış kapıya yakışıyor. Nasıl mı?

Görseldeki gibi tasarlayacağınız harika bir kapı süsü ile tabii ki. Yapacaklarınız oldukça basit. Şöyle ki,

Öncelikle kozalakları kalp şeklinde yerleştirebileceğiniz ve kapı süsünün iskeletini oluşturan kalıbı hazırlamanız gerekiyor. Bu kalıbı karton mukavvadan keserek hazırlayabilirsiniz.

Daha sonra kozalakları silikon tabancası yardımıyla kozalakların arka taraflarından yapıştırın. İşte karşınızda kozalaktan kalp kapı süsü.

Dilerseniz kozalakları renklendirerek daha da gösterişli bir kapı süsü yapabilirsiniz. Farklı renklerde kullanacağınız sprey boyalar ile kozalakları canlandırabilirsiniz.

Evinizde olmasını isteyeceğiniz kapı süsleri için tıklayın.

2. Kozalaktan dekoratif süs

kozalaktan-dekoratif-sus
kozalaktan-dekoratif-sus

Kozalakları değerlendirmek istiyor aynı zaman da çok fazla zaman harcamak istemiyorsanız bu fikir sizin için iyi olabilir. Öncelikle kozalakları ister renklendirin isterseniz de olduğu gibi doğal haliyle bırakın.

Züccaciyeden satın alacağınız dekoratif tabağın içine koyacağınız kozalaklarla dekoratif süsünüz hazır.

3. Orta sehpa için renkli kozalak dekorasyonu

orta-sehpa-kozalaktan-dekoratif-sus
orta-sehpa-kozalaktan-dekoratif-sus

Orta sehpanın üzerinde dekoratif bir süs eşyası olsun, üstelik kendim yapayım derseniz tam size göre bir fikir olduğunu düşündüğüm renkli kozalaklarla dekoratif süs eşyası yapımını öneriyorum.

Çevrenizden bulduğunuz kozalakları sprey boya ya da ahşap boya yardımı ile kolaylıkla boyayabilirsiniz. Daha sonra züccaciyeden satın alacağınız cam şeffaf vazo ya da fanus içine yerleştireceğiniz kozalaklarla harika bir dekoratif süs eşyanız hazır. Güle güle kullanın.

Sizlere kozalak süsleme fikirleri için küçük bir galeri hazırladım. Bu galeride kozalaklarla başka neler yapılır öğrenebileceksiniz. Detaylar için aşağıdaki resme tıklayın. Bir başka ev dekorasyon fikirlerinde görüşmek üzere…

Kozalak süsleme fikirleri

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here