En İyi Dikey Süpürge Markaları için +10 Tavsiye

En iyi dikey süpürge hangisi sorusu her geçen gün daha fazla soruluyor. Hal böyle olunca piyasada en çok kullanılan şarjlı dikey süpürge tavsiyesi için bazı modelleri incelemek istedik. Eski süpürgesini emekliye ayıracaklar için robot süpürgeden sonra alınabilecek en iyi dikey süpürge tavsiyesi ile ev işlerini kolaylaştıracak hayalinizdeki ev aletini bulacaksınız.

Teknolojik bir cihaz almadan önce aklınızdaki soru işaretlerini giderecek araştırmayı mutlaka yapmalısınız. Peki, en iyi dikey süpürge için kriterleriniz neler? Aslında bu soruda verilmesi gereken birçok cevap var. Şöyle ki, iyi bir dikey süpürgenin her şeyden önce yüksek performans sunarak iyi bir emiş gücüne sahip olması çok önemli. Bunun yanında sessiz çalışması, kablosuz olması, taşınabilirliği, HEPA filtre ve şarj süresi gibi seçimi etkileyen çok fazla özellik barındırıyor. Bütün bunları fiyat politikası ile eşleştirecek en iyi şarjlı dikey süpürge tavsiyelerini aşağıdan incelemenizi öneriyoruz. Daha önce paylaştığımız en iyi robot süpürge tavsiyeleri için de bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

En İyi Dikey Süpürge Markaları

En İyi Dikey Süpürge TavsiyeleriFiyatÇalışma Süresi
Philips Speedpro Max Aqua Plus 15.500₺80dk.
Dyson V15 Detect Absolute 22.000₺60dk.
Xiaomi G9 Handled9.000₺60dk.
Karcher Vc610.000₺55dk.
Grundig VCP 5030 5.000₺45dk.
jimmy H8 Pro 6.500₺70dk.
Black&Decker BHFEV182CP-QW5.000₺40dk.
Fakir Franky6.000₺35dk.
Arzum AR4201-M Magiclean Neo3.000₺35dk.
Bosch BCS612KA27.000₺35dk.

Philips Speedpro Max Aqua Plus Şarjlı Dikey Süpürge

En İyi Dikey Süpürge Markaları için +10 Tavsiye
Philips Speedpro Max Aqua Plus

Philips Speedpro Max Aqua Plus, en iyi dikey süpürge tavsiyeleri arasında birinci sırada yer alıyor. Bunun sebebi hem silme hem de süpürge imkanının olması ve çalışma süresinin diğer rakiplerine göre yüksek olmasıdır.

Teknik Özellikleri:

Kullanım Süresi80 Dakika
Emiş TürüKuru
Kapasite0,6 L
Ses Seviyesi84 dB
Şarj Süresi5 Saat

Kullanıcı Yorumları:

F*** Y***: 10 üzerinden 10 diyebilirim. Ekstra başlığının olması ve harika bir emiş gücü var. Diğer hem silen hem süpüren başlığı ise muhteşem. Silerken normalde paspas ile sağa sola savrulan tozlar oluyordu ama bu hem silip hem süpürdüğü için böyle bir sorun olmuyor. Şarjı 1 saat bana dayandı. Zaten çabuk da şarj oluyor. Günlük süpürme için de süpürme başlığı çok ideal. İçerisinde 2 tane yedek bez çıkıyor. Öle ağır da değil zamanla alışıyorsunuz . Işıklı başlık olması da ayrı güzel yatak altları rahat gözüküyor. Yatak altına da rahat giriyor.

S*** P***: Çok kullanışlı ve mükemmel bir ürün, emini gücü harika şimdiye kadar diğer süpürgelerle tozları sadece halının altına atıyormuşuz. Silme özelliğide çok güzel dyson V15 ile bu ürünün arasında çok gidip geldik ama doğru tercihi yaptığımıza inanıyorum. Dyson’un yarı fiyatına üstelik silme özelliği bulunan harika bir ürün aldık. Philipsin tek eleştireceğim noktası ekranda bulunan şarj göstergesi hafif bulanık gibi duruyor bence bu süpürgeye sadece bu görsel yakışmamış, fakat işlevi etkileyen bir durum olmadığı İçin 10 üzerinden 9 veriyorum.

Dyson V15 Detect Absolute Şarjlı Dikey Süpürge

En İyi Dikey Süpürge Markaları için +10 Tavsiye
Dyson V15 Detect Absolute

Dyson V15 Detect Absolute, en iyi dikey süpürge ünvanını alabilcek birkaç süpürgeden biridir. Dyson markasının dünyanın en iyi süpürgelerini ürettiğini duymayan yoktur. Bu model de adından sıklıkla söz ettiriyor.

Teknik Özellikleri:

Kullanım Süresi60 dakika
Emiş TürüKuru
Kapasite0,77 L
Motor Gücü660 W
Ses Seviyesi76 dB
Şarj Süresi4,5 saat

Kullanıcı Yorumları:

M*** D***: 20 senedir kullandığım bir Dyson süpürge sahibi olarak fikir olması için bu cihazla 3-4 saatlik deneyimimi sizlere anlatmak istiyorum. Öncelikle ürün gerçekten çok güçlü. Halıda hareket ettirememe gibi bir durum yok, eğer halının dikim yönüne ters süpürürken ileri geri yapmaya çalışırsanız tüm süpürgeler hareket etmeyecekmiş hissi verir ki V15’in 240W gücüne karşın halıda alıştıktan sonra rahat bir kullanım imkanı verdiğini söylemem mümkün.

Ayrıca makineyle düz bir yolda yürür gibi sadece bir kere süpürmek istediğiniz alanın üzerinden geçmeniz yeterli. Süpürgeyle aranızda bir alışma süreci olacağı aşikar, ben yaklaşık bir saat kullandıktan sonra süpürgeye alıştım. Ürün ne hafif ne de çok ağır. Diğer modellerinden ağır olduğu bir gerçek olsa da manevra kabiliyetinizi etkilememekte. Kadınlar için tek elle ilk kullanımda ağır gelebilir, zamanla alışacaksınızdır.

S*** D***: Ürün çok güzel, fazla söze gerek yok. Benim için eksi tarafı biraz ağır olması, salonu bitirdikten sonra kolum ağrıyor, dinlenip devam ediyorum. Çekim gücü zaten çok iyi 1 gün önce temizlik yapılan evimi ertesi gün Dyson’la denedim inanamadım çıkan toza. Hiç temizlik yapılmamış gibiydi. Şarjı kullanım gücüne göre değişiyor ama 45 dk 1 saat arası rahatlıkla gidiyor. Lazer ışık olayı mükemmel. Dyson farkı başka söze gerek yok.

Xiaomi G9 Handled Şarjlı Dikey Süpürge

En İyi Dikey Süpürge Markaları için +10 Tavsiye
Xiaomi G9 Handled

Xiaomi G9 Handled, kablosuz tasarımı ve kolay temizlenebilir yapısı ile konfor sağlayan en iyi dikey süpürge fikirlerinden üçüncüsü diyebiliriz. Kullanıcı yorumları ile satın alanları çok memnun eden birkaç süpürge modelinden biri olan bu modeli de mercek altına almalısınız.

Teknik Özellikleri:

Kullanım Süresi60 dakika
Emiş TürüKuru
Kapasite0,6 L
Motor Gücü100 W
Ses Seviyesi72 dB
Şarj Süresi3,5 saat

Kullanıcı Yorumları:

A*** S***: Malzeme kalitesi oldukça yüksek. Tek el kullanıma uygun hafiflikte. Değişik yüzey uygulama aparatları işini iyi yapıyor. Özellikle tüylü fırça ucu toz almak için birebir. Boşaltmak ve filtresini temizlemek çok basit. Duvar askı aparatını kurdum gayet güzel oldu. İstisnasız herkese tavsiye ederim.

U*** I***: Öncelikle ürün çok iyi ve çalışır durumda geldi. Aynı zamanda Dyson animal+V8 kullanıcısı olarak ikisi arasında değerlendirme yaptığımda ürün daha sessiz ve hafif. Dyson’da tuşa uzun süre basınca eliniz ağrıyor ama bu üründe öyle birşey olmadı.

Karcher Vc6 Şarjlı Dikey Süpürge

En İyi Dikey Süpürge Markaları için +10 Tavsiye
Karcher Vc6

Karcher Vc6, markasını piyasada neredeyse hiç duymasak da kullanıcı memnuniyetini çok üst seviyeye çıkarmış bir dikey süpürge modeli olarak oldukça dikkat çekici. Ergonomil tasarımı ve toz haznesini tek tuşla boşaltma gibi inanılmaz kullanım kolaylıkları sağlayan bu modele hayran kalacaksınız.

Teknik Özellikleri:

Kullanım Süresi50 dakika
Emiş TürüKuru
Kapasite0,8 L
Motor GücüBelirtilmemiş
Ses Seviyesi72 dB
Şarj Süresi4 Saat

Kullanıcı Yorumları:

A*** K***: İyi ki almışız dediğim ürünlerden birincisi s7 robot süpürge ikincisi de bu oldu. Tahmin edeceğiniz gibi köşe ayrıntı temizliği için aldık. Bu ürünle bir teknoloji mağazasında tavsiye üzerine tanıştık normalde Philips Marka 8.000 serisini düşünüyorduk ama kullanımının rahat olmadığını ağırlık merkezinin iyi ayarlanmadığını farkettik. Şu aralar popüler olan diğer markaya da o kadar para vermek istemiyorduk. Araştırmalarımız sonucunda karcher hakkında çok az yorum vardı ama alan herkes çok memnundu. Biz de iyi ki almışız diyoruz. Tam bir fp ürünü.

D*** L***: Sonuna kadar parasını hakediyor Dyson ile bire bir aynı neredeyse halılarda kolay ilerliyor, her yöne dönüyor. Başlığı Philips’te denedim asla halıda gitmiyordu, iyi ki Karcher var hem uygun hem kaliteli.

Grundig VCP 5030 Şarjlı Dikey Süpürge

En İyi Dikey Süpürge Markaları için +10 Tavsiye
Grundig VCP 5030

Grundig VCP 5030, dikey süpürge modeli 4 saatlik şarj süresi ve neredeyse 1 saate yakın kullanım süresi ile oldukça yüksek performans sağlıyor. Tam bir fiyat/performans ürünü olan bu süpürgedeki toz haznesini temizlemek tam bir çocuk oyuncağı. Kullanıcılar tarafından yapılmış yorumları ve teknik özellikleri aşağıdan bulabilirsiniz.

Teknik Özellikleri:

Kullanım Süresi45 dakika
Emiş TürüIslak Kuru
Kapasite0,7 L
Motor Gücü350 W
Ses Seviyesi81 dB
Şarj Süresi4 Saat

Kullanıcı Yorumları:

Y*** P***: Ürün tam bir performan ürünü. Çekim gücü harika. Genel temizlik başlığındaki motorlu fırçası daha iyi bir yüzey temizligi sağlarken ışıkları ile yerdeki tozları daha rahat görmenizi sağlıyor. 3 kademeli gücü ve çalıştırırken güç düğmesini basılı tutmaniza gerek kalmadığından daha konforlu bir temizlik yapmaniza imkan tanıyor. Gelir gelmez denedik ve yeni temizlenmiş evden çıkan toza şok olduk. Grundig markasını bilen biliyor zaten. Arkasında ise Arçelik var.

Y*** D***: Süpürge artı ve eksi yönlerini söylemek gerekirse, artı yönleri: çekim gücü kuvvetli, 3 kademe olması güzel, toz haznesi geniş, kullanımı rahat,kanepelerin altına girmesi kolay, ıslak temizlik yapması. Eksi yönleri: Motorlu aparatı biraz dar, motorlu aparat ucunda tekerlek yok, basit bir silindir yapılmış o da kaliteyi etkiliyor, malzeme kalitesi orta,aparat sayısı az. Vcp 4830 a göre değerlendirirsek malzeme kalitesi 4830 a göre düşük, 4830 daka tok ve kaliteli duruyor elde. 4830 dan çekim gücü daha kuvvetli ama aparat sayısı az. Birde çıkarılabilir batarya yok, bir batarya sorununda servisle muhatap olmak gerekiyor. Orta kalite fakat çekimi kuvvetli bir süpürge.

jimmy H8 Pro Şarjlı Dikey Süpürge

En İyi Dikey Süpürge Markaları için +10 Tavsiye
jimmy H8 Pro

Jimmy H8 Pro, sadece1,49 kg ağırlığında olan en hafif şarjlı dikey süpürge diyebiliriz. Hafif olması sebebiyle çok rahat bir kullanım sunuyor. Neredeyse 70 dakikaya kadar çalışma süresi sunan bu süpürgeyi de çok beğeneceksiniz. Diğer modellere göre fiyatının uygun olması harika!

Teknik Özellikleri:

Kullanım Süresi70 dakika
Emiş TürüKuru
Kapasite0,5 L
Motor Gücü500W
Ses Seviyesi80 dB
Şarj Süresi5 Saat

Kullanıcı Yorumları:

Z*** K***: Ürünü yaklaşık iki aydır kullanıyorum çekim gücü mükemmel üç farklı modu ayrıca otomatik modu var yani süpürge zemine göre çekim gücünü kendi ayarlıyor. Duvara monte etmenize gerek olmadan ayakta durabilecek aparatı var. Bataryayı şarj için çıkarıp takılabiliyor. Plastik ve metal gövde kalitesi çok güzel. Monte edilmesi çok kolay. Şarj süresi otomatik modda yarım saat eco modda bir saat gidiyor. Kısacası diğer ürünlere çok daha fazla ödemenize gerek yok alın ve memnun kalın.

S*** T***: Genel olarak ihtiyacı karşılıyor süpürgenin çekim gücü iyi temizlik anlamında beklenetimizi karşıladı. Fakat şarjı söylendiği gibi 70 dakika gitmiyor. Eco modda dahi maxsimum 30 dakika civarında satın alırken bunu dikkate almanızı öneririm.

Black&Decker BHFEV182CP-QW Şarjlı Dikey Süpürge

En İyi Dikey Süpürge Markaları için +10 Tavsiye
Black&Decker BHFEV182CP-QW

Black&Decker BHFEV182CP-QW, dikey süpürge de özellikleri ile ön plana çıkan bir başka model. Bir saati aşkın kullanım süresi ile oldukça güçlü motor özellikleri kullanıcı yorumlarında ciddi bir memnuniyet oluşturmuş durumda. Teknik özellikleri ve yorumlara da aşağıdan göz atabilirsiniz.

Teknik Özellikleri:

Kullanım Süresi70 dakika
Emiş TürüKuru
Kapasite0,6 L
Motor Gücü500W
Ses Seviyesi77 dB
Şarj Süresi5 Saat

Kullanıcı Yorumları:

B*** V***: Çok güzel , geldiği günden beri elimden düşmüyor, iş yapmaktan sıkılan bir insandım ama bunun sayesinde sürekli bir temizlik modundayım, ben indirimdeyken anlamıştım, tam fiyat performans ürünü, evinde kedi köpeği olanlar rahatlıkla kullanabilirsiniz, köpeğim var ve eskisi gibi yorulmuyorum evi temizlerken…

T*** H***: Süpürge biraz ağır ama emiş gücü, ışık ve alt dönen kısmın tek tuşla kapatılabilmesi, kademeli güç ayarı gibi özelliklerini beğendim. Toz haznesinin kolay boşaltılabilmesi güzel, şarj işlemi biraz uzun sürüyor. Tavsiye ederim.

Fakir Franky Şarjlı Dikey Süpürge

En İyi Dikey Süpürge Markaları için +10 Tavsiye
Fakir Franky

Fakir Franky özellikle fiyatı ve sunduğu özellikleri ile dikkatleri üzerine çeken bir model diyebiliriz. Bütçesini çok fazla zorlamak istemeyenler için ideal performans özellikleri sunan bu şarjlı dikey süpürgeyi de değerlendirebilirsiniz.

Teknik Özellikleri:

Kullanım Süresi25 dakika
Emiş TürüKuru
Kapasite0,6 L
Motor Gücü140 W
Ses Seviyesi83 dB
Şarj Süresi3 saat

Kullanıcı Yorumları:

A*** D***: İyi ki almışım, çok iyi çekim gücü var, şarjı hızlı doluyor ve sesi normal süpürgelere göre az, tavsiye ederim.

E*** S***: Fiyatı bütçeme uygun olduğu için tercih ettim. Evimde neredeyse hergün kullanıyorum. Günlük temizlik için gayet yeterli, herkese öneririm.

Arzum AR4201-M Magiclean Neo Şarjlı Dikey Süpürge

En İyi Dikey Süpürge Markaları için +10 Tavsiye
Arzum AR4201-M Magiclean Neo

Arzum AR4201-M Magiclean Neo, ev aletlerinden sıklıkla alışık olduğumuz bir süpürge markası diyebiliriz. Fiyat ve özellikleri ile ideal bir dikey süpürge özelliklerini sunan bu modeli de değerlendirebilirsiniz.

Teknik Özellikleri:

Kullanım Süresi35 Dakika
Emiş TürüKuru
Kapasite0,8 L
Ses Seviyesi81 dB

Kullanıcı Yorumları:

Z*** Y***: Tam bir fiyat&performans ürünü, şarjı gayet yeterli. Çekim gücü başarılı, kol yormuyor ve temizliği kolay. Düşük puan veren kişilerin beklentileri yüksek anladığım kadarıyla ancak bu beklenti için 10.000₺verip Dyson almaları lazım. Eviniz çok büyük değilse günlük kullanıma çok uygun, öneririm.

R*** B***: F/P ürünü diye biliriz! Tabi ki yorumlar göreceli ve beklentilere göre değişiklik göstermektedir. Gündelik, hızlı, pratik olsun diye aldık ve ilk kullanım intibası doğru bir karar vermişiz.

Bosch BCS612KA2 Şarjlı Dikey Süpürge

En İyi Dikey Süpürge Markaları için +10 Tavsiye
Bosch BCS612KA2

Bosch BCS612KA2, beyaz eşya ve ev aletlerinde kendini ispat etmiş en iyi markalardan biri diyebiliriz. Fiyatı ve sunduğu özellikleri bir araya getirdiğimizde orta ölçekte bir dikey süpürge olması bakımından tercih edilebilir bir model olduğunu belirtebiliriz. Dilerseniz aşağıdan teknik özellikler ile kullanıcı yorumlarına göz atabilirsiniz.

Teknik Özellikleri:

Kullanım Süresi30 dakika
Emiş TürüKuru
Kapasite0,3 L
Motor Gücü100 W
Ses Seviyesi85 dB
Şarj Süresi4 saat

Kullanıcı Yorumları:

Y*** F***: Cihaz son derece kaliteli. 2 ayrı modu var normal mod ve turbo mod. normal modda çekim gücü gayet yeterli ve ses seviyesi çok az. hem halıda hem de sert zeminde denedim gayet güzel çekti. toz haznesi ufak biraz ama şunu göz önünde tutmak lazım bu cihazlar büyüdükçe ağırlığı artar ve kolu yorar. maksadı zaten pratik temizlik. Paketleme çok güzeldi hiç zarar grmeden gelmiş , aynı gün kargo yapan firmaya da çok teşekkür ederim.

Ürünün tüm parçaları mevcuttu. içinden 2 adet pil çıkıyor 30’a dak,kadan 60 dakina Normal mod ile temizlik yapabilirsiniz. Turbo modda çekim çok yüksek ama gerek de yok zaten şarjını da çabuk bitiriyor. Bizzat ben kullanarak temizlik yaptım başlığın manevra kabiliyeti çok yüksek ince bir bilek hareketiyle sağa sola dönüyor yorulmuyorsunuz. İlk izlenimlerim bu şekilde almanızı tavsiye ederim.

R*** T***: Süpürgesi 20 gündür kullanıyorum. Almadan önce çok araştırdım ve el süpürgeleri aşırı pahalı. Bu ürün tam bir fiyat performans ürünü. Her gün çalıştırıyorum ve evimdeki toz azaldı. Çekişi bence gayet iyi ve ikinci bir pili olması çok avantajlı. Kullanmadığım zaman ikisinide şarj ediyorum. 95 metre kare evimi bir tane pille gayet temizleyebiliyorum. İkinci pille temizlik bittikten sonra turbo modda sadece halıları süpürüyorum.

Turbo modun normal bir elektrik süpürgesinden hiçbir eksiği yok. Araştırırken önüme çıkan en büyük sorunlardan biri tüm el süpürgeleri in pillerinin çabuk bozulabiliceği yönündeydi. Bu ürünün tüm yedek parçaları internette mevcut. Bu dikkat edilmesi gereken bir unsur bence. Çoğu el süpürgesinin yedek parçaları satılmıyor. Ben el süpürgesi alıcam bidaha hiç elektrikli Süpürge çalıştırmicam diyosanız bence ona uygun değil. Çünkü heryere girmeyebilir. Özellikle bazalı koltukların altına. Onun dışında temizlik düzeni oluşturmak, hergün evini süpürmek, dolap içlerini üstlerini süpürmek isteyen kişilerin seviceği bir ürün bence. Ayrıca gayet hafif kol ağrıtmıyor.

Sizlere pazaryerleri başta olmak üzere piyasada yer alan ve en çok satan, en iyi dikey süpürge tavsiyesi listesini sunduk. elbette ki bütçe ve ihtiyaçlara göre dikey süpürge tercihleri değişmektedir. Umarız sizler için hazırladığımız bu listedeki süpürgelerden yola çıkarak en ideal süpürge tercihinde bulunur, eviniz için rahat bir dikey süpürgeye kavuşursunuz. Aşağıdaki inceleme videosuna da göz atabilirsiniz.

YouTube video

Yorum yapın