En İyi Çamaşır Kurutma Makinesi Tavsiyesi 2023

Çamaşır kurutma makinesi özellikle çalışan hanımların kurtarıcısı olacak harika bir alet! Hayatınızı kolaylaştıracak en iyi çamaşır kurutma makinesi tavsiyesi için aşağıdaki listeye mutlaka göz atın. Çamaşırları belli zamanlarda yıkamak, sonra asmak daha sonra da toplamak ciddi bir zaman kaybı oluşturabiliyor. Bu olumsuz durumdan kurtulmak isteyenler için bütçe dostu ihtiyacınıza uygun en iyi kurutma makinesi ve yorumları ile karşınızdayız.

YouTube video

En iyi çamaşır kurutma makinesi markalarına göz atıldığında Hoover, Samsung, Bosch, Vestel ve Electrolux gibi firmaların ön plana çıktığı görülüyor. Peki, “En iyi çamaşır kurutma makinesi hangisi?” sorusu ön plana çıkıyor. İşte sizlere önerdiğimiz kurutma makinesi tavsiyeleri…

Hoover Çamaşır Kurutma Makinesi Tavsiyesi

En İyi Çamaşır Kurutma Makinesi Tavsiyesi 2023
Hoover kurutmalı çamaşır makinesi

Hoover çamaşır kurutma makinesi piyasada ismi çok fazla duyulmayan bir marka olmasına rağmen alışveriş sitelerinde en fazla tercih edilen tam bir fiyat/performans ürünü diyebiliriz. Markaya ait bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Hoover çamaşır kurutma makinesi özellikleri

 • Model: HDQ 4119AMBS/1-S
 • Yıkama Kapasitesi: 11 kg
 • Kurutma Kapasitesi: 9 kg
 • Devir: 1400
 • Yıkama Enerji Sınıfı: A
 • Kurutma Enerji Sınıfı: F
 • Ses: 80 desibel.
 • 9 farklı bakım program modu.
 • Wifi + Bluetooth ile uygulamadan kontrol etme.
 • 10 yıl motor garantisi.

Hoover çamaşır kurutma makinesi kullanıcı yorumu

Ş*** E***: İlk olarak ürünü incelerken Fiyat/Performans bir makine olduğunu unutmamak gerekiyor. Böyle bi makinenin Samsung markasındaki muadili için yaklaşık 10.000 Türk Lirası daha fazla ödemeniz gerekiyor. Bu sebepten makinenin dışarısında kullanılan Sac/plastik malzemelerin kalitesi orta diyebilirim. Ancak makinenin yıkaması , kurutması, uzaktan kontrolü çok iyi çalışıyor. Modemim alt katta olmasına rağmen Wifi çekmeme problemi yaşamadım.

T*** C***: On uygulaması ile 60 adet yıkama , 25 adet kurutma ve 37 adet yıkamalı kurutmalı program önünüze seriliyor. Cihazın üzerinden yalnızca temel programlara erişebiliyorsunuz. En kısa yıkama programı 14DK.En kısa kurutma programı ise 30DK. Ancak kurutmalı çamaşır makinelerinde kurutma , yoğuşturma teknolojisi ile sağlandığı için gündelik kıyafetlerinizi büyük oranda kurutabilmek için en az 2 buçuk saatlik bir programa sokmanız gerekiyor.

İ*** R***: Makine sessiz bir makine diyemem ancak sesli bir makine de diyemem. Ses konusunda ortalama bir makine olduğunu söylemek doğru olur. Yıkama esnasında çamaşır ve su sesleri ön planda.1000 devirde sıkma işlemi sırasında biraz gürültü ve sarsıntı ortaya çıkıyor ancak yürüme, yer değiştirme gibi bir problemle karşılaşmadım.

Ö*** N***: Son olarak makinenin arkasına güvenilir bir markanın manyetik kireç önleyici aparatını takmanızı kesinlikle tavsiye ederim. Bir önceki makinemi manyetik kireç önleyici ile 10 Sene kullandım 1 kere bile servis yüzü görmedi, kapasitesi yetersiz gelmeye başladığı için bu makineyi satın aldım. Candy Hoover Group orijinal ekipmanı olan Care + Protect markalı manyetik kireç önleyicisini satın alarak bu makineme de kendim taktım. Alacak olan arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun.

Hoover çamaşır kurutma makinesi editör yorumu

Hem çamaşır makinesi hem de kurutma makinesine sahip olmak isteyenler için bulunmaz bir ürün diyebiliriz. Piyasada isminden sıklıkla söz ettiren markalara göre fiyatı ile dikkat çeken bir ürün. 10 yıl motor garantisi ve 3 yıl resmi garantiye ek olarak +4 yıl ekstra garanti sunması firmanın kendine ve malına güven duyduğunun bir göstergesi diye düşünüyoruz. Kullanıcı yorumları incelendiğinde de hem kullanım hem de memnuniyet açısından oldukça güzel bir ürün olduğunu gösteriyor. En iyi çamaşır kurutma makinesi olma yolunda hızla ilerleyen bir marka ve model olduğunu düşünüyoruz.

Buradan ulaşabilirsiniz. 

En iyi robot süpürge tavsiyeleri için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Samsung Çamaşır Kurutma Makinesi Tavsiyesi

En İyi Çamaşır Kurutma Makinesi Tavsiyesi 2023
Samsung kurutmalı çamaşır makinesi

Samsung çamaşır kurutma makinesi hemen hemen herkes tarafından bilinen bir ürün ve marka. Hem çamaşır hem de kurutma makinesine sahip olmak isteyenler için önerdiğimiz markalardan biridir. Satın almadan önce göz atmanız gereken önemli özelliklere aşağıdan göz atabilirsiniz.

Samsung çamaşır kurutma makinesi özellikleri

 • Model: WD90TA046BE1AH
 • Yıkama Kapasitesi: 9 kg
 • Kurutma Kapasitesi: 6 kg
 • Devir: 1400
 • Yıkama Enerji Sınıfı: B
 • Kurutma Enerji Sınıfı: E
 • Ses: 72 desibel.
 • Eco Bubble™ teknolojisi ile düşük sıcaklıklarda bile verimli temizlik.
 • Air Wash teknolojisi giysilerinizdeki kokuların giderilmesini sağlayarak her zaman hoş ve taze kokmalarını sağlar.
 • Kazan temizliği ile kokulara neden olan kalıntıları * %99,9 oranında yok eder.
 • 10 yıl motor garantisi.

Samsung çamaşır kurutma makinesi kullanıcı yorumu

K*** P***: Kurutma ve çamaşır makinesini tek cihazda alma konusunda çok ikilemde kalmıştım ama iyi ki almışım hem programları çok yeterli ve isteğe gore ayarlanabiliyor. Hem de yıkama artı 1-1,5 saat kurutmayla kupkuru şekilde çamaşırlar çıkıyor. Sabah çıkarken ayarlayıp akşam dönülünce yıkama kurutma bitmiş şekilde çamaşırları alabiliyorsunuz. Tek önemli şey çok doldurmamak. Ses konusunda sesli değil ama hiç gibi sessiz de değil rahatsız etmiyor. İlk birkaç kullanımda biraz plastik kokusu oluştu ama azalıyor kullandıkça. Umarım sonraki dönemlerde de memnuniyetim sürer.

Samsung çamaşır kurutma makinesi editör yorumu

Bir önceki Hoover markasına göre marka bilinirliğinden dolayı fiyatı biraz daha yüksek olsa da sunduğu özellikleri ile kullanıcılarını memnun etmeyi başarmış bir ürün diyebiliriz. 9 kg yıkama kapasitesi ile çift kişilik pamuklu yorganı yıkayabiliyorsunuz, bunun yanında da günlük kullanım için kurutma kapasitesi de gayet yeterli olduğunu söyleyebiliriz.

Buradan ulaşabilirsiniz. 

Bosch Çamaşır Kurutma Makinesi Tavsiyesi

En İyi Çamaşır Kurutma Makinesi Tavsiyesi 2023
Bosch kurutmalı çamaşır makinesi

Bosch çamaşır kurutma makinesi belki de piyasanın en büyük oyuncusu durumunda olmasına rağmen fiyatı ile müşterilerini üzüyor diyebiliriz. Emsal kurutma makinelerine göre fiyatı neredeyse 2 katı olan bu markanın en büyük avantajı yaygın servis ağı ve Bosch marka kalitesidir. Dilerseniz sizlere tavsiye ettiğimiz modelin detaylarına geçelim:

Bosch çamaşır kurutma makinesi özellikleri

 • Model: WDU28561TR
 • Yıkama Kapasitesi: 10 kg
 • Kurutma Kapasitesi: 6 kg
 • Devir: 1400
 • Yıkama Enerji Sınıfı: C
 • Kurutma Enerji Sınıfı: E
 • Ses: 70 desibel.
 • 10 yıl motor garantisi.

Bosch çamaşır kurutma makinesi kullanıcı yorumu

C*** V***: Ürünü bu hafta içinde aldım, daha uygun fiyatlı bir ürün bakıyordum özellikleri cazip gelince tercihimi wdu28561’de kullandım, çok memnun kaldım, öncelikle kendinize uygun program oluşturma şansınız var diyelim kısa sürede hem yıkayıp kurutacaksınız bunun için 15 dakikada yıkama ve 60 dakikada hem yıkayıp hem kurutma şansınız var bunun dışında bir saat oluşturmak istiyorsanız da my time seçeneği var.

B*** N***: Kendinize uygun bir saat ayarlama şansınız var, ürünleri kurutmak için ütülemeye uygun kururtma, normal kurutma ve dolap içinde kaldırmalık kurutma seçenekleri var, normal kururtmada dahi çamaşırlar kupkuru ve kırılmamış şekilde çıkıyor, sıcak sıcak çıktığında katlayıp dolaba yerleştirdiğinizde ütü yapmış gibi pürüzsüz oluyor, açıkçası çok sevdim iyi ki tercihimi bu üründen yana kullanmışım, şiddetle tavsiye ederim, ayrıca bu dönem bayi indirimleri var, ödeme koşullarına göre burda yazan fiyatın 3-4 bin altına alma imkanı sunuluyor.

Bosch çamaşır kurutma makinesi editör yorumu

En büyük dezavantajının fiyatı olduğunu belirtebiliriz ancak Bosch’un kullanıcılarını memnun eden yıkama performansının yanına bir de kurutmadaki performansı eklenince verilen paraya değdiğini görebiliyorsunuz. Bununla birlikte diğer markalardaki bazı fonksiyonların (örneğin telefonla kontrol etme gibi) Bosch kurutmalı çamaşır makinesinde olmaması gerçekten üzücü. Parası çok olan için memnun edecek bir ürün, f/p ürünü olmadığı kesin!

Buradan ulaşabilirsiniz. 

Vestel Çamaşır Kurutma Makinesi Tavsiyesi

En İyi Çamaşır Kurutma Makinesi Tavsiyesi 2023
Vestel kurutmalı çamaşır makinesi

Vestel kurutmalı çamaşır makinesi rakiplerine göre hem fiyat hem de yerli özellikleriyle hayli dikkat çekmeyi başarıyor. Kullanıcı yorumlarından da öğrenilebileceği gibi en iyi çamaşır kurutma makinesi olma yolunda hızla ilerleyen Vestel, satın alanları hayli memnun etmiş görünüyor.

Vestel çamaşır kurutma makinesi özellikleri

 • Model: KCMI 98142
 • Yıkama Kapasitesi: 9 kg
 • Kurutma Kapasitesi: 6 kg
 • Devir: 1400
 • Yıkama Enerji Sınıfı: B
 • Kurutma Enerji Sınıfı: E
 • Ses: 75 desibel.
 • 10 yıl motor garantisi.

Vestel çamaşır kurutma makinesi kullanıcı yorumu

I*** O***: Yer sorunum olduğu için tercih etmiştim korkarak aldım kurutmaz diye çok yorum okumuştum ama sanırım bu yorumları yazanlar yıkama ve kurutma kilo farkını anlamamış yıkamadan daha az kurutma ağırlığına sahip oluyor bunu dikkate alırsanız mükemmel bir ürün diyebilirim. Dolap kuruluğunda sıcakken çamaşırları çıkarıp askıya takarsanız ütü derdiniz bile olmuyor tişört ve pantolonlarda…

Vestel çamaşır kurutma makinesi editör yorumu

Vestel’in kurutmalı çamaşır makinesi ihtiyacınızı giderecek temel özelliklerle donatılmış. Bunun yanında yerli ve milli marka oluşu ile birlikte ilerleyen süreçte garanti bitişi ile yedek parça maliyetlerinin diğer ithal markalara göre avantajlı olması tercih sebebi olabilir. Ayrıca kullanıcıların alışveriş sitelerindeki çamaşır kurutma makinesi yorumlarına göz gezdirildiğinde de Vestel marka kurutma makinelerinden genellikle memnun olunduğu sonucu çıkmaktadır.

Buradan ulaşabilirsiniz. 

Electrolux Çamaşır Kurutma Makinesi Tavsiyesi

En İyi Çamaşır Kurutma Makinesi Tavsiyesi 2023
Electrolux kurutmalı çamaşır makinesi

Vestel çamaşır kurutma makinesi özellikleri

 • Model: EW7WO349ST
 • Yıkama Kapasitesi: 9 kg
 • Kurutma Kapasitesi: 5 kg
 • Devir: 1400
 • Yıkama Enerji Sınıfı: A
 • Kurutma Enerji Sınıfı: E
 • Ses: 76 desibel.
 • 10 yıl motor garantisi.
 • DualCare System Teknolojisi ile gardırobunuzdaki her tür giysiyi güvenle yıkayıp kurutun.
 • Buhar + Parfüm havalandırma programı.
 • Yıkamak yerine buharla tazeleyin, 40 litre sudan tasarruf edin.

Electrolux çamaşır kurutma makinesi kullanıcı yorumu

Y*** F***: Yıkama ve tam kurutma 4 saat sürüyor, elektrik faturasına pek etki etmiyor, 1 saatlik yıkama ve kurutma programı da var ama nemli çıkarıyor. Ayrı ayrı yıkama ve kurutma programı kullanılabiliyor. Oldukça kullanışlı ve kurtarıcı bir ürün.

Electrolux çamaşır kurutma makinesi editör yorumu

Electrolux kurutmalı çamaşır makinesinin belki de en önemli özelliği buharlı yıkama özelliğidir. 15 dakikada kıyafetleriniz 40 litre su tasarruf sağlayarak buharla tazeleniyor. Diğer kurutmalı çamaşır makinelerinde olmayan bu özellik günlük hayatta az kirlenmiş bir kıyafeti yenilemenin en güzel ve pratik yolu. Diğer markalara göre pek fazla satışı olmasa da bu markanın bu ürünü de en iyi çamaşır kurutma makinesi tavsiyelerimiz arasında kendine yer buldu. Yine fiyat/performans ürünleri arasında sayabileceğimiz marka ve modellerden biri olması bakımından önemli diye düşünüyoruz.

Buradan ulaşabilirsiniz. 

Hangi çamaşır kurutma makinesi daha iyi?

Piyasada en çok kullanılan çamaşır kurutma makine markaları; Hoover, Bosch, Vestel, Electrolux ve Samsung markalarıdır. Her bir marka diğerine göre farklı özelliklerle ön plana çıkmaktadır. Kullanıcının ihtiyaçları markanın ön plana çıkmasına vesile olmaktadır. Bizim araştırmalarımız piyasada fiyat performans anlamında Hoover marka, sağlamlık anlamında da Bosch marka ön plandadır.

Yoğuşturmalı kurutma makinesi ne demek?

Son zamanlarda duymaya alıştığımız yoğuşturmalı kurutma makinesi, nem ile yüklü havayı yoğuşturmak için su yerine dış ortamda yer alan havanın kullanılmasıdır. Soğuk ve kuru havayla temas eden nem yoğunlaşması sağlanır.

Yorum yapın