Amerikan Mutfak Modelleri için+11 Orijinal Fikir!


Yeni ev dekorasyonu için ya da evini yenileyecekler için evin en önemli bölümlerinden biri mutfaktır. Amerikan mutfak modelleri hayatı kolaylaştıran pratik uygulamaları içermesi bakımından sık tercih edilen modeller arasındadır. Özellikle bayanların yemek hazırlama konusunda vakitlerinin çoğunun mutfakta geçmesi mutfak tasarımının önemini bir kat daha artırmaktadır.


Amerikan mutfak dekorasyonu için birçok farklı ayrıntının bütünlük içerisinde düşünülerek tasarlanması elde edeceğiniz sonucu da etkileyecektir. Amerikan mutfaklar, halkımız arasında açık mutfak modelleri olarak da bilinmektedir.


Bu yazımızda Amerikan mutfak ve oturma odası ahengini sağlayacak Amerikan mutfak tasarımları ile ilgili bilgiler bulacaksınız. Ayrıca Amerikan mutfak dolabı modelleri, Amerikan mutfak masası ve Amerikan mutfak tezgahı gibi bir mutfağın tasarımı için oldukça önemli ayrıntılar üzerinde de durmaya çalışacağız.

Yeni Tasarım Amerikan Mutfaklar

Amerikan Mutfak Modelleri için+11 Orijinal Fikir!
Yeni Amerikan mutfaklar

Amerikan tipi mutfak modelleri için seçim yapmadan önce bilmeniz gereken genel dekorasyon kuralı ebatlara göre tercihte bulunmaktır. Çok beğendiğiniz bir amerikan mutfak, sizin mutfağınızın ebatları ile uyuşmazsa istediğiniz dekoratif güzelliği bulamayacaksınız. Bu sebeple sadece örneklere bakarak karar vermek doğru değildir.


Amerikan mutfak tasarımları için sadece mutfak boyutları değil mutfağın salon ile bütünleşmesi sebebiyle salonunuzun konumu ve boyutları da önem taşımaktadır. Düşündüğünüz Amerikan mutfak tasarımı salonun konumu ile uyumlu olacak şekilde oluşturulmalıdır.

Amerikan Mutfak Dekorasyonu ile Gelen Yenilikler

Amerikan Mutfak Modelleri için+11 Orijinal Fikir!
Amerikan mutfak

Amerikan mutfaklar arasından size uygun olanını seçmeniz aynı zamanda tarzınızdaki yenilik ve değişimleri de içermelidir. Bu sebeple Amerikan mutfak dekorasyon düşüncesindeki yenilikleri takip etmenizde fayda var.


Bu yeniliklerden biri artık geniş evler için de Amerikan mutfak tasarımları gerçekleştirilebiliyor olmasıdır. 2+1 ya da 1+1 evler için daha fazla kullanılan Amerikan mutfaklarda temel hedef yerden kazanma düşüncesi ve verimli bir kullanım alanı oluşturmaktır.

Amerikan Mutfak Modelleri için+11 Orijinal Fikir!
Amerikan mutfak

Verimlilik ve tarz bir araya gelince geniş evler için de Amerikan mutfak uygulaması tercih edilmeye başlandı. Siz de misafirlerinizle kesintisiz bir sohbet gerçekleştirmek istiyorsanız mutfak ve salon birlikteliğinin pratikliğe yansıtıldığı Amerikan mutfaklar arasından size uygun olanını seçmelisiniz.


Amerikan Mutfak Masası ile Son Moda Tasarımlar

Amerikan Mutfak Modelleri için+11 Orijinal Fikir!
Amerikan mutfak masası

Bir mutfağı verimli kullanım alanına çeviren önemli unsurlardan biri de masadır. Amerikan mutfak masaları pratik kullanım açısından oldukça farklı ve şık tasarımları içermektedir. Amerikan mutfak masası mutfağa yakın ancak salondan bağımsız olmayan bir üniteyi ifade etmektedir. Mutfak masasının bu özelliği ile geçiş ünitesi olarak da kabul edilebileceğini söyleyebiliriz.

Amerikan mutfak masası modellerini seçerken mutfağınızın ebatlarını da göz önünde bulundurmanız, küçük boyutlu mutfaklarda açılıp kapanan çeşitlerden birini tercih etmeniz, mutfağınızda oldukça verimli bir kullanım alanı oluşturmanızı sağlayacaktır.


Dar alanlar için Küçük Amerikan Mutfak

Amerikan Mutfak Modelleri için+11 Orijinal Fikir!
Küçük Amerikan mutfak

Ülkemizde Amerikan mutfaklar daha çok dar ve az sayıdaki odaya sahip evler için kullanılmaktadır. Bu sebeple Amerikan mutfak modelleri özellikle 1+1 ve 2+1 evler için çok daha kullanışlı tasarıma sahiptir.

Tercih edeceğiniz Amerikan mutfak modeli için dolap ve raf sayısının fazla olmasına dikkat etmelisiniz. Amerikan mutfaklar daima düzenli ve toplu olmalıdır. Çünkü onlar, aynı zamanda salonun da birer parçasıdır. Bu düzeni sağlamak her zaman mümkün olmayabiliyor. Bu sebeple acil durumlar için boş alanların olması düzen oluşturmada oldukça fazla işinize yarayacaktır.

Amerikan Mutfak Modelleri için+11 Orijinal Fikir!
Amerikan mutfak modeli

Beklenmeyen bir misafir geldiğinde mutfağınızın dağınıklığını gidermek ve ortada kalan mutfak gereçlerini yerine koymak için zamanınız yoksa Amerikan mutfak dolapları arasındaki boş kısımları bu dönemlerde kullanabilirsiniz.

Asma Tavan Modelleri ile Fark Yaratan Tasarımlar

Amerikan Mutfak Modelleri için+11 Orijinal Fikir!
Amerikan mutfak asma tavan modelleri

Asma tavan uygulamasının temel amacı dekoratif güzellik olsa da birçok faydası ile çok amaçlı bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Amerikan mutfak asma tavan modelleri tasarımında mutlaka salonda kullandığınız asma tavan modelini dikkate alarak karar vermelisiniz. Salon ile uyumlu bir asma tavan, bütünlük oluşturmada oldukça etkili bir sonuç almanızı sağlayacaktır.

Asma tavan uygulaması, aydınlatma ve havalandırma tertibatlarının gizlenmesi ve düzenlenmesi için de alanlar oluşturmaktadır. Amerikan mutfak asma tavanları için aydınlatmanın da önemli bir başlık olduğunu belirtmeliyiz. Mutfak içinde kullanılan spot ya da sarkı Amerikan mutfak avizeleri mekanın gerçek tasarım güzelliğini ortaya çıkarmada oldukça önemlidir.

Amerikan Mutfaklar için Tasarlanmış Avize Modelleri

Amerikan Mutfak Modelleri için+11 Orijinal Fikir!
Amerikan mutfak avize önerileri

Amerikan mutfak için avize modelleri sayesinde mutfağınızı çok daha farklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Avizeler, dekorasyon uygulamalarında dekoratif niteliği ortaya çıkaran aydınlatmayı sağlamaları sebebiyle oldukça önem arz eder.

Bu sebeple seçeceğiniz avize modeli aydınlatma için yeterli ışık verecek özelliklere sahip olmalıdır. Amerikan mutfak için avize modelleri arasından yapacağınız doğru tercihler sayesinde Amerikan mutfak modelleri uygulamasının şıklığını ortaya çıkaracağınızı unutmayın.

Açık Mutfak Modelleri ile Yenilenen Mutfaklar

Amerikan Mutfak Modelleri için+11 Orijinal Fikir!
Açık mutfak modelleri

Açık mutfak modelleri olarak görülen Amerikan mutfaklar için seçeceğiniz ankastre beyaz eşyaların mutlaka niteliklerini belirleyerek tercihte bulunmalısınız. Mutfağınızın yenilenerek şık bir görünüme kavuşmasının yanında beyaz eşyalar ile ortaya konan sessiz ve etkili çalışma şartları salondakilerin mutfaktaki işlemlerden rahatsız olmamasını sağlayacaktır. Aksi halde mutfaktaki buzdolabı gürültüsü ya da bulaşık makinesi sesi oldukça rahatsız edici olabilir.

Açık Mutfaklı Evler ile Mutlu Hanımlar

Amerikan Mutfak Modelleri için+11 Orijinal Fikir!
Açık mutfaklı evler

Bayanların Amerikan mutfak modelleri tercihi ile misafir ağırlamadaki rahatlığı oldukça üst seviyeye çıkmaktadır.  Misafirlerle hem muhabbet edip hem de ikramlarınızı hazırlamanız sizin için oldukça konforlu bir ortamın oluşmasını sağlayacaktır. Bunun için açık mutfak modelleri arasından sizin için uygun modeli belirlemede salon ve mutfak arası mesafeyi de göz önünde bulundurmanız gerekecektir.

Amerikan Mutfak Salon Modelleri

Amerikan Mutfak Modelleri için+11 Orijinal Fikir!
Amerikan mutfak salon modelleri

Amerikan mutfak modelleri ile salonunuz arasındaki geçişkenliğin oldukça kolay sağlanması ve tasarımları arasında çok uç farkların olmaması gerekir. Amerikan mutfak tasarımı ile oluşturulmuş mutfağınız varsa salonunuzu da mutlaka modern çizgiler ile dekore etmelisiniz.

Klasik çizgilerin hakim olduğu, oturma gruplarının enli ve geniş klasik koltuklarla oluşturulduğu salon dizaynlarında toplam ev dekorasyonu başarısı yakalamanız mümkün olmayacaktır. Bu sebeple Amerikan mutfak salon modelleri birlikte düşünülerek tasarlanmalıdır.

Amerikan Mutfak için Avize Fikirleri

Amerikan Mutfak Modelleri için+11 Orijinal Fikir!
Mutfak avize modelleri

Amerikan mutfak için avize modelleri düşünüyorsanız genel ve lokal aydınlatmanın hangisi için kullanacağınızı da belirlemeniz gerekir. Lokal aydınlatma için kullanacağınız avize için mutfak masası üzerine konumlandırma yapmanız çok daha etkili bir dekoratif sonuç almanızı sağlayacaktır. Genel aydınlatma için kullanacağınız Amerikan mutfak avizesi, çok daha büyük ve alacağı ampul sayısı da fazla olmalıdır. Bu tercihleri yaparken mutfağınızın ebatlarını göz önünde tutmanızda fayda var.

Amerikan Mutfak Tezgah Fiyatları

Amerikan Mutfak Modelleri için+11 Orijinal Fikir!
Amerikan mutfak tezgahı

Amerikan mutfak tezgah modelleri seçiminizdeki önemli ünitelerden birini mutfak tezgahı oluşturmaktadır. Amerikan mutfak tezgahı tüm misafirlerinizin gözlemine açık olacağı için hem şık hem de kullanışlı olacak şekilde tasarlanmalıdır.

Mutfak tezgahının ebatlarının mutfak içindeki ölçülere uygun ayarlanması da kullanımını daha verimli hale getirecektir. Ayrıca mutfak tezgahı için düşündüğünüz ana malzemenin niteliği de sizin için parlaklığını ve ömrünü etkileyen önemli bir tercihtir.

Amerikan Mutfak Modelleri için+11 Orijinal Fikir!

Amerikan mutfak tezgah fiyatları tezgah nitelikleri ile değişkenlik göstermektedir. Kuvars, granit, çimstone, mermer, belenco gibi ana malzemelere sahip olması ile Amerikan mutfak tezgah fiyatları belirlenmektedir.

Amerikan mutfak modelleri için tercih edeceğiniz tezgah modelinin kaliteli bir işçilik ile oluşturulması sayesinde hem şık hem de verimli bir kullanıma kavuşabilirsiniz.

Son olarak Amerikan mutfak dekorasyonu ile birlikte kullanılabilecek silinebilir mutfak duvar kağıtları için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 1 | Puan Ortalaması: 5]
Abone ol
Bildir

6 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
6
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x