Yeni Mobilya Kokusu Nasıl Giderilir?

Yeni mobilya kokusu evinize hangi mobilya markasından alım yaparsanız yapın hissedilen kokudur. Üretim aşamasında kullanılan malzemelerden kaynaklı olarak ortaya çıkar. Peki, bu koku nasıl giderilir? Taze mobilya kokusu için yapabileceğiniz birkaç şey var. Uygulamanız halinde, en kısa süre içinde bu kokunun giderilmesi sağlanmış olur.

Yeni mobilya kokusu neden olur?

Yeni Mobilya Kokusu Nasıl Giderilir?
Yeni mobilya kokusu neden olur?

Öncelikle taze mobilya kokusu nasıl giderilir sorunuzun yanıtının dışında, kokunun neden kaynaklandığı konusunda bilgi veriyoruz. Yeni mobilya almanız halinde ya da mobilya satan firmalara girdiğinizde her zaman bir koku vardır. Bu koku, firmada sürekli olarak sergilenen mobilyaların değişmesi, yenilenmesinden kaynaklanır. Çünkü genel olarak kokunun ana sebebi, üretim aşamasında kullanılan malzemeler oluyor. Kullanılan ahşap malzeme de olsa, montaj aşamasında kullanılanlar ile koku yayılır. Seçilen kumaş türü ve diğer yan ürünler sebebi ile kokunun farklı olması da söz konusudur. Kokudan endişe duymamanız ve hemen hemen her mobilya için geçerli olduğunu söyleyebiliriz.

Taze mobilya kokusu zarar verir mi?

Yeni Mobilya Kokusu Nasıl Giderilir?
Taze mobilya kokusu zarar verir mi?

Peki, yeni mobilya kokusu zarar verir mi? Mobilya satın alındıktan sonra mevcut koku hissedildiğinde, zarar verir mi, koku nasıl bir koku gibi sorular sorulur. Bu durumda direkt olarak mobilya kokusunun giderilmesi için önerilerimizi dikkate almanız avantaj sağlayacaktır. Genel olarak kokunun herhangi bir şekilde zarar verecek bir boyutu yoktur. Elbette tiner ya da buna benzer bir kokunun olması durumunda zarar görmemek için önlem almanız önerilir. Ancak genel anlamda ortalama bir şekilde mobilya kokusu size zarar vermez.

Yeni mobilya kokusu nasıl geçer?

Yeni Mobilya Kokusu Nasıl Giderilir?
Yeni mobilya kokusu nasıl geçer?

Son olarak taze mobilya kokusu giderme nasıl olur? Kokunun kısa süre içinde giderilmesi için yapmanız gerekenler var. Uygulamanız halinde, çok daha kısa süre içinde mevcut olan bu kokudan kurtulmuş olacaksınız. Kokunun hemen giderilmesi mümkün. İşte önerilerimiz…

  • Mobilya kokusu: İlk olarak önerimiz, kokuyu bastırmak için koku kullanmanız. Eğer çok fazla rahatsız edici bir durum varsa, mobilyalarınıza koku sıkın. Oda parfümü bir parfüm ile kokunun büyük ölçüde azaltılması söz konusu olacaktır.
  • Odayı havalandırmak: Bir diğer önerimiz ise rahatsız edici bir koku varsa, yeni alınan mobilyanın kokusu nasıl giderilir sorusunun yanıtı kapsamında, direkt olarak bol bol havalandırma yaparak diyeceğiz. Mobilyanın olduğu odada sık sık am ve kapıları açık tutmak, kokunun daha kısa süre içinde gitmesini sağlayacaktır.
  • Odada tütsü yakmak: Odada dilerseniz tütsü yakarak da bu ağır kokunun bastırılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun dışında kokulu mum da çözüm olabilir. En kısa süre içinde çözümün sağlandığını göreceksiniz. Taze mobilya kokusu nasıl çıkar sorusunun yanıtına göre hareket etmeniz yeterlidir.
  • Ahşapları kokulu temizlik ürünleri ile silmek: Ahşaplarda olan kokunun giderilmesi için yapmanız gereken temizlik de olabilir. Temizleyerek çözüm sağlanabilir.

İlginizi Çekebilir: Mobilya çiziği nasıl giderilir, işte tüm detaylar bu içerikte!

YouTube video
Dolap kokusu nasıl giderilir?

Verilen önerilere göre hareket etmeniz halinde mobilya kokusu giderme işlemi tamamlanacaktır.

Yorum yapın