Şaşıracağınız 20 Enteresan Merdiven Tasarımı

1
364

Dubleks eviniz için sıra dışı bir merdiven tasarımı düşünüyorsanız işte bu yazım tam size göre.

Merdiven denildiğinde aklınızda basit bilinen şekliyle canlanıyorsa o fikri atın bir kenara, zira sizler için hazırladığım birbirinden farklı merdiven tasarımı fikirlerimi gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız.

Dubleks evinizin iç dekorasyonunu tamamlamadan önce mutlaka göz atmanız gereken bu birbirinden farklı merdiven tasarımlarıyla içinizdeki yaratıcılığı ortaya çıkarın. Eviniz için hangi merdiven dekorasyonunu beğendiğinizi bizlerle mutlaka paylaşın.

1.Depolama çözümlü merdiven dekoru

merdiven tasarımı
merdiven tasarımı

 

Muhafaza ettiğiniz ürünler genellikle görünür ve evin düzenli görünmesini engeller. İşte size merdivenle birlikte tasarlanabilen merdiven altı depolama çözümü. Çok kullanışlı bu kayan dolaplar ile kolaylıkla eşyalarınızı depolayabilir, elbise askısıyla eşyalarınızı asabilirsiniz. Benim klasik ama en çok beğendiğin merdiven tasarımı diyebilirim.

2. Şerit Tasarımlı Merdivenler

merdiven tasarımı
merdiven tasarımı

Dubleks evinizi olduğundan farklı göstermek istiyorsanız size alternatif olması bakımından şerit merdivenleri önerebilirim. Siyah beyaz tasarım ya da evinize uygun bir dekorasyon rengi ile oldukça keyifli sıra dışı bir merdiven tasarımına sahip olabilirsiniz.

3. Kaydıraklı Merdiven Tasarımı

merdiven tasarımı
merdiven tasarımı

Evinizde afacan çocuklarınız varsa ve onları mutlu etmek istiyorsanız kaydırak tasarımlı merdivenler tam size göre diyebilirim. Çocukların eğlenceli vakit geçirebilecekleri hatta zaman zaman sizin bile kullanabileceğiniz kaydıraklı merdivenler evinizi şenlendirecek cinsten.

4. Çizgili Merdiven Dekorasyonu

merdiven tasarımı
merdiven tasarımı

İşlenmiş kereste ile yapılmış bu çizgili merdiven dekorasyonu da evinizi ve sizi şaşırtacağa benziyor. Özellikle sanat okulları için düşünebilir diye düşünüyorum. Dikkat ederseniz hareketli bir görünüm kazandırmak için kereste çizgilerinden bazıları boyanmış.

5. Delikli Merdiven Dizaynı

merdiven tasarımı
merdiven tasarımı

Görmüş olduğunuz bu merdiven zarif ve zevk sahibi bir aile için tasarlandı. Çift apartmanlarını yenilemek istediler ve iç merdivenlerin apartmanın tarihi dokusuna zarar vermemesi için yaşadıkları alana bu şekilde farklı bir tasarım geliştirdiler.

Sizler için hazırlamış olduğum diğer 15 merdiven dekorasyonu için galeride bulunan görselleri mutlaka inceleyin!

Merdiven tasarım fikirleri

Bu yazımı okudunuz sizler için daha önce kaleme aldığım dünyanın en ilginç ev tasarımları yazıma da bir göz atmanızı öneriyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here