Paletten Kümes Yapımı Videolu Anlatım

Siz de pratik bir şekilde paletten kümes yapımı uygulamasını yapmak ister misiniz? Sizin için en basit anlatma yöntemi ile avantajlı bir kümes yapmanız sağlanıyor. Peki, nasıl olacak? Öncelikle yazımızda gerekli malzemeler konusunda bilgi veriyoruz. Ardından da direkt olarak kümes için uygulanacak olan aşamaları tek tek sunuyoruz. Siz de çok fazla zaman ayırmanıza gerek kalmadan, pratik bir yöntem ile kümesin yapımı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. İşte detaylar…

YouTube video

Paletten Kümes Yapımı için Gerekli Malzemeler:

Paletten Kümes Yapımı Videolu Anlatım

Hangi malzemeler gerekiyor? Köyde kümes yapımı için aslında çok fazla malzemeye ihtiyaç duyulmaz. Sizin ne kadar büyüklükte bir kümes olmasını istediğiniz önemli olacağından, palet sayısı buna göre değişebilir. Basit ve kolay şeklide kümesin yapılması için sunulan aşamaları tek tek tamamlamak yeterli olacaktır.

  • 5 – 6 adet palet
  • Delgeç
  • Çivi – Vida
  • Dış cephe paneli

İlginizi Çekebilir: Palet mobilya fikirleri için bağlantıya tıklayın!

Palet Tahtadan Kümes Yapımı:

Paletten Kümes Yapımı Videolu Anlatım

Kümesin yapılması için belirlenen malzemeleri temin ettikten sonra işleme başlayabilirsiniz. Köyde kümes yapımı son derece kolay olacak. Palet dışında diğer malzemeler, pek çok kişinin evinde bulunur. Bu sayede basit bir şekilde, palet temin edikten sonra kümes yapımı başlayabilir. Dilerseniz bir ev gibi görüntüsü olan çatılı şekilde kümes yapabilirsiniz. Tasarımdaki seçenekler tamamen size bırakılıyor.

1.Adım: Kümes alanını belirleyelim

Ne kadar bir alan içinde kümesin yapılacağı önemlidir. Alanın belirlenmesini sağlayın.

2.Adım: Kümesin yan cephelerini oluşturalım

İkinci adımınız kümesin yan cepheleri için paletleri kullanmak olacak. Yan kısımlardan herhangi bir şekilde açma kapama özelliği verilmeyeceğinden, sağlam bir şekilde paletlerin birbirine monte edilmesi sağlanmalıdır.

3.Adım: Kümesin tavan ve zemin kısmını kapatalım

Tavan için dilerseniz 2 palet yardımı ile çatı şeklide, dilerseniz de direkt olarak paleti düz şekilde yerleştirip, yan cepheler ile uyumlu hale getirerek kapatabilirsiniz. Önerilen iki palet ile çatı şeklinde hava alacak şeklide oluşturmak. Zemin için palet üstüne bir kontrplak yerleştirebilirsiniz.

4.Adım: Kümesin giriş çıkış kapısını ayarlayalım

Bunun için özel olarak cephe paneli kullanabilirsiniz. Ayrıca açma kapama işleminin olması için vidaları iki paletin birleştiği noktadan takmalısınız. Bu sayede o alana yerleştirdiğiniz metal aparat sayesinde açma kapama işlemi kolayca olacaktır.

5.Adım: Son Kontroller

Açma kapama işlemleri, çatının kontrolü ile palet tahtadan kümes yapımı tamamlanmış olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Paletten katlanır duvar masası için tıklayın!

Kümes Yapımı Maliyeti

Paletten Kümes Yapımı Videolu Anlatım

Yapılan alan hem son derece güvenli hem de kanatlı hayvanların yaşaması için uygundur. Alanın alt zemininin de direkt olarak palet olması ile üstüne yerleştirilen bir malzeme ile kullanım daha konforlu hale getirilebilir. Fiyat konusunda malzemeleri incelemeniz halinde; palet, vida, çivi, kontrplak gibi malzemeler son derece ucuzdur. Elinizde olması durumunda çok daha avantajlı şekilde mal etmiş olacaksınız. Kümes yapım fiyatı yapılacak olan kümesin boyutuna göre değişebilir. Ucuz maliyetlidir. Seçim sizin.

Yorum yapın