Küvet Kenar Çıtası Uygulaması Nasıl Yapılır?

Küvet kenar çıtası uygulaması, evde sizin tarafınızdan yapılabilir. Uygulamayı yapmak için bilmeniz gerekenleri size detaylı bir şekilde sunuyoruz. Aşama aşama tamamlamanız durumunda, sorun yaşamadan uzun ömürlü bir kullanım ile tamamlamış olacaksınız. Kenar çıtası uygulamalarında dikkat etmeniz gerekenler verilmiştir. Duş kenar çıtası uygulaması yaparken, önerilerimizi dikkate alarak yapmanız halinde sorun yaşamayacaksınız. İşte sizin için aşama aşama uygulama…

YouTube video

Küvet kenar çıtası nedir?

Küvet Kenar Çıtası Uygulaması Nasıl Yapılır?

Öncelikle duş kenar çıtası nedir sorusunun yanıtlanması önemlidir. Bu sorunun yanıtının verilmesi ile uygulamaya geçiyoruz. Küvet, dış teknesi ya da tezgah, lavabo gibi alanlarda duvar ile suyun birleştiği bölüme konan parçadır şeklinde bir yanıt verebiliriz. Küvet kenar sızdırmazlık bandı için yani bu su geçişini engelleyen parça olarak tanımlamak söz konusu. Kenarlarda oluşan deformasyon ya da küflenmeler olması durumunda küvet çıtaları kullanılır. Silikon kullanımı çok daha uzun sürecek ve kötü bir uygulama olma ihtimali yüksek olduğundan, bu ürünün kullanılması çok daha avantajlıdır. Siz de bunu göz önünde bulundurup küvet ve diğer alanlar için pratik bir şeklide kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Kararan silikon nasıl sökülür öğrenmek isteyenlere…

Küvet kenarına ne çekilir?

Küvet Kenar Çıtası Uygulaması Nasıl Yapılır?

Küvet kenar çıtası, aslında direkt olarak küvet kenarına ne çekilir sorusunun yanıtıdır. Silikon çekmek ile uğraşmamak adına, daha temiz ve daha hızlı bir sonuç bulmak açısından öneriliyor. Kenar çıtası uygulaması hemen hemen herkes tarafından daha hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Bunun dışında silikondan daha uzun ömürlü olduğundan da akla gelen ilk öneri bu oluyor. Pratik olmasının yanı sıra diğer önerilere göre çok daha hızlı bir sonuç alacağınız kullanımdır diyebiliriz. Küvet kenar çıtası, pratik bir şekilde küvetin etrafına yapılabilir. Peki, nasıl? İşte sizin için nasıl yapılacağı konusunda da bilgi veriyoruz.

Küvet kenar çıtası nasıl takılır?

Küvet Kenar Çıtası Uygulaması Nasıl Yapılır?

Küvet kenar çıtası uygulaması nasıl olur? Kenar çıtasının temin edilmesinden sonra yapmanız gereken nedir? Aşama aşama size nasıl bir uygulama yapmanız gerektiği konusunda bilgi veriyoruz.

 • İlk olarak alanı temizleyin. Varsa silikonları çıkarın.
 • Kenar çıtalarının boyutunu ayarlayın.
 • Çıtanın köşelere göre ayarlanması önemlidir.
 • Kesmeden önce mutlaka boyutlandırmanın doğru olduğundan emin olun.
 • Ölçerek ilerleyin.
 • Çıtanın birleşimini 45 derecelik açı ile ayarlamaya özen göstermeniz isteniyor.
 • Kesmek için kıl testere ya da demir testere kullanabilirsiniz.

Verilen aşamaları tamamlamanız durumunda küvet kenar çıtası takılmış olacaktır. Eğer bu konuya dair yapamayacağınızı düşünüyorsanız, uzman desteği almanız da sunulan önerilerimiz arasında. Uygulamanın sorunsuz olması, uzun ömürlü kullanılması açısından önemli olan uygulama aşamasında da titiz hareket etmektir. Bunun sağlanması durumunda, sorun yaşamadan sizin için sunulan öneriyi değerlendirin.

İlginizi Çekebilir: Kurumuş pimapen bantları nasıl temizlenir merak edenler için…

Küvet kenar bandı nasıl yapıştırılır?

Küvet Kenar Çıtası Uygulaması Nasıl Yapılır?

Duşakabin küvet kenar çıtası, aslında sızdırmazlık için kullanılır. Bunun için de uygulama aşamasında buna neden olmayacak şeklide bir uygulama olması gerekiyor. Yani hiçbir şekilde sızdırma işleminin olmaması için duvar ile suyun temas edeceği alan arasında en iyi şeklide yapıştırmanız isteniyor.

 • Bölgenin kuru olduğuna emin olun.
 • Temizleme işlemini yapın.
 • Uygulanacak olan alan köşeli – kare ile sorun olmadan yapabilirsiniz.
 • Yuvarlak olan alanlar için küçük küçük kesikler oluşturmaya hazır olun.
 • Malzemeleri temin ettikten sonra kontrolleri yaparak işleme geçin.
 • Son olarak uygulama tamamlandıktan sonra kontörleri yapabilirsiniz.

Küvet kenar bandı uygulaması hakkında detaylı bilgi verilmiştir. Uygulama öncesinde siz de sunulan aşamaları takip ederek sorunsuz bir şekilde uygulama yapabilirsiniz. Profesyonel bir uygulama olacağından, sorun yaşamadan işlem tamamlanacaktır. Hem güvenli hem de hızlı bir uygulama olacağından, kullanım da rahat gelecektir. Uzun ömürlü bir kullanım sunması garanti edilir.

“Küvet Kenar Çıtası Uygulaması Nasıl Yapılır?” üzerine bir yorum

 1. Saçmalık. Kenar çıtası su yalıtımı yapmaz, altına silikon çekmek gereklidir. Sadece görseli kurtarır ki akrilik veya aluminyum çıta kullanmak gerekir yoksa piyasadaki plastikler sararma küflenme yapar.

  Yanıtla

Yorum yapın