perde siparişi


Modern Ofis Dekorasyonu için +4 Öneri

Kurumsal veya kurumsal olmayan işyeri sahipleri için ofisler tüm işlemlerin hep bir arada gerçekleştirildiği mekânlardır. Modern ofis dekorasyonu da bu anlamda büyük önem arz ederken, dikkat edilmesi gereken en mühim nokta ise yapılan iş ile ofis dekorasyonunun uyum içerisinde olması gerektiğidir. Mobilyaların seçimi, modern çizgiler, aksesuarların kullanımı, yerleşim ve aydınlatmaya kadar tüm ince detaylar ofis dekorasyon önerileri hem sizler hem de işiniz için oldukça önemli ayrıntılardır. Ofisin görünümü ve dekorasyonu yapılan anlaşmalarda sizlere ekstra olumlu etkiler ile geri dönüş yapabilecek faktörlerdendir.Dekorasyon her anlamda önem taşımaktadır. Dekorasyon evimizde olduğu kadar ofislerimizde de önem taşımaktadır. Evimizdeki başarılı dekorasyon evimizde daha kaliteli vakit geçirmemizi sağlar. Ofisteki dekorasyon ise daha etkili ve güzel bir çalışma ortamı sağlamaktadır. Bunun için ofiste belli başlı noktalara çok fazla dikkat edilmelidir.

Gün Işığı Alan Bir Ofis Seçin

Ofis dekorasyonunda gün ışığından yararlanın

Dekorasyon yapmak için güzel bir ofis seçmenizde ayrıca önem taşımaktadır. Bunun için ofis dekorasyon önerileri dikkate alındığında özellikle gün ışığı alan bir ofis seçimi yapmanız oldukça önemli olacaktır. Gün ışığı alan bir ofis sayesinde hem ofisinizdeki renkler daha canlı görünecektir.

MUTLAKA OKUYUN:  Çocuklara Eğlenceli Okuma Köşeleri için +30 Farklı Fikir

Hem aydınlatma sistemi daha uygun çözülecek, hem de daha iyi bir aydınlatma sistemi oluşturulacaktır. Gün ışığı alan ofis sayesinde yapay ışıktan kurtulmanız ile daha hoş bir görüntüye kavuşmuş olacaksınız.

Camlardan Yararlanın

Ofis dekorasyonunda camdan yararlanın

Modern ofis dekorasyonu yaparken özellikle camlardan yararlanmalısınız. Camlar sayesinde ofisiniz daha aydınlık görünecektir. Ayrıca bölmeleri duvar ile değil de cam ile yapmanız daha geniş bir ortam göstermiş olacaksınız. Ve cam bölmelerden bölümlerin görünmesi sayesinde büyük bir alan oluşturmuş olacaksınız.Ofis camlarınızı da küçük yapıda değil büyük yapıda seçmeniz hatta baştan yukarı bir cam döşemesi yapmış olmanız ofisinizin daha çok gün ışığı almanızı sağlayacaktır. Ayrıca daha çok dekoratif bir görüntü oluşturacak olup, sizin de manzarayı çok iyi görmenizi sağlayacaktır. Özellikle ofisinizin manzarası güzelse boydan camlar en ideal seçimlerdir.

Ofiste Kullanılan Renklerin Önemi

Ofis dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler için ofis renkleri

Ofiste kullanılan renklerin en büyük önemi daha güzel bir ortamın oluşturulmasından ziyade çalışma hevesini daha çok artıracak olan renklerin tercih edilmesidir. Ofiste kullanacağınız renkler farklı anlamlar taşımaktadır. Renklerin konsantre ve motive gücünü artırmış olmasından kaynaklı olarak renklerin gücünden faydalanabilirsiniz.

Mavinin en önemli etkisi sakinleştirici olmasıdır. Bunun için özellikle psikologlar ofislerinde maviyi tercih etmelidirler. Pembe ise sinirlilik, saldırganlık gibi duyguları yok eder. Bunun için psikologlar pembe ve maviyi bir arada kullanabilirler. Kırmızın ise enerji, güç veren etkisinin yanı sıra çalışma isteğini artıran bir etkisi de bulunmaktadır. Kırmızının bu etkisinden dolayı toplu çalışma alanlarında kullanılarak motive gücü artırılabilir. Sarı ise zihnin açık kalmasını sağlarken, uyuklamayı da engellemektedir. Bunun için sessiz olan ve dikkat isteyen işlerde sarı renk tercih edilebilir. Turuncu ise yaşama hissini artıran bir etkiye sahiptir. Bunun için de sarı tercih edilmesi gereken bir renktir. Hatta sarı, turuncu ve kırmızı bir arada kullanılabilir.

MUTLAKA OKUYUN:  Duşakabin Seçimi için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Modern Ofis Dekorasyonu ile Modern Kitleye Hitap Edin!

Ofis Dekorasyonu Modern Kitle

Öncelikli olarak sizin yaptığınız işin hangi kitleye hizmet ettiği, ofisinizin dekorasyonundan daha da mühim bir faktör olarak karşınıza çıkacaktır. Doğru kitleye hitap ederek ofisiniz içerisinde ağırladığınız ve görüşmelerinizi yaptığınız müşterilerinizi etkileyecek, anlaşmalarınızda başarı sağlama oranınızı da bir o kadar yükselteceksiniz. Bu durumu bir örnek vererek açıklamak gerekirse de çocuklara hitap eden bir hizmet sektöründe çalışıyorsanız ve ofisiniz de var ise dekorasyonda, çocuklar için hazırlanan objelere yer vermeli ve onların dikkatlerini kolaylıkla çekebilecek eşyaları kullanmanız gerekir.

Ofislerde Konfor En Önemli Nokta!

Modern ofis dekorasyonunda olmazsa olmaz konfor

Ofisinizdeki müşterilerinizin modern ofis dekorasyonu algısından önce rahatı ve konforu en önemli inceliklerdendir. Görüşmeler esnasında rahat olmayan bir oturma gurubu müşterileri oldukça rahatsız edecek, sıkılmalarını sağlayacak ve bir an önce ofisinizi terk etmek isteyeceklerdir. Ofisinize modern ofis dekorasyonu uygularken kesinlikle mobilyaların sadece görünümüne değil konforlu oluşuna ve rahatına özen göstermeli, dikkat etmelisiniz. L çalışma masaları için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.MUTLAKA OKUYUN:  Gri Renk Çocuk Odası Dekorasyonu için +8 Öneri

Ofis Dekorunda Doğru Aksesuarlar

Modern ofis dekorasyonunda aksesuar tercihleri

Doğru aksesuar kullanılması modern ofis dekorasyonu hususunda en önemli ayrıntıları da beraberinde getirmektedir. İşinizin ana kilit noktası olan aksesuarların kullanılması dekore ettiğiniz mekândan daha çok verim almanızı sağlayacaktır. Aksesuar tercih ederken öncelikli olarak duvarlardan başlamanız gerekir. Mobilyalarınız ve sektörünüzle alakalı renkli tablolar ve duvar kâğıtları duvarların olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Bununla birlikte görüşmelerinizi gerçekleştirdiğiniz mekânda müşterilerinizin tam karşısında ye alacak ve dikkat çekerek onları etkileyebilecek görsel anlamda zengin ve yaratıcı objelere de yer vermelisiniz. Çalışma masası düzenleyicileri ile masa dağınıklıklarının önüne geçebilirsiniz.

Ofis Dekorasyonu için Doğru Aydınlatma

Ofisi doğru aydınlatma ile aydınlatmak

Aydınlatma modern ofis dekorasyonu içerisinde en fazla dikkat edilmesi gerektiren noktalardan ilkidir. Büyük firmaların ofisleri ile reklamlarını incelediğimiz zaman açık renklerin çoğunlukla kullanıldığını görebilirsiniz. Ofis içerisinde dikkat çekici renklerin tercih edilerek kullanılması müşterilerin tüm dikkatini çekerek hizmet ve ürünü talebinin ciddi anlamda artış yaşamasını sağlayacaktır.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x