Ofis Dekorasyon Önerileri için İlham Alacağınız +12 Örnek

Ofisler çalışma hayatı içerisinde olanların en fazla zaman geçirdikleri alanlar oluyor. Bu sebeple ofis dekorasyon noktası bir hayli önemli hale gelebiliyor.

Ofis dekorasyon ürünleri ile dekore edilen ofisler için uzmanlardan ve iç dekorasyon firmalarından fikir alınması gerekiyor. Bu aşamada ilk olarak kişilerin ofislerini klasik ya da modern şekillerden hangisi seçerek dekore edeceğine karar vermesi ve ofis dekorasyon önerileri hakkında detaylı araştırmalar yapılması gerekiyor. Sonrasında kişiler daha net öneriler alabiliyorlar. Bu aşamada eğer kişilerin ofisleri küçükse daha çok modern ve açık renkli tasarımlar öneriliyor. Eğer büyük bir ofisiniz varsa mobilyaların bolca kullanıldığı kahve tonlarında ofisler kurulabiliyor.

Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Ofislerin olabildiğince iyi gözükmesi için küçük tüyolar yer alıyor. Bu tüyoları uygulayan kişiler de ofislerini maksimum şekilde kullanabiliyorlar. İlk olarak kişilerin renk uyumuna dikkat etmesi gerekiyor. Masalar ile duvarın ve yer döşemesinin kesinlikle uyuşması önem arz ediyor. Bunun yanında odanın pencereli olan duvarına kişilerin arkasını dönmemesi gerekiyor.  

Bu sebeple karşısına almayan kişilerin pencereleri yan tarafında kalacak şekilde bir dizayn yapması öneriliyor. Bunun yanında kişilerin ofis dekorasyon önerileri alırken atladıkları konulardan olan çiçekler ve tabloların da atlanmaması gerekiyor. Bu objeler çok daha sıcak bir ortam oluşmasını sağlarken çok da şık bir görüntü sunuyor. Son olarak kişilerin teknolojik cihazları da düzgün biçimde yerlerine koyması birçok kişi için önemli oluyor.

Modern Ofis Dekorasyonu

Kurumsal veya kurumsal olmayan işyeri sahipleri için ofisler tüm işlemlerin hep bir arada gerçekleştirildiği mekânlardır. Modern ofis dekorasyonu da bu anlamda büyük önem arz ederken, dikkat edilmesi gereken en mühim nokta ise yapılan iş ile ofis dekorasyonunun uyum içerisinde olması gerektiğidir. Mobilyaların seçimi, modern çizgiler, aksesuarların kullanımı, yerleşim ve aydınlatmaya kadar tüm ince detaylar ofis dekorasyon önerileri hem sizler hem de işiniz için oldukça önemli ayrıntılardır. Ofisin görünümü ve dekorasyonu yapılan anlaşmalarda sizlere ekstra olumlu etkiler ile geri dönüş yapabilecek faktörlerdendir.

Dekorasyon her anlamda önem taşımaktadır. Dekorasyon evimizde olduğu kadar ofislerimizde de önem taşımaktadır. Evimizdeki başarılı dekorasyon evimizde daha kaliteli vakit geçirmemizi sağlar. Ofisteki dekorasyon ise daha etkili ve güzel bir çalışma ortamı sağlamaktadır. Bunun için ofiste belli başlı noktalara çok fazla dikkat edilmelidir.

Gün ışığı alan bir ofis seçin

Ofis Dekorasyon Önerileri için İlham Alacağınız +12 Örnek
Ofis dekorasyonunda gün ışığından yararlanın

Dekorasyon yapmak için güzel bir ofis seçmenizde ayrıca önem taşımaktadır. Bunun için ofis dekorasyon önerileri dikkate alındığında özellikle gün ışığı alan bir ofis seçimi yapmanız oldukça önemli olacaktır. Gün ışığı alan bir ofis sayesinde hem ofisinizdeki renkler daha canlı görünecektir.

Hem aydınlatma sistemi daha uygun çözülecek, hem de daha iyi bir aydınlatma sistemi oluşturulacaktır. Gün ışığı alan ofis sayesinde yapay ışıktan kurtulmanız ile daha hoş bir görüntüye kavuşmuş olacaksınız.

Camlardan yararlanın

Ofis Dekorasyon Önerileri için İlham Alacağınız +12 Örnek
Ofis dekorasyonunda camdan yararlanın

Modern ofis dekorasyonu yaparken özellikle camlardan yararlanmalısınız. Camlar sayesinde ofisiniz daha aydınlık görünecektir. Ayrıca bölmeleri duvar ile değil de cam ile yapmanız daha geniş bir ortam göstermiş olacaksınız. Ve cam bölmelerden bölümlerin görünmesi sayesinde büyük bir alan oluşturmuş olacaksınız.

Ofis camlarınızı da küçük yapıda değil büyük yapıda seçmeniz hatta baştan yukarı bir cam döşemesi yapmış olmanız ofisinizin daha çok gün ışığı almanızı sağlayacaktır. Ayrıca daha çok dekoratif bir görüntü oluşturacak olup, sizin de manzarayı çok iyi görmenizi sağlayacaktır. Özellikle ofisinizin manzarası güzelse boydan camlar en ideal seçimlerdir.

Ofiste kullanılan renklerin önemi

Ofis Dekorasyon Önerileri için İlham Alacağınız +12 Örnek
Ofis dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler için ofis renkleri

Ofiste kullanılan renklerin en büyük önemi daha güzel bir ortamın oluşturulmasından ziyade çalışma hevesini daha çok artıracak olan renklerin tercih edilmesidir. Ofiste kullanacağınız renkler farklı anlamlar taşımaktadır. Renklerin konsantre ve motive gücünü artırmış olmasından kaynaklı olarak renklerin gücünden faydalanabilirsiniz.

Mavinin en önemli etkisi sakinleştirici olmasıdır. Bunun için özellikle psikologlar ofislerinde maviyi tercih etmelidirler. Pembe ise sinirlilik, saldırganlık gibi duyguları yok eder. Bunun için psikologlar pembe ve maviyi bir arada kullanabilirler. Kırmızın ise enerji, güç veren etkisinin yanı sıra çalışma isteğini artıran bir etkisi de bulunmaktadır. Kırmızının bu etkisinden dolayı toplu çalışma alanlarında kullanılarak motive gücü artırılabilir. Sarı ise zihnin açık kalmasını sağlarken, uyuklamayı da engellemektedir. Bunun için sessiz olan ve dikkat isteyen işlerde sarı renk tercih edilebilir. Turuncu ise yaşama hissini artıran bir etkiye sahiptir. Bunun için de sarı tercih edilmesi gereken bir renktir. Hatta sarı, turuncu ve kırmızı bir arada kullanılabilir.

Modern kitleye hitap edin

Ofis Dekorasyon Önerileri için İlham Alacağınız +12 Örnek
Modern ofislere modern kitleler

Öncelikli olarak sizin yaptığınız işin hangi kitleye hizmet ettiği, ofisinizin dekorasyonundan daha da mühim bir faktör olarak karşınıza çıkacaktır. Doğru kitleye hitap ederek ofisiniz içerisinde ağırladığınız ve görüşmelerinizi yaptığınız müşterilerinizi etkileyecek, anlaşmalarınızda başarı sağlama oranınızı da bir o kadar yükselteceksiniz. Bu durumu bir örnek vererek açıklamak gerekirse de çocuklara hitap eden bir hizmet sektöründe çalışıyorsanız ve ofisiniz de var ise dekorasyonda, çocuklar için hazırlanan objelere yer vermeli ve onların dikkatlerini kolaylıkla çekebilecek eşyaları kullanmanız gerekir.

Ofislerde konfor en önemli nokta!

Ofis Dekorasyon Önerileri için İlham Alacağınız +12 Örnek
Modern ofis dekorasyonunda olmazsa olmaz konfor

Ofisinizdeki müşterilerinizin modern ofis dekorasyonu algısından önce rahatı ve konforu en önemli inceliklerdendir. Görüşmeler esnasında rahat olmayan bir oturma gurubu müşterileri oldukça rahatsız edecek, sıkılmalarını sağlayacak ve bir an önce ofisinizi terk etmek isteyeceklerdir. Ofisinize modern ofis dekorasyonu uygularken kesinlikle mobilyaların sadece görünümüne değil konforlu oluşuna ve rahatına özen göstermeli, dikkat etmelisiniz.

Ofis dekorunda doğru aksesuarlar

Ofis Dekorasyon Önerileri için İlham Alacağınız +12 Örnek
Modern ofis dekorasyonunda aksesuar tercihleri

Doğru aksesuar kullanılması modern ofis dekorasyonu hususunda en önemli ayrıntıları da beraberinde getirmektedir. İşinizin ana kilit noktası olan aksesuarların kullanılması dekore ettiğiniz mekândan daha çok verim almanızı sağlayacaktır. Aksesuar tercih ederken öncelikli olarak duvarlardan başlamanız gerekir. Mobilyalarınız ve sektörünüzle alakalı renkli tablolar ve duvar kâğıtları duvarların olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Bununla birlikte görüşmelerinizi gerçekleştirdiğiniz mekânda müşterilerinizin tam karşısında ye alacak ve dikkat çekerek onları etkileyebilecek görsel anlamda zengin ve yaratıcı objelere de yer vermelisiniz.

Ofis dekorasyonu için doğru aydınlatma

Ofis Dekorasyon Önerileri için İlham Alacağınız +12 Örnek
Ofisi doğru aydınlatma ile aydınlatmak

Aydınlatma modern ofis dekorasyonu içerisinde en fazla dikkat edilmesi gerektiren noktalardan ilkidir. Büyük firmaların ofisleri ile reklamlarını incelediğimiz zaman açık renklerin çoğunlukla kullanıldığını görebilirsiniz. Ofis içerisinde dikkat çekici renklerin tercih edilerek kullanılması müşterilerin tüm dikkatini çekerek hizmet ve ürünü talebinin ciddi anlamda artış yaşamasını sağlayacaktır.

Küçük Ofisler için Etkili Dekorasyon Fikirleri

Ofis Dekorasyon Önerileri için İlham Alacağınız +12 Örnek
Küçük ofisler için etkili dekorasyon fikirleri

İşlerimizi bir merkezden yürütebilmek için ofislere ihtiyaç duyulur. Bu ofisleri alırken veya kiralarken işimize uygun büyüklükte olmalarında dikkat etmeliyiz. Bunun gibi daha pek çok konuda ofis kiralama işi ayrıntılar gerektirmektedir. Tutulacak büyük yada küçük ofisler için etkili dekorasyon fikirleri arasından küçük ofis tutacaklar için bir kaç tüyo vermek iyi olacaktır.

Ofise uygun eşya

Her ofis ortamı için masa, sandalye, sehpa, koltuk gibi zorunlu dekorasyon malzemeleri olmalıdır. Ofisin küçüklüğü ile orantılı olacak ebatı küçük eşya seçimi ofise ferahlık katacak ve ortamı daha güzel gösterecektir. Gereksiz eşya stoğu yapılmayarak ihtiyaç olabilecek kadar ihtiyaç ofise yerleştirilmelidir.

Renk seçimi Küçük ofis dekorasyonunda en dikkat edilecek konu renktir. Küçük olan ofis için koyu renklerden kaçınmak gerekir. Yine aynı şekilde alacalı renklerden de kaçınmak gerekir. Sade kırık beyaz, bej gibi tonlardan dekorasyon malzemeleri alınmalıdır.

Zevkinize uygun dizayn

Ofis ortamını misafirler dışında en sık kullanacak kişi ofisin sahibi olacağı için kendi zevkine uygun dekore etmelidir. Çünkü gün boyu ofiste kalacak kişi ofis sahibi olacağı için huzursuz olmamalıdır böyle bir ortamda. Küçük ofis ebatına uygun mobilya , perde ve diğer ürünleri zevkine uygun seçer ise motivasyonu yüksek olacaktır.

İlginizi Çekebilir: En çok tercih edilen salon çiçekleri için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Küçük Ofislerde Bunlara Dikkat!

Küçük bir ofis sahibi olanlar ofis dekorasyonunda neleri dikkate almalıdır.

  • Ebatına uygun malzeme seçimi yapılarak kaba ve büyük ürünlerden kaçınılmalı
  • Portatif ve çok amaçlı kullanılabilir ürünler olmalı
  • Çok pahalı ürün yerine ihtiyaca uygun ve yeterli malzeme temin edilmelidir.
  • Havalandırma ve pencerelere aşırı dekoratif malzeme konulmamalı ki hem ışık hem de hava sirkülasyonu sağlanarak ferah ortam sağlansın.
  • Eski ve göze nahoş gelen malzemeleri ortamda bulundurmamalıdır.
  • Duvar renklerinde de mümkün olduğunca sade renkler seçilmelidir.
  • Dizayn edilecek ortam özenle hazırlanmalıdır. Ofis masası pencereye yakın ve ışığı önden alacak şekilde kullanılmalıdır.
  • Hoş kokulu ve ortamı diri gösterecek canlı süs bitkileri ile ortamı renklendirmek hoş bir atmosfer sağlayacaktır.

Bu tüyolar ile küçük ofisler görsel olarak şık bir şekilde dekore edilmiş olacaktır.

Ofis Dekorasyon Ürünleri ile Tasarlanmış 5 Dekor!

Modern ofis dekorasyon fikri

Ofis Dekorasyon Önerileri için İlham Alacağınız +12 Örnek
Modern ofis dekorasyon fikri

Açık renk ofis dekorasyon tasarımı

Ofis Dekorasyon Önerileri için İlham Alacağınız +12 Örnek
Açık renk ofis dekorasyon tasarımı

Ofis dekorasyon ürünleri tasarım fikri

Ofis Dekorasyon Önerileri için İlham Alacağınız +12 Örnek
Ofis dekorasyon ürünleri tasarım fikri

Koyu renk yaratıcı ofis dekorasyonu

Ofis Dekorasyon Önerileri için İlham Alacağınız +12 Örnek
Koyu renk yaratıcı ofis dekorasyonu

Modern ofis dekorasyon örneği

Ofis Dekorasyon Önerileri için İlham Alacağınız +12 Örnek
Modern ofis dekorasyon örneği

Yorum yapın