Mobilyadan Bant İzleri Nasıl Çıkar?(6 Farklı Yöntem!)

Mobilyadan bant izleri nasıl çıkar? Bant izleri kaldığı alanda hem toz toplar hem de kötü bir görüntü oluşturur. Aynı zamanda sürekli olarak yapışkan etkisi ile rahatsız edici olur. Elbette bu yapışkanlıktan kurtulmak isteyeceksiniz. Bunun için yapılması gereken nedir? Mobilyadan koli bandı izi nasıl çıkar? Sizin için sorunuzun yanıtını veriyoruz. Sorunun yanıtlanması, aşama aşama önerilerimiz ile olacak. Buna uygun hareket ederek çözümü hemen sağlayabilirsiniz. işte sizin için önerilerimiz…

YouTube video

Mobilyadaki Bant Lekeleri

Mobilyadan bant izi nasıl çıkar en sık sorulan sorudur. Örneğin taşınma sırasında mobilya kapakları açılmasın diye takılan bantlar olabilir. Bu durumda direkt olarak bantların temizliğinin yapılması gerekecektir. Özellikle güneş gören bantların temizliği çok zor olabilir. Mobilyadan yapışkan nasıl çıkar sorusuna verdiğimiz yanıt ile siz de bu sorundan kurtulacaksınız. Bant lekesi, bandın takılmasından sonra bir süre çıkarılmaması halinde yapışkanın mobilyaya geçmesi demektir. Özellikle bandın ısınması durumunda, yapışkan iyice alt tarafa geçer. Güneş vurması, odanın ısınması en çok etki eden durumlardır.

İlginizi Çekebilir: Kurumuş PVC bant temizliği için tıklayın!

Mobilyadan Bant İzleri ve Lekelerini Çıkarma Yöntemleri

Mobilyadan Bant İzleri Nasıl Çıkar?(6 Farklı Yöntem!)
Mobilyadaki bant lekeleri

Mobilyada bant izleri çıkarma yöntemleri sizler için sunulmuştur. Bu yöntemler ile siz de lekeleri tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Temizliğin de yapılması ile mobilyalarınız ilk günkü gibi kullanıma hazır olacaktır.

1.Sirke ile Leke Çıkarma

İlk olarak sirkenin sökücü özelliği akıllara geliyor. Mutlaka siz de bandın etkisini azaltmak ve tamamen temizliği sağlamak açısından sirke kullanın. Pamuksuz bir beze damlattığınız sirke ile temizliği yapın.

2.Gaz Yağı ile Leke Çıkarma

Gaz yağı son derece etkili bir malzemedir. Yapışan bandın çıkması için, gaz yağının kullanılması önerilir. Bu durumda direkt olarak lekenin temizlenmesi sağlanacaktır. Sildiğiniz bezin pamuksuz bir yapıda olması önemlidir.

3.Mazot ile Leke Çıkarma

Hiç çıkmayacağını düşündüğünüz, daha geniş alana yayılmış olan bant lekeleri için öneriliyor. Mazot ile suyu karıştırıp temizliği yapmanız kısa süre içinde bandın etkisini ortadan kaldırmış olacaktır.

4.Aseton ile Leke Çıkarma

Leke dendiğinde, en kolay ulaşabileceğiniz ürünler arasında aseton yer alıyor. Asetonu bir beze dökerek temizleyebilirsiniz. Sizden istenen pamuklu bir bez olmaması ya da pamuk ile temizleme yapılmaması. Bandın temizlenmesi için ketene yakın bir kumaş kullanın.

5.WD-40 ile Leke Çıkarma

Leke çıkarma konusunda etkili olan ürünlerden biri de WD-40 oluyor. Bant lekesinin çıkarılması için ürünü uygulamak, kısa süre içinde sonuç almanızı da sağlar. Bu sayede herhangi bir yapışkanlık kalmaz ve temizliği kolayca sağlanmış olur.

6.Fön Makinesi ile Leke Çıkarma

Mobilyadan bant izleri nasıl çıkar sorusunun yanıtları arasında fön makinesi de var. Fön makinesinin ısıtma etkisi ile öncelikle yapışkanın yeniden incelmesi sağlanır. Bu sayede oradan daha hızlı bir şekilde çıkarılır. Siz de bu yöntemi kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Sararan mutfak tezgahı nasıl temizlenir işte detaylar!

Yorum yapın