Leke Tutmayan Koltuk Kumaşları için +3 Bilgi

Leke tutmayan koltuk kumaşları, evcil hayvan sahibi veya sık sık yemek yiyen aileler için mükemmel bir seçimdir. Lekelere ve aşınmalara karşı dayanıklı olan bu kumaşlar, kolay temizlenebilir ve uzun ömürlüdür.

Leke Tutmayan Koltuk Kumaşları için +3 Bilgi

Leke Tutmayan Koltuk Kumaşları

Koltuklarınız, kuşkusuz ki evinizin en çok kullanılan eşyaların başında gelir. Günün yorgunluğunu her akşam koltuklarınızda atarken yine evinize gelen misafirlerinizi de koltuklarınızda ağırlarsınız. Hal böyle olunca da koltuk alırken en kullanışlı koltuk kumaşı hangisi diye sormanız oldukça olağan bir soru haline geliyor. Koltuk kumaşları kataloğu içinde birçok kumaş türleri yer alır. Ancak önemli olan leke tutmayan koltuk kumaşları yönünde tercih yapmaktır. Leke tutmayan kumaş türleri koltuklarınızı daha aktif ve daha kolay kullanmanızı sağlayacaktır. Leke tutmayan kumaş nano teknoloji ile üretilen kumaşlardır. Leke tutmayan kumaşlar koltuklarınızın üzerinde kaza ile oluşan tüm inatçı lekeleri kolaylıkla temizlemenize imkan sağlar. Dolayısıyla da koltuklarınızda leke tutmayan kumaşlar tercih ederek koltuklarınızın ömrünü de uzatmış olacaksınız.

Leke Tutmayan, Kolay Temizlenen Tay Tüyü Kumaş

Leke Tutmayan Koltuk Kumaşları için +3 Bilgi
Leke tutmayan kolay temizlenen tay tüyü kumaş

Leke tutmayan koltuk kumaşları denildiğinde akla ilk gelen kumaş türlerinin başında tay tüyü kumaş gelir. Tay tüyü kumaş, isminden de anlayabileceğiniz gibi tay derisinin tüylerine benzetildiği için bu ismi almış bir koltuk kumaşıdır.

Kolay temizlenebilirliği, leke ve toz tutmaz özelliği ile tay tüyü kumaş, leke tutmayan koltuk kumaşları arasında son derece popüler kumaştır. Kadife kumaşı andıran tay tüyü kumaş, dokunduğunuzda da size ipeksi bir his verir.

Birçok seçkin koltuk takımlarının tasarım ve üretimlerinde tercih edilen bir kumaş olan tay tüyü kumaş, leke tutmayan ve kolay temizlenebilen özelliğinin yanı sıra aynı zamanda görünüşü ile de koltuklarınıza asillik ve estetik katar. Eğer koltuklarınız hem estetik görünüşe sahip olsun hem de leke tutmasın istiyor iseniz tay tüyü kumaş sizi memnun edecek kumaş türüdür.

Koltuk takımları renk kombinleri için ilgili içerikte de belirttiğim gibi koltukların renk çeşitleri kadar kaliteleri ve kolay temizlenebilen leke tutmayan kumaş tercihleri çok önemlidir.

Şönil Kumaş ile Koltuklarınız Günlük Kullanımlara Daha Dayanıklı

Leke Tutmayan Koltuk Kumaşları için +3 Bilgi
Leke tutmayan kolay temizlenebilen şönil kumaş

Leke tutmayan koltuk kumaşları arasında yer alan şönil kumaş, görünüşü ile tay tüyü kumaşı da andıran bir kumaş türüdür. Tay tüyü kumaş gibi leke tutmaması, kolay temizlenmesi ve kullanışlı olması nedeni ile şönil kumaş türü koltuk döşemelerinde sıklık ve memnuniyetle tercih edilmektedir.

Şönil ipliğin dokuması ile üretilen kumaş adını da dokunduğu şönil ipliğinden almıştır. Şönil kumaşının kullanılabilirliğinin yüksek olması, ömrünün uzun olması koltuk takımlarında sıklıkla tercih edilmesine de ortam hazırlıyor.

Sıkı dokuması sayesinde görünüşünün de son derece şık olduğu şönil kumaşı, koltuklarınızda hem temizliği hem de kullanımı en uzun süre sağlayabileceğiniz bir kumaştır.

Temizliği Kolay Deri Kumaşlar

Leke Tutmayan Koltuk Kumaşları için +3 Bilgi
Temizliği kolay deri kumaş koltuk

Leke tutmayan koltuk kumaşları listesinde modası geçmiş gibi görünse de deri kumaş da yerini alıyor. Son dönemlerde ev dekorasyonu ve tekstilinde deri koltuk kumaşları yerini tay tüyü kumaşlara bırakmış olsa da hale popülerliği devam ediyor diyebiliriz.

Bildiğiniz gibi deri kumaş, silmesi oldukça kolay olan kumaşlardır. Kaygan olan deri kumaş, üzerine sıvı dökülse dahi leke tutmaz dolayısıyla da özellikle ofis ortamlarında ya da dilerseniz oturma salonlarınızda tercih edebileceğiniz son derece kullanışlı kumaştır.

Tay tüyü ve şönil kumaşlara göre daha gösterişli ve albenili olan deri kumaş, ateş ve kül gibi unsurlara maruz kalmadığı sürece son derece uzun ömürlü kumaş türüdür. Ancak deri kumaş hem yaz hem kış mevsiminde rahatlıkla kullanılabilen mevsimlik kumaş değildir. Buna rağmen leke tutmayan koltuk kumaşları arasında yerini alır.

İlginizi Çekebilir: Krem deri koltuk nasıl temizlenir bağlantısına tıklayarak deri koltuk temizliğinde dikkat edileceklere göz atabilirsiniz.

Ev dekorasyonunuzda oturma salonunuzda rüstik bir atmosfer yaratmak istiyorsanız o zaman hem rüstik bir atmosfer için hem de bu ortama uygun leke tutmayan kumaşa yönelik en doğru tercih deri kumaş olacaktır. Daha fazla fikre ulaşabileceğiniz Pinterest sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Yorum yapın