Krem Deri Koltuk Nasıl Temizlenir? | Dekordiyon
perde siparişi


Krem Deri Koltuk Nasıl Temizlenir?

Deri koltuklar oldukça şık ve rahat koltuk gruplarındandır. Yalnız bu şık ve rahatlığın yanında koltukların deri olması sebebiyle özel bir bakıma ihtiyaç duyulduğu bilinmelidir. Özellikle krem deri koltuk nasıl temizlenir, sorusu ile koltukların deri kısımları nasıl temizlenir soruları sıklıkla sorulan önemli sorulardır.Bu içerikte sizlere krem rengi koltuk nasıl temizlenir ve çok önemli püf noktalarını sizlerle paylaşacağız.

Koltuktaki deri malzeme yaşayan bir madde olması bakımından belirli zaman aralıklarında temizliğe ve bakıma ihtiyaç duyar.

Krem deri koltuk bakımı

Deri koltuklarda doğal yağ bulunur. Koltukta kullanılan deri, zamanla doğal yağını kaybeder. Bu durum derinin zamanla üzerinde çatlak oluşma ihtimalini artırır.

Hem çatlak oluşumunu engellemek hem de derinin doğal görünümünü yeniden kazandırmak için profesyonel deri bakım ürünlerine ihtiyaç duyulur.Krem deri koltuk bakımı

Deri koltukları korumak için doğrudan güneş ışığına maruz kalmasını engellemek gerekiyor. Ayrıca kalorifer, şömine ya da soba gibi ısı veren ürünlerden en az 1 metre uzakta konumlandırmak gerekiyor. Bunun nedeni krem deri koltuktaki doğal yağın erken kurumasına ve zamanla kaybolmasına neden olmasıdır.

Krem rengi koltuk nasıl temizlenir?

Deri koltuk bakımını anlattıktan sonra koltukların deri kısımları nasıl temizlenir sorusuna artık geçebiliriz.

Krem deri koltuk nasıl temizlenir sorusuna verilecek cevapları maddeler halinde sunmak gerekirse

1. Elektrik süpürgesinin yumuşak aparatıyla süpürme:

Krem deri koltuklar kirlenmeye diğer koltuk renklerine göre daha hızlı maruz kalabiliyor, tıpkı beyaz deri koltukta olduğu gibi. Deri koltuk cilt ile temas ediyorsa zamanla deri üzerinde toz ve pislikler oluşması muhtemeldir. Bunun önüne geçmek için koltuk aralarını ve ulaşması zor kısımları yumuşak süpürge başlıkları yardımıyla süpürmek gerekiyor.

Deri koltuk temizliği için nemli bez

2. Deri koltuk temizliği için nemli bez kullanın:

Mikrofiber yumuşak bez yardımı ile nemlendirdiğiniz bezi belirli zaman aralıklarında deriyi silerek uygulayın. Tozlanmaların ve kurumanın önüne geçebilirsiniz.Profesyonel deri bakım kremleri

3. Profesyonel deri bakım kremleri kullanın:

Deri koltuk bakımı için rutin uygulamalardan biri de belirli zaman aralıklarında deriyi besleyen deri bakım ürünleri kullanmaktır. Kremi kullanmadan önce kullanım talimatını okuyun ve koltuğun görünmeyen bir kısmında mini bir deneme yapın.

Yukarıdaki uygulamalar çok hızlı kirlenebilen krem deri koltuk nasıl temizlenir sorusu için yapılabilecek en basit uygulamalardır.

Koltuk yıkama nasıl yapılır merak edenler için bilgi sahibi olacağınız harika bir yazı.

Krem deri koltuk nasıl temizlenir püf noktaları

Zaman içerisinde koltukların derilerinde günlük kullanıma bağlı olarak bazı lekeler oluşur. Bu durum koltukların deri kısımları nasıl temizlenir sorusunu akla getirir. Sizin için aşağıya bazı durumlarda krem deri koltuk nasıl temizlenir sorusu için cevap ve çözüm önerilerini sıralayacağım:

Deri koltuğa yapışan sakız nasıl çıkar?

Deri koltuktan sakız lekesi nasıl çıkar merak ediyorsanız hemen detayları iletelim. Öncelikle soğuk ve sıcak olmak üzere iki farklı yöntem bulunuyor.

deri koltuğa yapışan sakız nasıl çıkarılır

Soğuk yöntem uygulamaları içerisinde yer alan sakız alanına buz kullanmaktır. Soğuyan sakız sertleşeceği için çıkarma işlemi daha kolaylaşacaktır. Daha sonra deri üzerinden sakız lekesini kazıyarak çıkarmayı deneyin. Yalnız bu işlemi yaparken son derece dikkatli olmalısınız. Diğer türlü deriye zarar verebilirsiniz.

Sıcak yöntem ise sıcak su ile yapılıyor. Lekenin sıcak yöntem ile erimesini sağlayarak deriden kurtarma işlemidir. Bir kabın içerisine sıcak su doldurun ve sakız lekesinin olduğu deri alanına uygulayın. Sakızın eridiğini göreceksiniz. Yine dikkatli bir şekilde sakızı deri üzerinden kazıyarak lekeden kurtulabilirsiniz.

Deri koltuktan sıvı lekeler nasıl temizlenir?

Deri koltuktan sıvı leke temizliğinde dökülen çay, kahve, kola vb ne olursa olsun ilk iş emen bir yapısı olan bez ile deri üzerindeki sıvının emilmesidir.

Deri koltuktan sıvı lekeler nasıl temizlenir

Sabunlu ılık su ile bezi ıslatarak sıvı dökülen lekeli alana uygulayın. Sabunlu suyun oluşturduğu köpükleri kumaş üzerine uygulayarak lekeli alanı silin.

Koltuk üzerinde oluşan köpük iyice emildikten sonra derinlemesine ovalamadan lekeleri temizlemeye çalışın. Deri koltuk temizlemede alkol ve vb. şeyler kullanmayın.

Deri koltuktan boya lekesi nasıl çıkar? 

Deri üzerinde oluşan boya lekesi en zor çıkan lekelerden biridir. Suni deriden boya lekesi çıkarmak için alkol içeren ürünler kullanmak gerekiyor. Alkol kolayca çözünen bir madde olması bakımından deri kumaşa zarar vermeden kumaştan çıkar.

Deri koltuktan boya lekesi nasıl çıkar

Açık renk koltuk renklerinden olan krem, beyaz gibi deri koltuk renklerine nüfuz eden boya lekelerini çıkarmak biraz daha zordur. Saf alkol ve aseton gibi alkol oranı fazla olan çözeltiler boya lekerinin çıkmasında etkilidir.

Deri koltuktaki tükenmez kalem lekesi için bağlantıya tıklayarak fikir sahibi olabilirsiniz.Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x