Küçük Balkon Dekorasyonu Fikirleri 2023

Küçük balkon dekorasyonu için en ideal dekorasyon çözümlerini bilmek gerekir. Peki, küçük bir balkonu dekore ederken nelere dikkat edilmeli?

Modern yaşamın nefes aldıran mekânlarından biri de balkonlardır. Bu sebeple küçük balkon dekorasyonu fikirleri ile oluşturulan balkonlar, tasarımları ile gün boyu devam eden çalışma hayatının ve şehir yaşamının stresini almaktadır. Yazımızın ilerisinde paylaştığımız küçük balkon için yenileme ve dekorasyon fikirleri göz atmayı, videoyu izlemeyi ve küçük balkon tasarımlarını incelemeyi unutmayın!

Evlerin güzelliğine güzellik katan en önemli alanlardan bir tanesi de balkonlardır. Pek tabiidir ki, balkonlar her evde istenilen ölçüde olamayabiliyor ancak “gönüllerin sığdığı yere her şey sığar” mantığıyla hareket ettiğimizde balkonların dekorasyonunda da doğru yolu bulmak mümkündür. Bu yazımızda sizler için küçük balkon dekorasyon konusu üzerine önerileri ve yapmanız gerekenleri sunacağız.

Küçük Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

YouTube video

Balkon denilince aklımıza genellikle güneşli gün sayısının fazla olduğu şehirler gelir zira buralardaki insanlar balkonları daha çok kullanırlar. Balkonu müsait olanlar günün büyük bölümünü burada geçirirler diyebiliriz. Televizyon izlerler, yemek yerler ve misafir ağırlarlar. Bütün bunlar için de kendine göre oluşturduğu bir balkon dekorasyonu vardır.

Küçük Balkon Dekorasyonu Fikirleri 2023

Küçük balkon dekorasyonu ile balkonda geçireceğiniz vakitlerin daha keyifli olmasını sağlayabilirsiniz. Dekorasyon yapmadan önce balkonun geometrik şeklinin önemli olduğunu söyleyelim.

Genellikle dikdörtgen şekilli balkonlar olsa da kare şeklinde balkonların da var olduğunu görüyoruz. Son dönemde de ön kısmı oval balkonlar yaygınlaşmaya başladı.

Balkonun şekline uygun yapacağınız çiçeklendirme çalışması balkonunuzu daha ferah hale getirecektir. Çiçeklendirme çalışması için balkon demirlerini, balkon duvarlarını kullanabilirsiniz.

Bunun için dar mekânlarda kullanılabilecek birçok saksı alternatifinin olduğunu unutmayın. Aydınlatma sayesinde sadece gündüzleri değil geceleri de balkonları kullanabilirsiniz.

Aydınlatma için klasik yöntemler yerine fener ve mum görünümlü aydınlatmalar ile değişik bir hava oluşturabilirsiniz. Küçük balkon dekorasyonu için en önemli alanlardan biri de duvarlardır.

Duvarları muhakkak kullanmalısınız. Küçük balkonlarda kullanacağınız renkli kilimler ortama canlılık katacaktır. Ayrıca dilerseniz tabanını da nemden etkilenmeyen ahşap ile döşetebilirsiniz.

Küçük Balkon Masa Sandalye Modelleri

Küçük balkonlarda küçük balkon oturma grupları ile misafirinizi ağırlayabilir ya da eşinizle ferah bir ortamın tadını çıkarabilirsiniz. Bunun için balkon şeklinize uygun bir tasarım yapmanız gerekir.

Küçük Balkon Dekorasyonu Fikirleri 2023

Mobilya üretimi yapan yerler bu konuda size fikir de verecektir. İki kişilik küçük bir sedir, katlanabilir sandalyeler de küçük balkonlar için yeterli olacaktır.

Balkonların olmazsa olmazlarından olan masalar da hem kullanışlı hem de çok yer kaplamayacak biçimde olmalıdır. Bunun için dilerseniz duvarı kullanabilirsiniz.

Duvara monte edilmiş açılır kapanır özelliğe sahip bir masa ile balkonlarınızda hem alanı daha da daraltmamış olursunuz hem de masa kullanmanın zevkini yaşarsınız.

İlginizi Çekebilir: Dar balkon için pratik masa için tıklayın.

Küçük Balkonda Keyif

Küçük balkon dekorasyonu yapılırken alanın yeterince geniş olmaması ve birtakım zorluklar dekorasyon işlerinizi içinden çıkılmaz hale sokabilmektedir.

Küçük Balkon Dekorasyonu Fikirleri 2023

Bu küçük ancak değerli alanları en güzel şekilde dekore etmek ve iyi atmosfer kazandırmak mümkündür.

Yaz akşamlarının keyifli dost meclislerini balkonda yapmak hele ki mis kokan rengârenk çiçekler arasında yapmak harika bir durum.

Küçük Balkon Dekorasyonu Fikirleri 2023

Balkonlar Büyüyor

Küçük balkon dekorasyonunda yapılacak işlerin başında balkonda kullanacağınız mobilyaların katlanabilir ve gizlenebilir olmasına dikkat etmek olacaktır.

Küçük Balkon Dekorasyonu Fikirleri 2023

Bu şekilde yapacağınız küçük hamleler size daha geniş bir yaşam alanı sağlayacağı gibi size de ayrı bir keyif verecektir.

İlginizi Çekebilir: Sarkan balkon çiçekleri için bağlantıya tıklayın.

Rengârenk Balkonlar

Küçük balkonların dekorasyonunda dikkat edilecek bir diğer durum da balkonda kullanılacak renklerin çeşitliliği ve canlı olması. Çiçeklerle yaratacağınız atmosfer balkonunuza can katacak, bu küçük alanların çok sevimli alanlar haline gelmesini sağlayacaktır.

Canlı renklerle donatılacak çiçeklerin yanında kullanacağınız dekoratif renkli aksesuarlar da balkonunuzun renk ahengine büyük ölçüde katkı sağlayacaktır.

Küçük Balkon Dekorasyonu Fikirleri 2023

Çiçekleri sergileyebileceğiniz balkonlarda aynı zamanda el emeklerinizi de sergilemeniz size ve balkonunuza hayat verecektir.

Değişik kumaş parçalarından renkli dekoratif ürünlerinizi koyabilir, tavana ve korkuluklara yapacağınız çiçek cepleriyle balkonunuzu çok hoş bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Küçük Balkon Dekorasyonu Fikirleri 2023

Ayrıca eski ahşap paletler ve pencere rüzgârlıklarından yapılacak bir çiçek duvar alanı sizin hem bütçenizi koruyacak hem de balkonunuza daha geniş alanlar kazandıracaktır.

Masa sandalye gibi eşyaları koymakta zorluk çektiğiniz balkonlar için tasarlayacağınız modern ve klasik tarzda bir oturma köşesi veya yapılacak rengârenk yer yastıkları balkonunuzu canlandırmak adına yapacağınız işler arasında.

Küçük Balkon Dekorasyonu Fikirleri 2023

Sizlere bu yazımızda küçük balkon dekorasyon önerilerimizi sunduk. Umarız faydalı bir yazı olmuştur. Aşağıdaki galerimizi de inceleyerek balkonlarınıza yapacağınız renkli dokunuşları daha canlı bir şekilde görebilirsiniz. Sevdiklerinizle eğleneceğiniz güzel bir yaşam alanı hazırlamanız dileğiyle…

Küçük Balkon Dekorasyon Örnekleri

Yorum yapın