Küçük Balkon Dekorasyonu Fikirleri 2020

1
1910

Modern yaşamın nefes aldıran mekânlarından biri de balkonlardır. Bu sebeple küçük balkon dekorasyonu fikirleri ile oluşturulan balkonlar, tasarımları ile gün boyu devam eden çalışma hayatının ve şehir yaşamının stresini almaktadır. Yazımızın ilerisinde paylaştığımız küçük balkon için yenileme ve dekorasyon fikirleri göz atmayı, videoyu izlemeyi ve küçük balkon tasarımlarını incelemeyi unutmayın!

Küçük balkon dekorasyonu nasıl yapılır?

Balkon denilince aklımıza genellikle güneşli gün sayısının fazla olduğu şehirler gelir zira buralardaki insanlar balkonları daha çok kullanırlar. Balkonu müsait olanlar günün büyük bölümünü burada geçirirler diyebiliriz.

Televizyon izlerler, yemek yerler ve misafir ağırlarlar. Bütün bunlar için de kendine göre oluşturduğu bir balkon dekorasyonu vardır.

Küçük balkon dekorasyonu fikirleri

Küçük balkon dekorasyonu ile balkonda geçireceğiniz vakitlerin daha keyifli olmasını sağlayabilirsiniz. Dekorasyon yapmadan önce balkonun geometrik şeklinin önemli olduğunu söyleyelim.

Genellikle dikdörtgen şekilli balkonlar olsa da kare şeklinde balkonların da var olduğunu görüyoruz. Son dönemde de ön kısmı oval balkonlar yaygınlaşmaya başladı.

Balkonun şekline uygun yapacağınız çiçeklendirme çalışması balkonunuzu daha ferah hale getirecektir. Çiçeklendirme çalışması için balkon demirlerini, balkon duvarlarını kullanabilirsiniz.

Bunun için dar mekânlarda kullanılabilecek birçok saksı alternatifinin olduğunu unutmayın. Aydınlatma sayesinde sadece gündüzleri değil geceleri de balkonları kullanabilirsiniz.

Aydınlatma için klasik yöntemler yerine fener ve mum görünümlü aydınlatmalar ile değişik bir hava oluşturabilirsiniz. Küçük balkon dekorasyonu için en önemli alanlardan biri de duvarlardır.

Duvarları muhakkak kullanmalısınız. Küçük balkonlarda kullanacağınız renkli kilimler ortama canlılık katacaktır. Ayrıca dilerseniz tabanını da nemden etkilenmeyen ahşap ile döşetebilirsiniz.

Küçük balkon masa sandalye modelleri

Küçük balkonlarda küçük balkon oturma grupları ile misafirinizi ağırlayabilir ya da eşinizle ferah bir ortamın tadını çıkarabilirsiniz. Bunun için balkon şeklinize uygun bir tasarım yapmanız gerekir.

Küçük balkon eşyaları

Mobilya üretimi yapan yerler bu konuda size fikir de verecektir. İki kişilik küçük bir sedir, katlanabilir sandalyeler de küçük balkonlar için yeterli olacaktır.

Balkonların olmazsa olmazlarından olan masalar da hem kullanışlı hem de çok yer kaplamayacak biçimde olmalıdır. Bunun için dilerseniz duvarı kullanabilirsiniz.

Duvara monte edilmiş açılır kapanır özelliğe sahip bir masa ile balkonlarınızda hem alanı daha da daraltmamış olursunuz hem de masa kullanmanın zevkini yaşarsınız.

Küçük balkonlara yönelik 18 dar balkon için pratik masa çözümleri yazımı okuyabilirsiniz.

Küçük balkon dekorasyon örnekleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here