Avcılar Ambarlı Bit Pazarı Nerede, Hangi Günler Açık?

Gizemli koridorlarında geçmişten günümüze birçok hikayeye ev sahipliği yapan, İstanbul’un renkli dokusuna eşsiz bir katkı sunan Avcılar Ambarlı Bit Pazarı, adeta bir zaman yolculuğuna çıkarıyor ziyaretçilerini. Bu muhteşem pazar, sadece eski eşyaların değil, aynı zamanda geçmişin izlerini takip etmek isteyenler için bir hazinedir. Sıra dışı atmosferiyle büyüleyici bir deneyim sunan bu köklü pazar, her köşesinde keşfedilmeyi bekleyen sürprizlerle dolu. Haydi, gelin Avcılar Ambarlı Bit Pazarı’nın büyülü dünyasına birlikte yolculuk yapalım!

Avcılar Ambarlı Bit Pazarı Nerede, Hangi Günler Açık?
Avcılar Ambarlı Bit Pazarı

Avcılar Ambarlı bit pazarı vatandaşlar tarafından çok büyük rağbet görüyor. Peki, Avcılar bit pazarı nerede? Birçok ürünün uygun fiyattan sunulduğu Avcılar bit pazarı hangi günler açık? İstanbul’un Avcılar ilçesinin Ambarlı mahallesinde bulunan bit pazarına gösterilen ilgi her geçen gün artıyor.

Avcılar Bit Pazarı Hangi Günler Açık?

Avcılar Ambarlı Bit Pazarı Nerede, Hangi Günler Açık?
Avcılar Ambarlı Bit Pazarı hangi günler açık?

Sadece pazar günleri açık olan bu pazarda, sabahın ilk saatlerinden itibaren yoğun bir ilgiyle karşılaşırsınız. Her pazar günü eksiksiz hazır olan Ambarlı bit pazarına erkenden gelerek çok kaliteli ürünler bulmanız mümkün. Bununla birlikte kaliteli ürünleri piyasanın çok altına satın almak mümkün oluyor. Hem alan hem de satan memnun oluyor. İstanbul’da yaşayanlar hafta sonu pazar günü ihtiyaçlarını karşılamak için muhakkak Avcılar bit pazarını ziyaret ediyor.

Avcılar Bit Pazarında Neler Satılıyor?

Avcılar bit pazarında neler satılıyor diyecek olursanız genellikle artık kullanılmayan modası geçmiş ürünler, ikinci el eşyalar ve bazı antika eşyalar satılıyor. Kıyafetten teknolojiye, antikadan çanak çömlek ve zücaciye ürünlerine kadar birçok ürün çeşidini görmek mümkün. Listeleyecek olursak:

 • İkinci el ürünler
 • Elektronik eşyalar
 • Teknolojik ürünler
 • Ayakkabı
 • Kıyafet
 • Antika ve koleksiyon ürünler
 • Ev eşyaları
 • Kitaplar
 • Oyuncaklar

Avcılar Bit Pazarını Neden Ziyaret Etmelisiniz?

 • Uygun fiyatlı ürünler: Pazarda birçok ürünü piyasanın çok altında fiyatlara bulabilirsiniz.
 • Eşsiz ürünler: Antika ve koleksiyon ürünler gibi piyasada bulunması zor ürünler bulabilirsiniz.
 • Pazarlık keyfi: Pazarlık yaparak fiyatların daha da düşmesini sağlayabilirsiniz.
 • Hafta sonu keyfi: Ailenizle veya arkadaşlarınızla keyifli bir hafta sonu geçirmek için ideal bir yerdir.

Avcılar Bit Pazarı Nerede?

Avcılar Ambarlı Bit Pazarı Nerede, Hangi Günler Açık?
Avcılar Ambarlı Bit Pazarı nerede?

İstanbul’un Avcılar ilçesinde bulunan Ambarlı mahallesinde yer alan Ambarlı Semt Pazarı, her pazar günü açılan ve bit pazarı olarak da bilinen bir semt pazarıdır.

Ambarlı Bit Pazarına Nasıl Gidilir?

 • Metrobüs ile: İstanbul Üniversitesi Kampüsü durağında inip sol tarafta yer alan okulun arka tarafından Ambarlı minibüslerine binerek Ambarlı Semt Pazarı durağında inebilirsiniz.
 • Otobüs ile: 760 numaralı otobüs ile de pazara ulaşabilirsiniz.

Avcılar Semt Pazarı Yol Tarifi

Google Maps’e ulaşmak için tıklayın.

İstanbul’da birçok semt pazarı bulunuyor. Bunların içerisinde en fazla ilgi görenlerden biri olan Avcılar Ambarlı bit pazarında ortalama olarak 400-500 kadar esnaf tezgâh açarak satış yapıyor. Ambarlı bit pazarına sadece Avcılar ilçesinde yaşayanlar değil, İstanbul’un diğer semtlerinden de müşteriler akın akın alışveriş yapmaya geliyor. Bununla birlikte Ambarlı bit pazarının ünü İstanbul dışına da ulaştığı için tüm Türkiye’den ziyaretçi akınına uğradığını da belirtmek gerekiyor.

Avcılar Ambarlı Bit Pazarı’nı Ziyaret Etmeden Önce

 • Pazarlık yapmayı unutmayın: Bu pazarın en keyifli yönlerinden biri de pazarlık yapmaktır.
 • Nakit para bulundurun: Birçok esnaf kredi kartı kabul etmiyor.
 • Rahat ayakkabılar giyin: Pazarın geniş bir alanı olduğunu ve çok fazla yürüyeceğinizi unutmayın.
 • Erken saatlerde gidin: En güzel ürünler genellikle erkenden satılıyor.

Avcılar Ambarlı Bit Pazarı’na gitmek, sadece alışveriş yapmak değil, aynı zamanda keyifli bir gün geçirmek için de harika bir fırsat.

İnternet Fenomeni Gözünden Ambarlı Bit Pazarı

İnternet fenomenleri tarafından uğrak nokta haline gelen Avcılar Ambarlı bit pazarına henüz gitme imkanı bulamayıp bir göz atmak isteyenler aşağıdaki videoyu izleyerek bit pazarı hakkında geniş bilgilere sahip olabilir.

YouTube video

Değerli ziyaretçimiz, Avcılar semt pazarı hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Avcılar bit pazarını gezme imkânı buldunuz mu? Varsa tecrübelerinizi paylaşırsanız seviniriz.

Sıkça Sorulan Sorular

Avcılar bit pazarı adresi nedir?

Avrıcalar ambarlı bit pazarı açık adresi, Ambarlı Mahallesi, Siteler Bölgesi, Fevzi Çakmak Caddesi, 46A, 34315 Avcılar/İstanbul’dur.

Avcılar bit pazarı ne zaman açılıyor?

Avcılar bit pazarı, her hafta pazar günü sabahın ilk saatleri ile açılıyor. Satıcılar, sabah ezanından sonra tezgahlarını hazırlıyorlar.

Avcılar Ambarlı bit pazarı neden kapandı?

Avcılar bit pazarı yoğun trafik ve gürültü şikayetleri ile açılış ve kapanış saatlerine uyum eksikliği gibi nedenlerle belediye tarafından kapatıldı.

Yorum yapın