perde siparişi


Köye Ev Yapmak İstiyorum: Müstakil Ev Maliyetleri Ne Kadar?

Köye ev yapmak istiyorum diyenler için araştırmalarımızı sunuyoruz. Ne kadara mal olur? Nasıl bir tasarım olmalı? Ne gerekiyor gibi tüm sorularınızın yanıtını veriyoruz. Öncelikle maliyeti düşürmek ve hayal ettiğiniz gibi köye ev yapmak için bilmeniz gerekenler var. Köye ev yapmanın şartlarından, maliyetine kadar tüm detaylar verilmiştir. Sizin için en konforlu ve en düşük maliyetli evi yapmanın püf noktalarını veriyoruz.Köye Ev Yapma Şartları Nelerdir?

Köye ev yapma şartları nelerdir

Peki, köyde ev yapmak için uyulması gereken şartlar nedir? Mutlaka uyulması gereken kurallara göre hareket ederek evin yapımının tamamlanması önemlidir. Bunu sağlayarak, sorunsuz bir şeklide evinizi yapabilirsiniz. İşte merak edilen ve uyulması gereken şartlar…

Köy yerleşik alanı içinde köy evi yapmanın şartları;

 • Köy ve mezraların toplu şekilde bulunduğu alanlarda mevcut yapılar arasında, en dışta kalan yapımının 100 metre geçilmesi ile çizilen çizgiden alan tespit edilmelidir.
 • Sadece köy nüfusuna kayıtlı ve köyde sürekli oturanlara yapılacak konut, tarım ve hayvancılık amaçlı olan yapılan için inşaat ve yapı kullanma iznine tabi tutulmamaktadır.
 • Köy muhtarından alınan imza ve mührü ile iki azanın imzasını taşıyan yapı izin belgesi olmalıdır. Bu şekilde inşaat yasal hale getirilmelidir.
 • Yapı fen ve sağlık kurallarına uygun olmalıdır.
 • İl valiliğinden mimari proje ile müracaat edilmesi gerekiyor.
MUTLAKA OKUYUN:  Çatı İzolasyonu Nasıl Yapılır?(Videolu)

Köy yerleşik alanına yapılacak olan köy evi yapma şartları verilmiştir. Tarla ya da köy sınırı dışında olan alana ev yapmadan çok daha kolay olacağını söyleyebiliriz. Şartları sağlamanız durumunda yapım ve sonraki süreçlerin tamamlanması kolay olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Kendi evini kendi inşa etmek isteyenler için harika bir içerik!Köye Ev Yaptırmak Ne Kadara Mal Olur?

Köye ev yaptırmak ne kadara mal olur

Köye ev yapmanın maliyeti nedir? Ev yaptırmadan önce maliyet konusunda detaylı bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Elbette evin özelliğine, büyüklüğüne göre, iç mimari ve tasarımına göre fiyat değişmektedir. Bunu göz önünde bulundurarak fiyat konusunda net bilgi alabilirsiniz.

En çok merak edilen daha minimal ortalama yaşam alanı olan, 100 m2 müstakil ev maliyeti oluyor. Bakıldığında arsanın sizin olması durumunda bu şekilde bir evin ortalama standartlarda 250.000 TL ile 400.000 TL arasında olabileceği düşünülüyor. Elbette evin ne kadar lüks döşenecek olduğu da direkt olarak fiyatı etkileyecek olan hususlar arasında yer alıyor.

Müstakil ev yapımı, evin büyüklüğüne göre maliyet açısından değişecektir. 200 m2 müstakil ev maliyeti minimal tarzın dışına çıkacağından daha maliyetli olacaktır. Ancak evin içinin daha mütevazi döşenmesi durumunda 300.000 TL’den başlayan fiyatlar ile mal edilmesi söz konusu olabilir. Arazinin temin edilmesinden, tasarım, uygulama ve tesisat döşemelerine kadar her şey detaylı şekilde yapılacaktır.

Köy evi yaptırmak isteyen kişi, Köy evi maliyeti açısından detayları inceleyerek hareket edebilir. Öncelikle ne kadar büyüklükte bir alana konumlandırılacağı ve ne kadar büyük olacağı önemlidir. Ardından iç tasarım ve uygulamalar önemli olacaktır. Tüm detayların belirlenmesinden sonra net şekilde maliyet hesaplaması yapılabilir.

En uygun ödemeler ile ev yapımı için tercih edebileceğiniz, Köye prefabrik ev yapma maliyeti istemek olacak. Genel olarak daha uygun fiyatlar ile ev yapımı tamamlanacak. Minimal ölçülerde olması, hızlı uygulanması da avantajları arasında yer alacaktır. Tamamen sizin taleplerinize göre hareket edilecektir. İlginizi Çekebilir: Konteyner villa modelleri ve fiyatları için bağlantıya tıklayın!

Köye Ev Yapmak İstiyorum!

Köye ev yapmak istiyorum

Köye ev yapmak istiyorum diyenler nereden nasıl başlaması gerektiği konusunda bilgi veriyoruz. Aşama aşama köy evinizi nasıl yapacağınızı söylüyoruz. Aşamaları tamamlamanız durumunda ise eviniz de tamamlanmış olup, oturabileceğiniz bir konutunuz olacak. İşte aşamalar..

 • İlk olarak evin konumunu belirlemeniz gerekiyor. Arsa, tarla içi, yerleşim alanı gibi belirlemenizi yapmalısınız.
 • Muhtarlıktan gerekli izinlerin alınması gerekiyor.
 • Proje çizimi için profesyonel bir firma ile anlaşabilirsiniz.
 • Uygulama aşamasına geçilmesi sağlanacaktır.
 • Süreç tamamen bu alanda uzman olan kişiler tarafından tamamlanacaktır.
 • Evin içinin döşenmesi için ise kendiniz belirleyerek ya da profesyonel destek alarak evinizi tamamlayabilirsiniz.

Verilen aşamaların tamamlanması ile sorunsuz bir şekilde ev yapımı tamamlanır.

İlginizi Çekebilir: Müstakil bahçeli ev modelleri ve fiyatları için bağlantıya tıklayın!

Köyde Eski Evi Yıkıp Yenisini Yapmak!

Köyde eski evi yıkıp yenisini yapmak

Eski evin yıkımı için gerekli izinlerin alınması gerekiyor. Ardından yeni evin yapımı için ise yapı izin dilekçesi, tapu belgesi, koordinatlı plan örneği, nüfus cüzdanı, ikametgah gibi belgelerin tamamlanması gerekiyor. Köyde esi evi yıkıp yenisini yapmak mevzuata uyarak hareket ederek sorunsuz olacaktır.

Tarlaya ev yapmak, yerleşik alana yapmaktan daha zor. Hisseli tarlaya ev yapmak ise hisse sahiplerinden alınan izinler, hissenin size ait olan kısmı kadarına inşaat ile mümkün olacaktır.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x