Yılbaşında Çam Ağacı Süslemenin 7 Pratik Yolu

Ev Duvar Kağıdı Modelleri

Evinize Baharı Getiren English Home Hazır Perde Modelleri

Duvar Kağıdı ile Oturma Odasında Değişim Başlasın!

Koridor Dekorasyon Fikirleri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 1 Mayıs 2015
7.897

Bu yazımızda koridor dekorasyon örnekleri, koridor dekorasyonu, koridor dekorasyon fikirleri üzerinde duracağız.

antre-dekorasyonu

antre-dekorasyonu

 Evinizin girişi olarak kabul edilen koridorlar, evin en az diğer odaları kadar önemli alanlarındandır. Bu noktada ev dekorasyonunda koridor dekoruna çok önem vermek gerekiyor. Bu yazımızda bazı koridor dekorasyon fikirleri ile birlikte koridor dekorasyon örnekleri ne de yer vereceğiz. Koridor dekorasyonunda alanı iyi değerlendirmek oldukça önemlidir. Örneğin, koridorun alanı müsaitse güzel bölmeli bir portmanto oldukça işinizi görebilir. Ayrıca portmantoya koyacağınız kutulara da evinizdeki bazı küçük eşyalarınızı koyarak koridorda saklayabilirsiniz. Fotoğrafta dikkatinizi çekiyorsa merdiven altını değerlendirmek de çok işinize yarayabilir, evinizin girişinde ekstra alanlar oluşturabilir.

giris-dekorasyon-fikirleri

giris-dekorasyon-fikirleri

Giriş dekorasyonunda kullanacağınız aksesuarlar ve dekoratif eşyalar oldukça önemli yer tutuyor. Örneğin eski bir guguklu saat klasik bir görüntü kazandırabilirken duvarda kullanacağınız çerçeveler evinizin havasını değiştirebilir. Fotoğrafta gördüğünüz şekilde kapıda kullanılacak boydan boya fon perde kapınızı çok daha süslü gösterebilir.

koridorda-ayna-dekoru

koridorda-ayna-dekoru

Giriş dekorasyonunda kullanacağınız ayna koridora ayrı bir hava katabilir. Hem şıklığınızı kontrol etmek için hem de koridora ekstra derinlik kazandırmak adına kullanacağınız dekoratif aynaya mutlaka önem vermelisiniz. Koridorda bazı süs eşyalarınızı koymak için dekoratif bir sehpa işinizi görebilir, koridor için farklı bir görüntü oluşturabilirsiniz.

koridor-dekorasyon-onerisi

koridor-dekorasyon-onerisi

Bazı evlerde anne ve babanın yanında birçok çocuk hatta başka büyükler de yaşayabilir. Böyle evlerde dikkat edeceğiniz nokta ayakkabılık alanı olacaktır. Çünkü ortalama bir insanın 5 ayakkabısı olduğunu var sayarsak toplamda 20-25 ayakkabı için yeterli alan koridorunuzdaki vestiyerde olmak zorunda. Diğer türlü ayakkabınızı nereye koyacağınızı şaşırabilirsiniz.

modern-koridor-dekorasyonu

modern-koridor-dekorasyonu

Modern bir koridor dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız kullanacağınız renkten kullanacağınız dekoratif eşyalara kadar birçok detaya dikkat etmelisiniz. Örneğin görselde gördüğünüz yuvarlak aynalar evinizin girişini oldukça gösterişli gösterebilir. Bir de kullanacağınız renkler koridor dekorasyonunda ayrı bir önem arz ediyor. Mesela fotoğraflara dikkat ettiyseniz kullanacağınız beyaz renk boya evinize harika ve modern bir hava katar. Ayrıca bu beyaz rengin yanında kullanacağınız renkli dekoratif eşya ve aksesuarlarla muhteşem bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz.
Yapılan Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Kezban 2 Nisan 2016

Ev dekorasyonu içinde en sıkıntı yaşadığım yer koridor dekorasyonu. Bizleri aydınlattığınız için teşekkürler. Güzel fikirler vermişsiniz…

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Deniz Temalı Ev Dekorasyonu

Deniz Temalı Ev Dekorasyonu

25 Haziran 2015
5.525
Rüya Gibi Genç Kız Odaları

Rüya Gibi Genç Kız Odaları

29 Temmuz 2015
4.017
Karton Rulo Dekoratif Raf Yapımı

Karton Rulo Dekoratif Raf Yapımı

23 Temmuz 2016
5.798
Dekorasyonda Yeşil Renk Stili

Dekorasyonda Yeşil Renk Stili

18 Haziran 2015
1.119