Koridor Dekorasyon Fikirleri

4
940

Antre, giriş, hol veya koridor hepsi hemen hemen birbiriyle aynı anlama gelse de koridorun evin derinliklerine giren alan olması bakımından biraz daha ayrı değerlendirilmesi gerekir. Koridor dekorasyon fikirleri ile sizlere örnek koridor uygulamaları ve koridor düzenleme önerileri sunmaya çalışacağım.

blank
Dubleks evler için koridor dekorasyonu

Evin girişi ve koridor

Evinizin girişi olarak kabul edilen koridorlar, evin en az diğer odaları kadar önemli alanlarındandır. Bu noktada ev dekorasyonunda koridor dekoruna çok önem vermek gerekiyor.

blank
Koridor dekorasyon

Bu yazımızda bazı koridor dekorasyon fikirleri ile birlikte koridor dekorasyon örnekleri ne de yer vereceğiz. Koridor dekorasyonunda alanı iyi değerlendirmek oldukça önemlidir. Örneğin, koridorun alanı müsaitse güzel bölmeli bir portmanto oldukça işinizi görebilir.

blank
Koridor dekorasyon alternatifleri

Ayrıca portmantoya koyacağınız kutulara da evinizdeki bazı küçük eşyalarınızı koyarak koridorda saklayabilirsiniz. Fotoğrafta dikkatinizi çekiyorsa merdiven altını değerlendirmek de çok işinize yarayabilir, evinizin girişinde ekstra alanlar oluşturabilir.

Koridorda kullanılabilecek dresuar vestiyer modelini incelemek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

blank
Koridor ile birlikte duvar dekorasyon fikirleri

Giriş dekorasyonunda kullanacağınız aksesuarlar ve dekoratif eşyalar oldukça önemli yer tutuyor. Örneğin eski bir guguklu saat klasik bir görüntü kazandırabilirken duvarda kullanacağınız çerçeveler evinizin havasını değiştirebilir. Fotoğrafta gördüğünüz şekilde kapıda kullanılacak boydan boya fon perde kapınızı çok daha süslü gösterebilir.

blank
Merdiven koridor dekorasyon fikirleri

Giriş dekorasyonunda kullanacağınız ayna koridora ayrı bir hava katabilir. Hem şıklığınızı kontrol etmek için hem de koridora ekstra derinlik kazandırmak adına kullanacağınız dekoratif aynaya mutlaka önem vermelisiniz. Koridorda bazı süs eşyalarınızı koymak için dekoratif bir sehpa işinizi görebilir, koridor için farklı bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Size farklı fikirler verecek giriş dekorasyonu içeriğini de okuyarak koridorda yapılacaklar listesine yenilerini ekleyebilirsiniz.

blank
Koridor mobilya fikirleri

Bazı evlerde anne ve babanın yanında birçok çocuk hatta başka büyükler de yaşayabilir. Böyle evlerde dikkat edeceğiniz nokta ayakkabılık alanı olacaktır. Çünkü ortalama bir insanın 5 ayakkabısı olduğunu var sayarsak toplamda 20-25 ayakkabı için yeterli alan koridorunuzdaki vestiyerde olmak zorunda. Diğer türlü ayakkabınızı nereye koyacağınızı şaşırabilirsiniz.

Modern koridor dekorasyonu

Modern bir koridor dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız kullanacağınız renkten kullanacağınız dekoratif eşyalara kadar birçok detaya dikkat etmelisiniz. Örneğin görselde gördüğünüz yuvarlak aynalar evinizin girişini oldukça gösterişli gösterebilir.

blank
Koridor dekorasyonu önerileri

Koridorda kullanabileceğiniz modern antre mobilyaları yazımı da incelemenizi öneririm.

Bir de kullanacağınız renkler koridor dekorasyonunda ayrı bir önem arz ediyor. Mesela fotoğraflara dikkat ettiyseniz kullanacağınız beyaz renk boya evinize harika ve modern bir hava katar. Ayrıca bu beyaz rengin yanında kullanacağınız renkli dekoratif eşya ve aksesuarlarla muhteşem bir görüntü oluşturabilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. Ev dekorasyonu içinde en sıkıntı yaşadığım yer koridor dekorasyonu. Bizleri aydınlattığınız için teşekkürler. Güzel fikirler vermişsiniz…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here