Koridor Dekorasyonu Düzenleme Fikirleri 2023

Koridor dekorasyonu fikirleri ile evinizin giriş bölümünü yani koridoru düzenleyebilir, yepyeni fikirler ile yenileyebilirsiniz. Antre, giriş, hol veya koridor hepsi hemen hemen birbiriyle aynı anlama gelse de koridorun evin derinliklerine giren alan olması bakımından biraz daha ayrı değerlendirilmesi gerekir. Koridor dekorasyonu fikirleri ile sizlere örnek koridor uygulamaları ve koridor düzenleme önerileri sunmaya çalışacağım. Sizlere modern koridor düzenleme ve yenileme için fikir verecek bir videoyu aşağıya bırakıyorum. İzlemenizi öneririm.

YouTube video

Evin Girişi: Koridor

Koridor Dekorasyonu Düzenleme Fikirleri 2023
Dubleks evler için koridor dekorasyonu

Evinizin girişi olarak kabul edilen koridorlar, evin en az diğer odaları kadar önemli alanlarındandır. Bu noktada ev dekorasyonunda koridor dekoruna çok önem vermek gerekiyor. Koridor çıta uygulaması nasıl yapılır merak edenler için!

Koridor Dekorasyonu Düzenleme Fikirleri 2023
Koridor dekorasyon

Bu yazımızda bazı koridor dekorasyon fikirleri ile birlikte koridor dekorasyon örnekleri ne de yer vereceğiz. Koridor dekorasyonunda alanı iyi değerlendirmek oldukça önemlidir. Örneğin, koridorun alanı müsaitse güzel bölmeli bir portmanto oldukça işinizi görebilir.

Koridor Dekorasyonu Düzenleme Fikirleri 2023
Koridor dekorasyon alternatifleri

Ayrıca portmantoya koyacağınız kutulara da evinizdeki bazı küçük eşyalarınızı koyarak koridorda saklayabilirsiniz. Fotoğrafta dikkatinizi çekiyorsa merdiven altını değerlendirmek de çok işinize yarayabilir, evinizin girişinde ekstra alanlar oluşturabilir. Koridorda kullanılabilecek hatta koridor düzenleme yapabileceğiniz dresuar vestiyer modelini incelemek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Koridor Dekorasyonu Düzenleme Fikirleri 2023
Koridor ile birlikte duvar dekorasyon fikirleri

Giriş dekorasyonunda kullanacağınız aksesuarlar ve dekoratif eşyalar oldukça önemli yer tutuyor. Örneğin eski bir guguklu saat klasik bir görüntü kazandırabilirken koridor duvar dekorasyonu için duvarda kullanacağınız çerçeveler evinizin havasını değiştirebilir. Fotoğrafta gördüğünüz şekilde kapıda kullanılacak boydan boya fon perde kapınızı çok daha süslü gösterebilir.

Koridor Dekorasyonu Düzenleme Fikirleri 2023
Merdiven koridor dekorasyon fikirleri

Giriş dekorasyonunda kullanacağınız ayna koridora ayrı bir hava katabilir. Hem şıklığınızı kontrol etmek için hem de koridora ekstra derinlik kazandırmak adına kullanacağınız dekoratif aynaya mutlaka önem vermelisiniz. Koridorda bazı süs eşyalarınızı koymak için dekoratif bir sehpa işinizi görebilir, koridor için farklı bir görüntü oluşturabilirsiniz. Size farklı fikirler verecek giriş dekorasyonu içeriğini de okuyarak koridorda yapılacaklar listesine yenilerini ekleyebilirsiniz.

Koridor Dekorasyonu Düzenleme Fikirleri 2023
Koridor mobilya fikirleri

Bazı evlerde anne ve babanın yanında birçok çocuk hatta başka büyükler de yaşayabilir. Böyle evlerde dikkat edeceğiniz nokta ayakkabılık alanı olacaktır. Çünkü ortalama bir insanın 5 ayakkabısı olduğunu var sayarsak toplamda 20-25 ayakkabı için yeterli alan koridorunuzdaki vestiyerde olmak zorunda. Diğer türlü ayakkabınızı nereye koyacağınızı şaşırabilirsiniz.

Modern Koridor Dekorasyonu

Koridor Dekorasyonu Düzenleme Fikirleri 2023
Koridor dekorasyonu önerileri

Modern bir koridor dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız kullanacağınız renkten kullanacağınız dekoratif eşyalara kadar birçok detaya dikkat etmelisiniz. Örneğin görselde gördüğünüz yuvarlak aynalar evinizin girişini oldukça gösterişli gösterebilir.

Bir de kullanacağınız renkler koridor tasarımları için ayrı bir önem arz ediyor. Mesela fotoğraflara dikkat ettiyseniz kullanacağınız beyaz renk boya evinize harika ve modern bir hava katar. Ayrıca bu beyaz rengin yanında kullanacağınız renkli dekoratif eşya ve aksesuarlarla muhteşem bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Evin girişi için dekorasyon önerileri aslında saymakla bitmez ancak sizlere tavsiye edeceğimiz en önemli başlık modern antre mobilyaları ile antre fikirleridir. Fikirleri uygulayabileceğiniz 5 öneri ile sizleri baş başa bırakıyoruz:

Modern antre mobilyaları ile antre fikirleri

Koridor Dekorasyonu Düzenleme Fikirleri 2023
Modern antre mobilyaları ile antre fikirleri

Antre fikirleri için uygulamaya koyacağınız en önemli adımlar arasında antreye konulan mobilya önerileri yer alıyor. Bu mobilyalar arasında; vestiyer, dresuar, antre oturma koltuğu, portmanto, halı ve yolluk.

Antre fikirleri için kullanılacak birçok mobilya var. Size tavsiyem en sade olanları ile en kullanışlı olanlarını tercih etmenizdir. Bu noktada oturma koltuğu ile şık bir ayakkabılık işinizi görebilir. Ayrıca olmazsa olmaz modern antre mobilyaları içinde yer alan şık bir dresuar ile vestiyeri de eklemek gerekiyor.

Aydınlık bir antre için olmazsa olmaz spotlar

Koridor Dekorasyonu Düzenleme Fikirleri 2023
Aydınlık bir antre için spotlar

Antre dekorasyonu için aydınlık bir alan yaratmak gerçekten çok önemli. İşte bu noktada imdada yetişen spotlar ile oldukça aydınlık bir mekan oluşturmak mümkün.

Eğer aydınlatma konusunda farklı fikirler isterseniz şık bir abajur ya da dekoratif bir avize de antreyi aydınlatmak için yeterli olabilir.

Antre dekorasyonu için duvar kağıdı önerileri

Koridor Dekorasyonu Düzenleme Fikirleri 2023
Antre dekorasyonu için duvar kağıdı önerileri

Antre fikirleri için mekanı daha farklı gösterecek duvar kağıdı örneklerinden faydalanmanızı özellikle tavsiye ediyoruz. Bu noktada modern antre dekorasyonu içinde yer alan dresuar ve ayna için arka fon oluşturacak duvar kağıdı fikirlerini uygulayabilirsiniz.

Giriş hol antre dekorasyonu için duvar boyası önerileri

Koridor Dekorasyonu Düzenleme Fikirleri 2023
Giriş antre hol dekorasyonu için duvar boyası önerileri

Giriş dekorasyonu için kullanılacak duvar boyası önerileri çok fazla olsa da size bu senenin moda rengi olan çakıl taşı rengi duvar boyası önerisinde bulunabilirim. Oldukça zengin ve alımlı gösteren çakıl taşı renginin nasıl bir renk olduğunu ve uyumunu merak edenler için çakıl taşı rengi duvarda nasıl durur yazımı okumanızı öneriyorum.

Dar antre dekorasyonu için ayna fikri

Koridor Dekorasyonu Düzenleme Fikirleri 2023
Dar antre dekorasyonu için ayna fikri

Antre fikirleri içinde ayna kullanımı gerçekten çok önemlidir. Hem evin girişini geniş göstermek hem de bireylerin hazırlanmasına olanak tanıyan oldukça kullanışlı ayna modelleri ile antre dekorasyonunu tamamlayın. Daha fazla fikir için Pinterest sayfamıza göz atın!

“Koridor Dekorasyonu Düzenleme Fikirleri 2023” üzerine bir yorum

  1. Ev dekorasyonu içinde en sıkıntı yaşadığım yer koridor dekorasyonu. Bizleri aydınlattığınız için teşekkürler. Güzel fikirler vermişsiniz…

    Yanıtla

Yorum yapın