Dünyanın En Karışık Kütüphaneleri

Kediler Dekorasyondan Ne Bekler?

Batik Peçete Yapımı ile Sofralarınızı Renklendirin!

Akrilik Mutfak Dolapları ile Tasarlanmış 15 Harika Mutfak

Koridor Dekorasyon Fikirleri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 8 Nisan 2018

Bu yazımızda koridor dekorasyon örnekleri, koridor dekorasyonu, koridor dekorasyon fikirleri üzerinde duracağız.

antre-dekorasyonu

antre-dekorasyonu

 Evinizin girişi olarak kabul edilen koridorlar, evin en az diğer odaları kadar önemli alanlarındandır. Bu noktada ev dekorasyonunda koridor dekoruna çok önem vermek gerekiyor. Bu yazımızda bazı koridor dekorasyon fikirleri ile birlikte koridor dekorasyon örnekleri ne de yer vereceğiz. Koridor dekorasyonunda alanı iyi değerlendirmek oldukça önemlidir. Örneğin, koridorun alanı müsaitse güzel bölmeli bir portmanto oldukça işinizi görebilir. Ayrıca portmantoya koyacağınız kutulara da evinizdeki bazı küçük eşyalarınızı koyarak koridorda saklayabilirsiniz. Fotoğrafta dikkatinizi çekiyorsa merdiven altını değerlendirmek de çok işinize yarayabilir, evinizin girişinde ekstra alanlar oluşturabilir.

giris-dekorasyon-fikirleri

giris-dekorasyon-fikirleri

Giriş dekorasyonunda kullanacağınız aksesuarlar ve dekoratif eşyalar oldukça önemli yer tutuyor. Örneğin eski bir guguklu saat klasik bir görüntü kazandırabilirken duvarda kullanacağınız çerçeveler evinizin havasını değiştirebilir. Fotoğrafta gördüğünüz şekilde kapıda kullanılacak boydan boya fon perde kapınızı çok daha süslü gösterebilir.

koridorda-ayna-dekoru

koridorda-ayna-dekoru

Giriş dekorasyonunda kullanacağınız ayna koridora ayrı bir hava katabilir. Hem şıklığınızı kontrol etmek için hem de koridora ekstra derinlik kazandırmak adına kullanacağınız dekoratif aynaya mutlaka önem vermelisiniz. Koridorda bazı süs eşyalarınızı koymak için dekoratif bir sehpa işinizi görebilir, koridor için farklı bir görüntü oluşturabilirsiniz.

koridor-dekorasyon-onerisi

koridor-dekorasyon-onerisi

Bazı evlerde anne ve babanın yanında birçok çocuk hatta başka büyükler de yaşayabilir. Böyle evlerde dikkat edeceğiniz nokta ayakkabılık alanı olacaktır. Çünkü ortalama bir insanın 5 ayakkabısı olduğunu var sayarsak toplamda 20-25 ayakkabı için yeterli alan koridorunuzdaki vestiyerde olmak zorunda. Diğer türlü ayakkabınızı nereye koyacağınızı şaşırabilirsiniz.

modern-koridor-dekorasyonu

modern-koridor-dekorasyonu

Modern bir koridor dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız kullanacağınız renkten kullanacağınız dekoratif eşyalara kadar birçok detaya dikkat etmelisiniz. Örneğin görselde gördüğünüz yuvarlak aynalar evinizin girişini oldukça gösterişli gösterebilir. Bir de kullanacağınız renkler koridor dekorasyonunda ayrı bir önem arz ediyor. Mesela fotoğraflara dikkat ettiyseniz kullanacağınız beyaz renk boya evinize harika ve modern bir hava katar. Ayrıca bu beyaz rengin yanında kullanacağınız renkli dekoratif eşya ve aksesuarlarla muhteşem bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: 20 Farklı Sürgülü Vestiyer Modelleri ile Evinizi Süsleyin! - Ev Dekorasyon Fikirleri on 7 Ocak 2018

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Kezban 2 Nisan 2016

Ev dekorasyonu içinde en sıkıntı yaşadığım yer koridor dekorasyonu. Bizleri aydınlattığınız için teşekkürler. Güzel fikirler vermişsiniz…

Bunlar da var!