Kombi Neden Su Akıtır? Kombinin Su Akıtması Tehlikeli mi?

Kombi neden su akıtır sorusunun pek çok yanıtı olabilir. Kombiden su gelmesi sorunu pek çok kişinin yaşadığı sorunlardan biridir. Kombiden su sesi gelmesi ciddi bir sorun anlamına gelebilir. Peki, kombinin su akıtması tehlikeli mi?

Kombi Neden Su Akıtır? Kombinin Su Akıtması Tehlikeli mi?

Genel sorun kombideki suyun gerekenden daha fazla olmasından veya arıza durumundan kaynaklı olarak meydana gelebilir. Kombiden su gelmesi ve su akması tesisat hataları veya kombi parçalarında arıza bulunmasından kaynaklı olabilir. Ancak kombi ile ilgili yaşadığınız sorun her ne olursa olsun daha ciddi sorunlara yol açmamak adına yetkili bir servis ile görüşmelisiniz. Yazının ilerleyen bölümünde markalara göre %100 çözüm önerisini sizler için sunuyoruz.

Kombi Neden Su Akıtır?

Kombi Neden Su Akıtır? Kombinin Su Akıtması Tehlikeli mi?
Kombi neden su akıtır?

Kombi neden su akıtır sorusuna pek çok yanıt vermek mümkündür. Kombi markanız ne olursa olsun farklı sebeplerden dolayı kombiden su sesi gelmesi veya su akması sorunu olabilir. Bu sorunun önüne geçmek için öncelikli olarak hangi sebepten dolayı su akıttığının tespit edilmesi gerekmektedir.

Kombiden su gelmesi sorunu genellikle kombi basıncının yüksek olmasından dolayı kaynaklanır. Eğer cihazın üzerindeki basınç 1,5 barın üzerinde ise kombiden su sesi gelmesi gibi sorunlar meydana gelecektir.

İlginizi Çekebilir: Kombi sıcak su vermiyor sorunu için mutlaka bağlantıya tıklayın!

Kombiden Su Gelmesi Neden Olur?

Kombi Neden Su Akıtır? Kombinin Su Akıtması Tehlikeli mi?
Kombiden su gelmesi neden olur?

Kombiden su gelmesi problemi tesisat içerisindeki sorunlardan kaynaklı olarak da oluşabilir. Ancak hem cihazdan hem de tesisattan kaynaklı olarak meydana gelen kombiden su sesi gelmesi probleminin sadece profesyonel kişiler tarafından çözülmesi gerekir. Kombiniz kaliteli ve yüksek performanslı olarak kullanmaya devam etmek için su sesi gelmesi veya su akması sorunlarında hemen yetkili servis ile iletişime geçmelisiniz.

Kombi su sızdırma sorunu ile birlikte evde kiracıysanız canınız biraz sıkılabilir. Kiralık evde bozulan kombiyi kiracı mı yoksa ev sahibi mi yaptırır sorusu her zaman gündeme geliyor.

Kombinin Su Akıtması Nasıl Durdurulur?

Kombinin su akıtması sorunuyla karşılaşıldığında, öncelikle su akıntısının kaynağını belirlemek önemlidir. Genellikle, musluk, hortum veya bağlantı noktalarında oluşan sızıntılar kombinin su akıtmasına neden olabilir. Sorunu çözmek için, musluk contalarının veya bağlantı parçalarının sıkı olduğundan emin olunmalıdır. Eğer sızıntı hala devam ediyorsa, musluk veya bağlantı parçalarının değiştirilmesi gerekebilir. Ayrıca, kombinin basınç ayarlarının kontrol edilmesi ve gerektiğinde düzeltilmesi de akıntıyı durdurabilir.

Ayrıca, kombinin su akıtması durumunda su vanasını kapatmak da önemlidir. Vanayı kapatmak, su akışını durdurarak daha fazla hasarın önlenmesine yardımcı olabilir. Ardından, kombiyi kapatıp profesyonel bir tesisatçıya veya kombi servisine başvurarak sorunu tamir ettirmek en doğru adım olacaktır. Kullanıcılar, bu adımları takip ederek kombinin su akıtması sorununu hızlı ve etkili bir şekilde çözebilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

ECA kombi neden su akıtır?

ECA kombi su akıtabilir bunu öğrenmek için doğru adrestesiniz. ECA kombi çeşitlerinde su sesi gelmesi ve su akması sorunu yaşanabilmektedir. Ancak bu markanın tüm modellerinde bu gibi bir sorun yaşıyorsanız ilk olarak kombi basıncını kontrol etmelisiniz. Kombi basıncının yükselmesinden kaynaklı olarak ECA kombi su akıtabilir.

Vaillant kombi neden su akıtır?

Vaillant kombi su akıtabilir bunu öğrenmek için doğru adrestesiniz. Vaillant marka kombilerde yaşanan eşanjör bozukluğundan kaynaklı olarak su akma sorunu yaşanabilir. Ayrıca Vaillant kombi modellerinin doldurma musluğunun da kontrol edilmesi tavsiye edilmektedir.

YouTube video

Buderus kombi neden su akıtır?

Buderus kombi su akıtabilir bunu öğrenmek için doğru adrestesiniz. Buderus kombilerde su akıntısı sorunu sık yaşanmasa da bu şekilde bir sorun ile karşı karşıya kaldığınızda genleşme tankındaki havanın kontrol edilmesini tavsiye ederiz.

YouTube video

Viessmann kombi neden su akıtır?

Viessmann kombi su akıtabilir bunu öğrenmek için doğru adrestesiniz. Emniyet ventilinin arızalanması nedeni ile Vieassmann kombilerde su akıtma sorunu yaşanabilmektedir.

YouTube video

Daikin kombi neden su akıtır?

Daikin kombi su akıtabilir bunu öğrenmek için doğru adrestesiniz. Daikin marka kombi su akıtma sorununun giderilmesi için öncelikli olarak pompanın kontrol edilmesi gerekmektedir.

YouTube video

Demirdöküm kombi neden su akıtır?

Demirdöküm kombi su akıtabilir bunu öğrenmek için doğru adrestesiniz. Demirdöküm kombi modellerinde su akıtma sorununun tespiti için iç parçalarının ve kombi basıncının kontrol edilmesi gerekir.

YouTube video

Kombinin su akıtması tehlikeli mi?

Kombinin su akıtması tehlikeli de olabilir, çok basit bir sorundan kaynaklı da olabilir. Kombinin su akıttığını fark ettiğinizde suyun kombinin içinden mi yoksa borudan mı geldiğini kontrol etmelisiniz. Eğer kombinin içinden geliyorsa yetkili servisi aramalısınız. Kombinin altındaki borulardan su geliyorsa su tesisatçısı çağırmanız en doğrusu olacaktır.

Kombide su kaçağı neden olur?

Kombide su kaçağı olmasının en önemli nedeni malzeme kalitesinin yetersizliğidir. Sürekli ısınan ve soğuyan boruların malzeme kalitesi yüksek olmalıdır. Kalitesiz su boruları zamanla yıpranarak sızdırma sorunlarına neden olabilir. Su sızıntısı ile başlayıp daha geniş yarıklar oluşabilmektedir.

Yorum yapın