Kombi Sıcak Su Vermiyor, Kombiden Sıcak Su Gelmiyor!

Kombi sıcak su vermiyor arızası oldukça sık yaşanıyor. Kombiden sıcak su gelmiyor şikayetinin çözümü için farklı arızaların kontrol edilmesi gerekir. Genellikle ana kart ve sensör arızasından kaynaklı bu problem yaşanır. Bunun dışında akış türübünü ve akış şalteri arızalarından kaynaklı olarak da kombinin sıcak su akışı ile ilgili sorunlar meydana geliyor.

Kombi Sıcak Su Vermiyor, Kombiden Sıcak Su Gelmiyor!
Kombi sıcak su vermiyor

ECA, Demirdöküm, Vaillant, Ferroli, Viessmann, Buderus kombi sıcak su vermiyor arızaları hakkında bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Kombi Sıcak Su Vermiyor!

Kombi Sıcak Su Vermiyor, Kombiden Sıcak Su Gelmiyor!
Kombi sıcak su vermiyor

Kombi sıcak su vermiyor şikayeti kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı arızalardandır. Eğer bu tarz bir sorun ile karşı karşıya iseniz öncelikli olarak kombinin devreye girip girmediğini kontrol etmelisiniz. Kombi sıcak su gelmiyor sorunu teknik arızalar dışında farklı nedenlerden dolayı da meydana gelir.. Sigortalardan kaynaklı olarak kombiye elektrik gitmez. Bu durum kombinin ısınmasını engeller ve sıcak su akışının önünü keser. Kombi suyunun bitmesi veya bar seviyesinin düşmesi de kombiden sıcak su gelmiyor sorununa neden olur.

İlginizi Çekebilir: Kombi neden su akıtır merak edenler bağlantıya tıklayarak bilgi alabilir.

Kombiden Sıcak Su Gelmiyor!

Kombi Sıcak Su Vermiyor, Kombiden Sıcak Su Gelmiyor!
Kombiden sıcak su gelmiyor

Kombiden sıcak su gelmiyor ve bunun nedenini öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sorununuzun giderilmesi için ilk olarak gaz vanasının kontrolünü sağlamalısınız. Dışarıda bulunan gaz saatinin kesik olmasından dolayı da kombiden sıcak su gelmez. Kombiden sıcak su gelmiyor şikayetinin kısa sürede çözülebilmesi için ilk olarak cihazın resetlenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca sıcak su ayarının çok düşük veya çok yüksek derecelerde olmamasına da dikkat etmelisiniz.

Kombi Suyu Isıtmıyor!

YouTube video

Kombi suyu ısıtmıyor arızasının çözülmesi için cihazın elektrik ve vana aksamının ilk olarak kontrol edilmesi gerekir. Kombiden sıcak su gelmiyor sorunu genellikle kombinin basınç seviyesinden kaynaklı oluşur. Eğer kombinin basıncı 1 değerinin altında ve 3 değerinin üzerinde ise basıncın kesinlikle düşürülmesi veya yükseltilmesi gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

ECA kombi sıcak su vermiyor, ne yapmalıyım?

ECA kombi sıcak su gelmiyor sorunu kullanıcıların sıklıkla yaşadığı durumlardandır. Bu tarz bir sorun ile karşı karşıya kaldığınızda ilk olarak cihazı sıfırlamalısınız. Arıza ledinin yanıp yanmadığına dikkat etmelisiniz.

Demirdöküm kombi sıcak su vermiyor, ne yapmalıyım?

Demirdöküm kombi sıcak su gelmiyor problemi için kombinin basınç ve su seviyesinin kontrol edilmesi gerekir. Bar seviyesinin 1,5 değerinde sabitlenmesi sorunu çözecektir.

Vaillant kombi sıcak su vermiyor, ne yapmalıyım?

Vaillant kombi sıcak su gelmiyor arızasının anında giderilmesi için sıcak su derecesini açmalı ve kombinin altında bulunan şebeke suyu vanasını açmalısınız.

Ferroli kombi sıcak su vermiyor, ne yapmalıyım?

Ferroli kombi sıcak su gelmiyor sorununun çözümü için kombi suyunu kontrol ederek su takviyesi yapmalısınız. Kalorifer modu ayarının kontrol edilmesi ile sorun çözülebilir.

Viessmann kombi sıcak su vermiyor, ne yapmalıyım?

Viessmann kombi sıcak su gelmiyor aksiliğinin giderilmesi için ilk olarak sigorta kontrolü yapılmalıdır. Ana gaz saatinin kesik mi yoksa açık mı olduğunu kontrol etmelisiniz.

Buderus kombi sıcak su vermiyor, ne yapmalıyım?

Buderus kombi sıcak su gelmiyor problemini ilk olarak cihazı resetleyerek giderebilirsiniz. Ardından kombi su ve basınç kontrolü yapmalısınız.

Kombi sıcak su vermiyor ne yapmalıyım?

Kombinin sıcak su vermeme problemi, kombiye gaz akışının kesilmesinden, sıcak su sensörünün arızalanmasından ve su basınç ayarlarının doğru yapılanmamasından kaynaklanabilir. Öncelikle kombiye gelen suyun ve gazın açık olduğundan emin olunması gerekiyor. Daha sonra basınç ayarı ile sıcak su sensörünü kontrol edilmelidir.

Kombi banyoya sıcak su vermiyor neden olabilir?

Kombiden banyoya sıcak su gelmiyor ise, banyoya giden boru ya da musluk tesisatında bir takım problemler oluşmuş olabilir. Böyle bir durumda banyo musluğu kontrol edilerek değişimi yapılmalıdır. Bu tarz sorunlar için tam olarak ne yapacağınızı bilmiyorsanız sıhhi tesisatçı çağırmanızı öneriyoruz.

Yorum yapın