Karadeniz Park Bahçe ile Oturma Bankları Artık Daha Şık ve Güzel

Oturma bankları, dış mekân da sıklıkla görmeye alışık oluğumuz ürün çeşitlerinden birisidir. Özellikle parklarda, ormanlık alanlarda, okul bahçelerinde, apartman bahçelerinde ve yol kenarlarında dinlenme ihtiyacımızı karşılayan türden bir üründür.

Karadeniz Park Bahçe ile Oturma Bankları Artık Daha Şık ve Güzel
Karadeniz park bahçe

Oturma bankları özellikle park ve bahçelerde çokça kullanılmaktadır. Bu ürünler genellikle insanların dinlenmeye ihtiyaçları olduğu anda çokça tercih edilmektedir. Her ne kadar dış mekânda daha çok görmeye alışık olsak da iç mekânda da kullanılmaktadır. Birçok farklı hammaddeden imal edilebilen bu ürünleri incelediğimizde çok farklı tasarımlara da imkân sunmaktadır. Bazı oturma bankları modelleri şu şekildedir; demir oturma bankı, ahşap oturma bankı, döküm oturma bankı, beton oturma bankı, kompozit oturma bankı, mermer oturma bankı vs. olarak birçok model vardır.

Oturma Bankı Modelleri

Oturma bankı modelleri gördüğümüz üzere birçok modele sahip olmakla beraber iki ana kategoriye ayırarak sınıflandırabiliriz. Döküm oturma bankları ve demir oturma bankları. İlk önce döküm oturma banklarından biraz bahsetmek gerekirse döküm oturma bankları kendi içerisinde ikiye ayrılır. Alüminyum döküm ve pik döküm. En çok tercih edilen model açık ara fark ile alüminyum döküm oturma banklarıdır. Pik modele göre kilosu daha hafiftir. Çok farklı alüminyum ve pik döküm oturma bankları bulunmaktadır.

Oturma banklarının birazda teknik özelliklerinden bahsedelim. Oturma bankları boyanırken elektrostatik toz fırın boya ile boyanmaktadır. Bu sayede dış mekânda ki kullanım koşullarına son derece dayanıklı hale gelmektedir. Fırın boya ile hemen hemen her renge boyanabilmektedir. Ama aralarında en çok tercih edilen renk şüphesiz siyah renktir. Ahşap kısımlarına gelecek olursak genellikle çam ağacı tercih edilmektedir. Çam ağacı yumuşak ağaç olup içerisine kimyasal koruyucu ilacı çekebildiği için çokça tercih edilmektedir. Bu koruyucu ilacın ismi emprenyedir. Bu ilaç sayesinde çürüme, kurtlanma ve böceklenmeye karşı ahşap kısımlar koruyucu hale gelmektedir.

Karadeniz Park Bahçe ile Oturma Bankları Artık Daha Şık ve Güzel
Oturma bankları

Oturma bankları ölçüleri genellikle ahşap kısımları 145 cm’dir. Metal kısımlar ise ürünün modeline göre değişmektedir. İsteğe göre ahşap kısımların ölçüleri değiştirilebilmektedir. Oturma bankı fiyatları yaklaşık 2.750₺’den başlamakta olup modele göre 40.000₺’ye kadar çıkabilmektedir.

Yorum yapın