Koltuk Arkası Dresuar Modelleri 2021


Dresuarlar verimli nitelikleri ile evlerimizdeki birçok alanda tercih edilmektedir. Koltuk arkası konsol ya da koltuk arkası dresuar olarak tanımlanan koltuk arkası sehpa modelleri de oldukça fonksiyonel özellikleri ile ön plana çıkmaktadır.


Günün yorgunluğunun giderildiği, koltukların daha fonksiyonel hale gelmesini de sağlayan koltuk arkası dresuar modelleri sayesinde mekanın dekoratif kalitesi de pozitif anlamda etkilenmektedir.

Koltuk Arkası Dresuar Modelleri 2021

Peki, koltuk arkası organizer mantığı ile düzenlenmiş bu dresuarları seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Hangi model sizin için daha uygundur? Bu soruların cevaplarını da alabileceğiniz yazımızda koltuk arkası dresuar fiyatları konusunda da bilgilendirmelerde bulunacağız.


Koltuk arkasına raf yapmak isterseniz aşağıdaki videoya bir göz atabilirsiniz:

Koltuk arkası dresuar ile ortamı düzenleyin!

Koltuk arkası kolsol modelleri çoğunlukla bir ihtiyaçtan yola çıkarak oluşturulmaktadır. Bu ihtiyacın giderilmesinin yanında kullanacağınız alandaki dekoratif etkisini de mutlaka hesaba katmalısınız.


Bu sebeple seçiminizde renk, model, ayak yüksekliği ve ebat gibi özelliklere azami dikkat etmelisiniz. Koltuk arkası organizer mantığı ile de düşünebileceğiniz dresuarların kullanımının çok amaçlı olabileceğini akılda tutmakta fayda var.

Koltuk Arkası Dresuar Modelleri 2021

İkea dresuar modellerinde sıklıkla gördüğümüz genelde tek renk ve sabit ölçülerle üretilmiş sade bir dresuar seçebileceğiniz gibi alt bölüm rafları, kapalı alanları olan kapaklı ve çok daha fonksiyonel bir dresuar da tercih edebilirsiniz.


Koltuk arkasına konsol kullanımında şık biblolar ve abajurlar da mekanın dekorasyon kalitesini artırmaktadır. Ayrıca bu tip kullanımlarla mekan arasındaki ahenk geçişkenliği de sağlanmış olmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Antre için dresuar vestiyer modeli için tıklayın!


Koltuk arkası kitaplık fikirleri

Koltuk arkası kitaplık, kitap okuma zevkini tetikleyen ve çocuklarınız için de bahanelerin ortadan kaldırıldığı verimliliğe sahip güzel bir uygulamadır.

Koltuk Arkası Dresuar Modelleri 2021

Bunun için koltuk arkasına dresuar modelini iki ya da üç farklı bölümden oluşan şekliyle seçmenizde fayda var. Tek bölüm halinde seçilebilecek koltuk arkası sehpa modellerinin kitap koymaya elverişli olsa dahi dekoratif ve fonksiyonellik bakımından çok da doğru bir tercih olduğunu söyleyemeyiz.


Kitapların yanında dergi ve gazete koymaya da elverişli alanlara sahip olması, dresuarın aynı zamanda kişisel farklı okumalara da hitap etmesini sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir: Koltuk arkası değil de normal konsol arayanlar için dresuar modeli yazımı okumalarını öneriyorum.

Koltuk arkası konsol önerileri

Koltuk arkası konsol modelleri seçiminde dikkat etmemiz gereken önemli ayrıntılardan biri de konsolların koltuk boylarını geçmemesidir. Bazı koltuk modellerinde yüksekliğin diğer modellere oranla daha az olması seçim yaparken koltuk arkası sehpa modelleri için daha dikkatli olmanızı gerektirmektedir.

Koltuk Arkası Dresuar Modelleri 2021

Koltuk arkası sehpa modelinin koltuktan daha yüksek olması dekoratif açıdan yanlış bir uygulama olacaktır. Ayrıca seçeceğiniz dresuarın ebatları koltuğunuz ile uyumlu olmalıdır.

Chester tarzı koltuklarda daha geniş ve enli dresuarlar seçilebilecekken spor koltuk modellerinde daha modern ve ince dresuarları kullanmak dekorasyon anlamında da doğru bir tercihtir.

Dresuar tercihinde bulunmadan önce dresuarın mekan içerisinde bir bütünlük sağlaması adına diğer aksesuarlar ile renk ve model uyumunu da hesaba katarak bir seçimde bulunmalısınız.

Koltuk Arkası Dresuar Modelleri 2021

Doğru tercih edilmiş bir dresuar modelinin koltuk ile bütünleşmiş ve koltuğun bir parçası haline gelmiş özelliği yansıtması gerekir. Aksi durumda dekoratif yönü zayıf ve ortada unutulmuş bir sehpa görünümü oluşturacaktır.

İlginizi Çekebilir: Küçük salonda yemek masası nereye konmalı işte detaylar!

Koltuk arkası dresuar fiyatları

Koltuk arkası konsol fiyatları için net ya da ortalama bir fiyat vermek çok mümkün değildir. Koltuk arkası sehpa fiyatları için belirleyici olan birkaç parametre vardır. Bunları şu başlıklar altında ifade edebiliriz: Kullanılan malzeme kalitesi ve çeşitliliği, ebat, marka ve işçilik.

Koltuk Arkası Dresuar Modelleri 2021

Bu özelliklerin baz alınması ile 400 TL’den başlayıp 5 bin TL’ye kadar koltuk arkası konsol modelleri bulmak mümkündür. Hatta özelliklerini ve ebatlarını kendinizin belirleyeceği modellerde bu fiyatların üstüne de çıkılabilmektedir.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x