perde siparişi

Küçük Salonda Yemek Masası Nereye Konmalı?Yemek odası takımı salonda belirli bir alanı kaplayan en temel eşyalardan bir tanesi. Özellikle salon dekorasyonunda karşımıza çıkan yemek masası takımı ve konsol yerleşimi önemli bir soru işareti olarak karşımıza çıkıyor. Peki, küçük salonda yemek masası nereye konmalı?Salona yemek masası sığmıyor, kare salonda yemek masası nereye konur ve dikdörtgen salonda yemek masası nereye konur gibi sorular sıklıkla karşılaştığımız sorulardan… Şimdi dilerseniz küçük, uzun ya da dar salonlarda yemek masası nereye konabilir bir bakalım…

Salona yemek masası sığmıyor

Kare salonda yemek masası nereye konur?

Salona yemek masası sığmıyor şikayeti en fazla kare salonda ya da küçük salonlarda karşımıza çıkıyor. Kare salonlarda yemek masasını doğru konumlandırmak gerçekten zor. Ancak oturma grubunun L şeklinde seçilmesi işinizi kolaylaştırabilir. L koltuk takımının arka alanını yemek odası takımını konumlandırmak için kullanabilirsiniz.

Kare salonda yemek masası

Kare salonda yemek masası için salonun kapıdan taraf köşesi seçilmesi doğru bir alan olabilir. Bu alana yemek masasının hemen yan tarafına ya da arka kısmına gelecek şekilde konsol ya da büfeyi yerleştirebilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Mutfak Tezgah Tavsiyesi için +6 Tezgah Önerisi


Kare salonlarda dikkat edilecek bir nokta da yemek masasını kapıya daha yakın alana yerleştirmektir. Bu şekilde konumlandırıldığında mutfağa en yakın alanı tercih etmiş olacaksınız.

İlginizi Çekebilir: Daha önce kaleme aldığım yemek takımı konsola nasıl yerleştirilir yazımı okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Açık mutfak dekorasyonuna sahipseniz ve o odayı aynı zamanda salon olarak kullanıyorsanız özellikle tekrardan yemek odası takımı almak mantıksız olabilir.Modüler kitabeli yemek masası fikri

Kare salonunuz var henüz yemek masası takımı almadıysanız mutlaka modüler yapıya sahip açılan kapanan modeller tercih edilmelidir. Kitabeli yemek masası denilen ve  daha az alan kaplayan bu modellere göz atabilirsiniz.

Dikdörtgen salonda yemek masası nereye konur?

Dikdörtgen salon dekorasyonu için yemek odası takımını konumlandırmak kare salonlara göre daha kolaydır.

Dikdörtgen salonlar metrekare olarak büyük kategoride değerlendirecek odalardır. Bu noktada salonu ikiye bölmek oldukça mantıklıdır. Bu bölme işlemi fiziksel şekilde yapabileceğiniz gibi hayali olarak da yapabilirsiniz.
Dikdörtgen salonda yemek masası nereye konur

Örneğin, salonun odak noktası olan ana alana televizyon ünitesi ve koltuk takımını yerleştirmek mantıklı olur. Dikdörtgen salonun uzun kısmının bir bölümüne de yemek odası takımını yani konsol ve yemek masasını konumlandırabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  İç Kapı Renkleri: En Çok Tercih Edilen Kapı Modelleri

Fiziksel olarak odayı bölmek isterseniz bazı oda bölücüler, raflar ya da kitaplıklar ile koltuk arkası dresuar modelleri ile salonu ikiye bölmeniz mümkün.

Küçük evler için yemek masası modelleri

Küçük salonda yemek masası nereye konmalı sorusuna cevap verecek örnek yemek masası yerleşimleri için aşağıdaki görselleri inceleyebilirsiniz.

Yemek masası ve yemek odası takımı

Yemek masası ve yemek odası takımı

Modern yemek odası takımı

Yemek odası takımı

Yemek odası ve yemek masası takımı

Yemek odası ve yemek masası takımı

Yemek masası konsol büfe

Yemek masası konsol büfe

Sizlere bu içerikte “küçük salonda yemek masası nereye konmalı” sorusuna cevap vermeye çalıştık. Sosyal medya hesaplarında paylaşarak arkadaşlarınızın da bu içerikten haberdar edebilirsiniz. Keyifli dekorasyonlar!Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x