Antre için Dresuar Vestiyer Modeli 2023

Dresuar vestiyer portmanto dekoru sıkça kullanılan antre mobilyaları arasında yer alıyor. Dresuarlı portmanto modelleri bu içerikte! Antre dekorasyonu, bir evin toplam dekorasyonu için fikir almanızı sağlayacak önemli düzenlemeleri içermektedir. Modern dresuar vestiyer örneklerinin sıklıkla kullanıldığı antrelerde sürgülü vestiyer modeli ile de verimli bir kullanım alanı oluşturmanız mümkündür. Modern antre mobilyaları arasında yer alan dresuar vestiyer modelleri de hem şık hem de kullanışlı özelliği sayesinde son dönemin trendleri arasında yer almaktadır.

Dresuar vestiyer modeli seçiminde hem desen hem de renk uyumuna dikkat etmeniz oldukça önem taşımaktadır. Bu yazımda kendi evim için yaptırmış olduğum dresuarlı portmanto modelinden yola çıkarak antre dresuar modellerinden bahsetmek istiyorum.

Antre Vestiyer Modelleri

YouTube video

Antrede Aynalı Dresuar Vestiyer Şıklığı

Antre için Dresuar Vestiyer Modeli 2023
Modern dresuar modeli

Modern vestiyer modelleri özellikle modern mobilyalar ile döşenmiş evlerdeki kullanım için tamamlayıcı dekoratif bir unsur olarak kabul edilebilir.

Kendi evim için yaptırmış olduğum dresuar portmanto seçiminde ben de salon ve koridor özelliklerini dikkate alarak bir tercihte bulundum.

Vestiyer kapaklarında ayna kullanabilirsiniz ancak ben vestiyerin konumu gereği dresuar üzerinde ayna kullanmayı daha uygun buldum.

Antre için Dresuar Vestiyer Modeli 2023
Dresuarlı vestiyer modeli

Dresuar vestiyer yaptırma düşünceniz varsa kapı ve zemin uyumlarıyla duvar renklerinin ahengini mutlaka yakalamalısınız. Antreler için duvar ve zeminin aydınlatma düşüncesi sebebiyle beyaz ve tonları ile dekore edilmesi nedeniyle vestiyer ve dresuar için de beyaz rengi tercih ettim.

Bu renk tercihi aynı zamanda minimalist dekorasyon anlayışı için de uygun niteliklere sahiptir. Dresuar vestiyer modelleri genellikle oval çizgilere sahip ayakları ile dikkat çekmektedir.

Antre dekorasyonu için oldukça nitelikli bir ayak tasarımı anlamına gelen bu çizgiler, antrenize çok şık bir hava katmaktadır.

Antre için Dresuar Vestiyer Modeli 2023
Çekmeceli dresuar modeli

Dresuar vestiyer modellerinin sadece şık bir görünüme sahip olması ve dekorasyon amacıyla kullanılması yeterli değildir. Aynı zamanda fonksiyonel ve verimli bir kullanım alanı da oluşturması gerekir.

Dresuarda yer alan çekmece pratik ve verimli kullanım alanı oluşturmada önemli bir vazife görmektedir. Birçok eşyanızın alabildiği bu çekmenin kullanımını tamamen aile bireylerinizin kullanım alışkanlığına göre de belirleyebilirsiniz.

Antre için Dresuar Vestiyer Modeli 2023
Aynalı dresuar modeli

Aynalar, evden çıkmadan önce mutlaka uğranılan dekoratif özellikleri ile ön planda olan eşyalardandır. Aynaların çıkışa yakın bir yerde konumlandırılması da pratik ve verimlilik açısından önem arz eder.

Dresuar vestiyer için hem dekoratif bir güzellik ortaya koymak hem alan derinliliği oluşturarak mekanın daha da geniş görünmesini sağlamak hem de fonksiyonel özelliğinden yararlanmak için ayna tercihinde bulunduk.

Antre için Dresuar Vestiyer Modeli 2023
Aynalı dresuar

Ayna çerçevesinin kıvrımlı desenlere sahip hatları ile dresuar için oldukça şık bir tamamlayıcı olduğunu düşünüyorum. Özellikle desenlerin kıvrımları ile dresuar ayağı arasındaki uyum, dresuar modelinin antre dekorasyonuna pozitif katkısını artırmaktadır.

Sürgülü Vestiyer Modeli

Antre için Dresuar Vestiyer Modeli 2023
Sürgülü vestiyer modeli

Evinizdeki sadece ayakkabı ve üst giysileriniz için değil birçok farklı malzemeler için de alan oluşturan vestiyerler vazgeçilmez demirbaşlar arasında yer almaktadır.

Evimiz için yaptırdığım vestiyerin sade ve beyaz renkten oluşan bir kapağa sahip olmasını özellikle istedim. Bu hem antre dekorasyonuna uyum anlamında puan kazandırdı hem de evin diğer bölümleri ile ilgili dekorasyon uyumu açısından avantaj sağladı.

Antre için Dresuar Vestiyer Modeli 2023
Ayakkabılık sürgülü vestiyer modeli

Dresuar vestiyer modellerindeki vestiyer kısmının ayakkabılık bölümünün çok raflı olmasına özellikle dikkat ettim. Zira bazı vestiyer modellerinde aile fertlerinin günlük kullandığı ayakkabı sayısı vestiyerin ayakkabı bölümüne sığmıyordu.

Rafların geniş bir ene sahip olmasını özellikle istedim. Bu sayede bir raf içerisinde iki ayakkabı muhafazası da mümkün hale gelmiş oldu. Siz de daha önce kaleme aldığım vestiyer örneklerini sürgülü vestiyer modelleri yazıma bakarak inceleyebilirsiniz.

Antre için Dresuar Vestiyer Modeli 2023
Raflı sürgülü vestiyer modeli

Sürgülü vestiyer modelleri kapaklı vestiyer modellerine göre oldukça kullanışlıdır. Bunun sebebi sürgülü vestiyerlerin daha az alanda daha verimli bir kullanım imkanı sağlamasıdır.

Yaptırmış olduğum sürgülü vestiyerdeki raf ebat ayarlamasını da kullanım alışkanlığına bağlı olarak ortaya çıkan ihtiyaçlarıma göre belirledim.

Siz de modern vestiyer modelleri içindeki dresuarlı portmanto uygulamasını istiyorsanız antre mobilyaları arasında yer alan sürgülü vestiyer modeli ile dresuarı mutlaka değerlendirmelisiniz. İnanıyorum ki antre dekorasyonu bu uygulamalar ile çok şık bir görünüme kavuşacaktır. Daha fazla fikir için Pinterest sayfamıza göz atın! Keyifli ve sıra dışı dekorasyonlar!

Yorum yapın